Trzy próby zadania pytania Michałowi Dworczykowi, trzy razy bez odpowiedzi

Autor:
akw/kg
Źródło:
TVN24
Michał Dworczyk nie odpowiadał na pytania reporterki TVN24
Michał Dworczyk nie odpowiadał na pytania reporterki TVN24TVN24
wideo 2/12
TVN24Michał Dworczyk nie odpowiadał na pytania reporterki TVN24

Dlaczego szef kancelarii premiera Michał Dworczyk korzystał z prywatnej skrzynki przy wymianie służbowej korespondencji? Dlaczego nie dochował w tej sprawie należytej ostrożności? Takie pytania zadawała ministrowi reporterka TVN24. Pozostały bez odpowiedzi.

W środę na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego ma odbyć się, jeśli zgodzi się na nie izba, niejawne posiedzenie Sejmu, na którym przedstawiona ma być informacja w sprawie cyberataków wymierzonych w Polskę. Posłowie rozstrzygną o tajności obrad po godzinie 12.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mimo dwóch oświadczeń Michała Dworczyka wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi

Premier wnioskował o niejawne posiedzenie między innymi po włamaniu na prywatną skrzynkę pocztową ministra, szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Redakcja tvn24.pl potwierdziła u urzędników kilku resortów, że zarówno Dworczyk, jak i Morawiecki używali prywatnych maili, założonych w publicznych serwisach. Premier pytany, czy używa prywatnej skrzynki do wymiany służbowej korespondencji, uchylał się od odpowiedzi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Najnowsze >> "Użycie wojska byłoby porażką wizerunkową". Burza po publikacji "z konta mailowego Michała Dworczyka"

Pytania w Sejmie do ministra Dworczyka

Podobne pytania zadawała w Sejmie Michałowi Dworczykowi reporterka TVN24 Agata Adamek. - Pytań jest mnóstwo, niestety cały czas więcej niż odpowiedzi, chociaż minęło już kilka dni od informacji o włamaniu na skrzynkę mailową Michała Dworczyka - zauważyła Adamek.

Dworczyk pytany był o to kilka razy i na kilka sposobów. - Panie ministrze, do pana jest mnóstwo pytań - zwracała uwagę Adamek. Szef KPRM nie zdecydował się odpowiedzieć. Za każdym razem szybkim krokiem, lub wręcz w biegu, mijał reporterów.

>> Oświadczenie Michała Dworczyka z 9 czerwca >> Oświadczenie Michała Dworczyka z 11 czerwca

Autor:akw/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości