Po włamaniu na skrzynkę mailową Dworczyka. Oświadczenie ministra. "Nadal prowadzone są ataki"

TVN24 | Polska

Autor:
ads//now
Źródło:
TVN24
Pytania o atak hakerski na skrzynkę DworczykaTVN24
wideo 2/5
TVN24Pytania o atak hakerski na skrzynkę Dworczyka

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk wydał w piątek kolejne oświadczenie w sprawie ataku hakerskiego na jego skrzynkę mailową. "Nadal prowadzone są ataki na konta mojej rodziny w różnych kanałach komunikacji, nawet w odniesieniu do moich dzieci" - napisał.

"Od dwóch dni za pośrednictwem rosyjskiej platformy Telegram do opinii publicznej w Polsce przekazywane są wiadomości i informacje, których część została wykradziona w wyniku ataku hakerskiego na skrzynki e-mail i konta w mediach społecznościowych należących do mnie i mojej rodziny" - napisał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w oświadczeniu, które opublikował w piątek na Twitterze.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Michał DworczykWojciech Olkuśnik/PAP

Napisał, że intencją ataku jest "podważenie zaufania do niego oraz wielu innych osób pełniących funkcje publiczne".

"Nadal prowadzone są ataki na konta mojej rodziny"

"Według mojej wiedzy nadal prowadzone są ataki na konta mojej rodziny w różnych kanałach komunikacji, nawet w odniesieniu do moich dzieci" - czytamy w oświadczeniu Dworczyka. Dodał on, że "podobne ataki hakerskie mają niestety miejsce na całym świecie, dotyczą osób publicznych, a ich wspólnym celem jest szerzenie dezinformacji". "Hakerzy oraz ich mocodawcy wykorzystują fakt, że dzisiaj trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek działalność, w tym także publiczną, bez wykorzystywania komunikacji elektronicznej" - wskazał minister.

Dworczyk napisał na Twitterze, że "do czasu pełnego wyjaśnienia skali tego ataku oraz jego źródeł odnoszenie się do poszczególnych wiadomości na rosyjskiej platformie Telegram jest poważnym błędem". "Na tym etapie mogę jedynie wyrazić ubolewanie, że poprzez atak hakerski na moją skrzynkę email i konto w mediach społecznościowych ujawnione mogą zostać informacje zawarte w prowadzonej ze mną korespondencji" - zakończył szef KPRM.

Włamanie na skrzynkę mailową Dworczyka

Informacje o włamaniu na skrzynkę mailową Dworczyka i konto w mediach społecznościowych jego żony pojawiły się w nocy z wtorku na środę. Potwierdził to sam Dworczyk i zapewniał, że przedmiotem ataku hakerów nie stały się "żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny".

Oświadczenie Michała DworczykaTVN24

O ataku hakerskim poinformował służby. Zgłoszenie wpłynęło do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Autor:ads//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/PAP