Matura z matematyki to każdego roku zmora maturzystów. Choć na rozwiązanie arkusza z matematyki maturzyści mają 170 minut, pierwsi wyszli z sal egzaminacyjnych już po mniej niż godzinie. To ci, którzy mówią, że "było banalnie", ale i ci zasmuceni treścią zadań, którym "więcej czasu by nie pomogło". W tym roku najwyżej punktowane zadanie dotyczyło funkcji.
To matematykę oblewa największa liczba absolwentów liceów i techników. 5 maja do matury z matematyki przystąpiło około 289,3 tys. tegorocznych absolwentów i około 35 tys. absolwentów z lat ubiegłych, którzy próbują poprawić swoje wyniki.
Matura z matematyki 2022. Funkcja za pięć punktów
Z czym musieli się mierzyć? Maturzyści dostali 170 minut na rozwiązania 35 zadań. Według absolwentów, którzy opuścili salę przed zakończeniem egzaminu, najwyżej punktowane zdanie (za 5 punktów) dotyczyło funkcji kwadratowych. Inne, niżej punktowane zadania otwarte dotyczyły między innymi zbiorów, trójkątów równoramiennych, nierówności, ciągów arytmetycznych. 28 zadań stanowiły zadania zamknięte, każde za jeden punkt. Łącznie do zdobycia maturzyści mieli 45 punktów.
Oficjalne arkusze Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje o godz. 14. Wtedy opublikujemy je też na tvn24.pl.
Matura 2022. Co dalej?
Maturzyści dowiedzą się, jak im poszło, za miesiąc. Przed nimi jeszcze co najmniej dwa egzaminy. Wszyscy muszą podejść jeszcze do egzaminu z języka obcego na poziomie podstawowym - już w piątek, 6 maja odbędzie się matura z najpopularniejszego języka - angielskiego. Dodatkowo każdy maturzysta musi się zmierzyć z jednym egzaminem na poziomie rozszerzonym - ten nie ma jednak progu zdawalności i nie można go oblać. W tym roku z powodu pandemii i przedłużającej się nauki zdalnej odwołano egzaminy ustne.
ZOBACZ TEŻ >> Matura 2022. Terminy i harmonogram egzaminów z poszczególnych przedmiotów Matura 2022. Kiedy wyniki? Kiedy matury poprawkowe?
Źródło: tvn24.pl