TVN24 | Polska

Minister zdrowia Adam Niedzielski: zarekomendowałem zniesienie obowiązku noszenia maseczek

TVN24 | Polska

Autor:
mart/pm
Źródło:
Radio Plus, PAP
Niedzielski o obecnej sytuacji epidemicznej: mamy kontynuację trendów spadkowych
Niedzielski o obecnej sytuacji epidemicznej: mamy kontynuację trendów spadkowychTVN24
wideo 2/21
TVN24Niedzielski o obecnej sytuacji epidemicznej: mamy kontynuację trendów spadkowych

Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia, poinformował w czwartek w Radiu Plus, że zarekomendował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zniesienie od początku kwietnia obowiązku noszenia maseczek, a także nakładania kwarantanny oraz izolacji. Przekazał także, że w czwartek zanotowano 12 300 nowych zakażeń koronawirusem.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w czwartkowej rozmowie z Radiem Plus wyjaśnił, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego "otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii do stanu zagrożenia epidemicznego".

Poinformował, że przedstawił premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji. - Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą – wytłumaczył.

Pandemia trwa. Jak przebiega piąta fala
Pandemia trwa. Jak przebiega piąta falaFakty TVN

Niedzielski o nowych zakażeniach

Poinformował również o najnowszych danych dotyczących zakażeń. W czwartek odnotowano 12 300 nowych zakażeń koronawirusem. W późniejszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia podano, że w ostatniej dobie odnotowano 12 274 nowe zakażenia koronawirusem.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że jest to mniej zakażeń niż w ubiegłym tygodniu, kiedy resort przekazał informację o 13,4 tys. zakażeniach. - Mamy blisko dziesięcioprocentowy spadek - dodał.

- Rzeczywiście w ostatnim czasie te spadki zdecydowanie zredukowały tę skalę, bo jeszcze tydzień, dwa tygodnie temu, mieliśmy spadki rzędu 30 procent, a one teraz są jednocyfrowe - wyjaśnił. Podkreślił, że ważne jest, że cały czas maleje liczba hospitalizacji.

Autor:mart/pm

Źródło: Radio Plus, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości