Donald Tusk podsumował marsz. "Już nic nie będzie takie samo"

Autor:
ads//now
Źródło:
TVN24
Tusk: już nic nie będzie takie samo w polskiej polityce przez najbliższe miesiące
Tusk: już nic nie będzie takie samo w polskiej polityce przez najbliższe miesiąceTVN24
wideo 2/22
TVN24Tusk: już nic nie będzie takie samo w polskiej polityce przez najbliższe miesiące

W całej Polsce ci, którzy chcą zmiany, nabrali autentycznej nadziei - powiedział Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej, podsumowując marsz, który w niedzielę przeszedł ulicami Warszawy. - Po tym dniu już nic nie będzie takie samo w polskiej polityce przez najbliższe miesiące - stwierdził w poniedziałek wcześnie rano na briefingu prasowym.

Donald Tusk w poniedziałek rano na spotkaniu z dziennikarzami podsumował niedzielny marsz i dziękował służbom. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wczoraj byli. Niektórzy jechali po kilkaset kilometrów. Chciałbym podziękować tym, którzy mieli przez to więcej pracy, również policji. Wszystko było na najwyższym, europejskim poziomie. Zależało mi na tym, by pokazać, że może nas być kilkaset tysięcy złych na to, co się dzieje, a jednocześnie bardzo spokojnych - powiedział.

Tuska: mam nadzieję, że tej lekcji już nikt nie zlekceważy

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej stwierdził, że "na pewno już nic nie będzie takie samo w polskiej polityce przez najbliższe miesiące po tym dniu". - Nie mam wątpliwości. Wszyscy zobaczyli, że jest duża szansa, by zmienić sytuację w Polsce. Mam wrażenie, że PiS od wczoraj zrozumiał, że nie ma mowy o bezkarności i braku odpowiedzialności i że przeciwko takiej masie ludzi nie można już bezkarnie czynić zła - dodał lider PO.

Jak mówił, "w całej Polsce ci, którzy chcą zmiany, nabrali autentycznej nadziei". - Najważniejsze jest poczucie jedności i wspólnoty celu przez wyborców. Ja mam nadzieję, że wszyscy ci, którzy to wczoraj widzieli, dostali jakiś komunikat. Wielu uczestników wczorajszego marszu mówiło z pełnym przekonaniem i mocą, że chcą jedności i solidarności opozycji. Mam nadzieję, że tej lekcji już nikt nie zlekceważy - podkreślił Tusk.

Zaślepka materiału TVN24GO
Tak wyglądał marsz 4 czerwca
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ads//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości