Macierewicz kulą u nogi? Opozycja: nikt tego nie powie, ale mają go dosyć

Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu. Co z Macierewiczem?
Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu. Co z Macierewiczem?
tvn24
tvn24Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu

- Wszyscy się boją w PiS-ie Antoniego Macierewicza, więc nikt na pewno nie powie, nawet po cichu, że powinien z tego rządu odejść - stwierdził Tomasz Siemoniak (PO), były szef resortu obrony. Z kolei poseł PiS Stanisław Pięta ocenił, że Macierewicz jest najlepszym ministrem w rządzie.

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że planuje dokonanie zmian personalnych i systemowych w rządzie. Antoni Macierewicz to jeden z tych ministrów, którego poza rządem widziałaby opozycja. Jak relacjonowała reporterka TVN24 Agata Adamek, z dotychczasowych spekulacji wynika jednak, że Macierewicz prawie na pewno w rządzie zostanie.

Macierewicz z kulą u nogi

Jak dodała Adamek, Antoni Macierewicz to zdaniem polityków opozycji pewien "fenomen", bo uważają, że jako pierwszy nadawałby się do dymisji, ale na pewno nie zostanie odwołany.

Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej stwierdził, że Antoni Macierewicz na pewno nie odejdzie z rządu, bo ma zbyt mocną pozycję w partii. - Wszyscy się boją w PiS-ie Antoniego Macierewicza, więc nikt na pewno nie powie, nawet po cichu, że powinien on z tego rządu odejść, ale myślę, że wszyscy go mają dosyć, bo ostatnie tygodnie to ogromne problemy dla PiS-u za sprawą Antoniego Macierewicza - powiedział Siemoniak. - To on przecież wynalazł i bronił pana Bartłomieja Misiewicza - dodał.

Podobnego zdania jest prof. Leszek Balcerowicz. W poniedziałek w "Faktach po Faktach" ocenił, że to Antoni Macierewicz jest odpowiedzialny za to, że mamy do czynienia z ruiną wizerunku polskiego państwa. - Szef MON zostanie, bo dla Jarosława Kaczyńskiego jest nieusuwalny. To nie jest tak, że prezes Kaczyński jest wszechwładnym wodzem - w dużej mierze zależny jest od Macierewicza. I ten ma licencję na psucie polskiego państwa - powiedział Balcerowicz.

"Najlepszy minister"

Z kolei Stanisław Pięta, poseł PiS, stwierdził, że w jego ocenie najlepszym ministrem w rządzie jest właśnie minister Macierewicz, a także minister Mariusz Błaszczak, szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.

- Ja jestem szeregowym parlamentarzystą i nie mam pełnej wiedzy - zaznaczył jednak.

O tym, że Antoni Macierewicz jest jednym z najlepszych ministrów jest również przekonany Michał Dworczyk (PiS). - Uważam, że wszyscy ministrowie są profesjonalistami natomiast szczególnie doceniam to co robi minister obrony narodowej Antoni Macierewicz - powiedział. Docenił szczególnie budowę Wojsk Ochrony Terytorialnej.

Jak relacjonowała reporterka TVN24, wśród tych ministrów, którzy powinni zostać odwołani, ale na pewno zostaną, opozycja wymienia ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła oraz minister edukacji Annę Zalewską. Dodała, że najprawdopodobniej z rządu odejdzie Paweł Szałamacha, minister finansów. Wraz z jego dymisją może zniknąć cały resort, którego kompetencje przejmie ministerstwo rozwoju.

Autor: jaz/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: MON

Pozostałe wiadomości