Macierewicz dzień przed rocznicą katastrofy: Trzy osoby przeżyły

Macierewicz: trzy osoby przeżyły katastrofę (wideo archiwalne)
Macierewicz: trzy osoby przeżyły katastrofę (wideo archiwalne)
tvn24
tvn24W Smoleńsku zginęło 96 osób

Trzy osoby przeżyły katastrofę prezydenckiego samolotu w Smoleńsku - uważa Antoni Macierewicz. Jak wyjaśnił podczas wtorkowego spotkania w Kielcach, informacja ta pochodzi z "trzech, niezależnych źródeł". - Te relacje są wiarygodne - podkreślił poseł PiS.

- Po tych blisko trzech latach badań mogę powiedzieć z olbrzymią dozą pewności i prawdopodobieństwa, że relacje o tym, że trzy osoby przeżyły, są wiarygodne - mówił Macierewicz we wtorek, 9 kwietnia, podczas spotkania z mieszkańcami Kielc w Auli wyższego Seminarium Duchownego. Jak powiedział, informacje te posiada z trzech różnych niezależnych źródeł. - Przy czym dwie z nich pochodzą od ludzi, którzy - żeby oględnie powiedzieć - zawodowo zajmują się weryfikacją informacji - dodał.

Turowski: przeżyły trzy osoby

To nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się informacje o pasażerach, którzy rzekomo przeżyli katastrofę Tu-154M 10 kwietnia 2010 roku. Tak zeznać miał Tomasz Turowski, szef wydziału politycznego ambasady RP w Moskwie, którego słowa przytaczała "Gazeta Polska Codziennie" w lipcu 2012 roku. Z kolei urzędnik Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego, który był obecny 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku w rozmowie z RMF FM w styczniu 2011 roku powiedział, że Turowski przekazał, iż trzy osoby przeżyły katastrofę, że "trzy osoby okazywały znaki życia, że widział trzy karetki".

Autor: nsz//kdj/k / Źródło: TVN24, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości