TVN24 | Polska

Staroń komentuje porażkę w głosowaniu

TVN24 | Polska

Autor:
ads/adso
Źródło:
TVN24
Staroń: w Polsce jak się walczy o ludzi, a nie jest w partii, to tak właśnie jest
Staroń: w Polsce jak się walczy o ludzi, a nie jest w partii, to tak właśnie jestTVN24
wideo 2/5
TVN24Staroń: w Polsce jak się walczy o ludzi, a nie jest w partii, to tak właśnie jest

Nie żałuję, bardzo się cieszę, że byłam kandydatem - powiedziała Lidia Staroń po tym, jak Senat odrzucił jej kandydaturę na Rzecznika Praw Obywatelskich. - Jak się walczy o ludzi, a nie jest w tej czy innej partii, to tak właśnie jest - dodała.

Senat odrzucił w piątek kandydaturę popieranej przez PiS senator niezależnej Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Senat nie zgodził się na powołanie Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich
Senat nie zgodził się na powołanie Lidii Staroń na Rzecznika Praw ObywatelskichTVN24

Staroń: w Polsce jak się nie jest w partii, to tak właśnie jest

Po głosowaniu Staroń rozmawiała z dziennikarzami. - W Polsce jest tak, że albo się jest w tej partii, albo w tej partii. A jak się walczy o ludzi, to właśnie tak to jest - powiedziała dziennikarzom po głosowaniu w Senacie.

Dodała, że nie żałuje swojej decyzji o kandydowaniu na RPO. - Bardzo się cieszę, że byłam kandydatem - mówiła. Podkreślała, że kandydowała dlatego, że "jest po stronie ludzi, a nie dlatego, żeby być rzecznikiem". - Wtedy (jeśli zostałaby RPO - red.) miałabym większe narzędzia, tylko dlatego - tłumaczyła.

Była też pytana, czy na wynik wpłynęło jej wystąpienie przed głosowaniem i brak odpowiedzi na pytania senatorów. - Nie, nie, nie. Absolutnie nie, dlatego, że decyzje już były wcześniej - oceniła.

Padło też pytanie, czy pozostanie w kole senatorów niezależnych, którego dwaj pozostali członkowie - Krzysztof Kwiatkowski i Wadim Tyszkiewicz - zagłosowali przeciwko jej kandydaturze. - Nie wiem, będziemy rozmawiać - zaznaczyła.

Autor:ads/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości