TVN24 | Polska

Premier Mateusz Morawiecki pytany o lex TVN . Na drodze reportera stanęli ochroniarze

TVN24 | Polska

Autor:
ft
Źródło:
TVN24
Pytanie o lex TVN do premiera. Na drodze dziennikarza stanęli ochroniarze
Pytanie o lex TVN do premiera. Na drodze dziennikarza stanęli ochroniarzeTVN24
wideo 2/5
TVN24Pytanie o lex TVN do premiera. Na drodze dziennikarza stanęli ochroniarze

Lex TVN przegłosowane w Sejmie, nowelizacja ustawy została przyjęta i trafi teraz do podpisu do prezydenta. Wcześniej Komisja Kultury i Środków Przekazu negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu, który zdecydował się odrzucić lex TVN w całości. Z premierem Mateuszem Morawieckim w Sejmie próbował rozmawiać reporter TVN24 Radomir Wit, jednak uniemożliwili mu to ochroniarze szefa rządu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W piątek sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rozpatrywała uchwałę Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Komisja negatywnie zaopiniowała uchwałę i zarekomendowała Sejmowi odrzucenie uchwały Senatu. Biuro Legislacyjne przekazało na początku obrad, że Regulamin Sejmu wskazuje na potrzebę poinformowania o zwołaniu komisji trzy dni wcześniej. Ten warunek nie został spełniony. 

Lex TVN w Sejmie. Relacja w tvn24.pl

O tę sprawę premiera Mateusza Morawieckiego w Sejmie starał się zapytać reporter TVN24 Radomir Wit. Na drodze dziennikarza stanęli ochroniarze szefa rządu. Sam Morawiecki nie odpowiedział na żadne z zadanych pytań.

Autor:ft

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości