TVN24 | Polska

Czy partia rządząca powinna mieć wpływ na treści emitowane w TVN? Sondaż

TVN24 | Polska

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Czy partia rządząca powinna mieć wpływ na emitowane w TVN treści? SondażTVN24
wideo 2/21
TVN24Czy partia rządząca powinna mieć wpływ na emitowane w TVN treści? Sondaż

Czy partia rządząca powinna mieć wpływ na emitowane w TVN treści? Na takie pytanie odpowiedzieli respondenci sondażu Kantar dla TVN i TVN24. 86 procent odpowiedziało przecząco. To w związku z PiS-owskim projektem zmian w ustawie medialnej.

Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosła 7 lipca późnym wieczorem do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. "Wolą ustawodawcy jest, by spółki z siedzibą w Polsce nie mogły być kontrolowane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego" - napisano w uzasadnieniu. W zgodnej opinii komentatorów zmiany wymierzone są w niezależność TVN. TVN24 wciąż czeka na przedłużenie koncesji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Ta wygasa 26 września. Wniosek o jej przedłużenie został złożony w lutym 2020 roku.

Raport tvn24.pl: PROJEKT USTAWY ANTY-TVN A KONCESJA DLA TVN24 I TVN

KRRiT twierdzi, że problem leży w "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN. Zarząd stacji w oświadczeniu napisał, że w 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do TVN. 

>> Oświadczenie zarządu Spółki TVN S.A. >> Oświadczenie TVN w związku z projektem ustawy medialnej >> Oświadczenie Discovery, Inc. w związku z projektem ustawy medialnej

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Lex TVN. Czy partia rządząca powinna mieć wpływ na emitowane w TVN treści?

Konsekwencją ustawy medialnej może być również wykupienie udziałów w Grupie TVN Discovery przez polskich biznesmenów bądź spółki skarbu państwa, dzięki czemu partia rządząca będzie mieć wpływ na emitowane w TVN treści. Jakie jest Pana(i) zdanie w tym temacie?

Partia rządząca nie powinna mieć wpływu na emitowane w TVN treści ("zdecydowanie" + "raczej nie") - 86 proc. Partia rządząca powinna mieć wpływ na emitowane w TVN treści ("zdecydowanie" + "raczej tak") - 6,0 proc. Nie wiem - 8,0 proc.

Czytaj więcej: Przyznanie koncesji TVN24 zgodne z przepisami. Przedstawiamy opinie prawne

TVN24

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN