Polska

Lepper: albo debata, albo ujawnię "niuanse" koalicji

Polska

TVN24Andrzej Lepper domaga się debaty z byłymi koalicjantami

Ujawnienie "wszystkich niuansów współrządzenia" zapowiedział szef Samoobrony Andrzej Lepper, jeśli premier Jarosław Kaczyński nie zgodzi się na wspólną debatę z nim i liderem LPR Romanem Giertychem.

Szef Samoobrony powiedział na konferencji prasowej we Wrześni, że Polacy powinni się dowiedzieć, w jaki sposób działała koalicja PiS - Samoobrona - LPR.

Lepper zapowiedział, że jeśli nie będzie "jasnej, rzetelnej odpowiedzi ze strony premiera Kaczyńskiego", za tydzień zorganizuje w tej sprawie konferencję prasową.

- Przedstawimy, jak to nasze współrządzenie wyglądało, jakie były spotkania i o czym była mowa na spotkaniach trójstronnych - stwierdził Lepper. Szef Samoobrony nie chciał powiedzieć, jakie konkretnie sprawy ma zamiar ujawnić. Jak dodał, gdyby to zrobił, nie miałby o czym mówić za tydzień.

Zdaniem szefa Samoobrony, drugi potencjalny dyskutant - Roman Giertych - "jest człowiekiem odważnym i zgodzi się na debatę".

W sobotę, w przededniu prawyborów parlamentarnych, we Wrześni ruszyła kampania komitetów wyborczych. W prawyborach i poprzedzającej jej kampanii nie uczestniczy PiS.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24