Książę William poprzednio odwiedził Polskę z żoną i dziećmi. Jak wyglądała tamta wizyta?

Autor:
jdw//am
Źródło:
tvn24.pl
Para książęca w Polsce
Para książęca w Polscetvn24
wideo 2/4
tvn24Para książęca w Polsce

Książe William znów zawitał do Polski. Choć nie jest to jego pierwszy oficjalny pobyt w naszym kraju, teraz po raz pierwszy odwiedza nas jako następca brytyjskiego tronu. Jak wyglądała jego poprzednia wizyta? 

Niemal sześć lat temu 17-18 lipca 2017 roku, książę William zawitał do Warszawy i Gdańska wraz z księżną Kate oraz książętami George'em i Charlotte. Wówczas, tuż po wylądowaniu w stolicy, książęca para udała się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie zjadła późne śniadanie w towarzystwie prezydenta Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

ZOBACZ TEŻ: Tabakierka i haftowana torebka. Kaszubskie prezenty dla książęcej pary

Książe William odwiedził już Polskę

William wraz z rodziną odwiedził wtedy również Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkał się z weteranami II wojny światowej oraz bohaterami Powstania. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, para książęca wzięła udział w Łazienkach Królewskich w przyjęciu z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II. Odczytał wówczas napisany przez monarchinię list, w którym opisane zostały szczegóły jej niegdysiejszej wizyty w Polsce.

Drugi dzień wizyty w Polsce para książęca spędziła wówczas na Żuławach Wiślanych i wybrzeżu. Pierwszym miejscem, jakie wtedy odwiedzili, był niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie. Stamtąd książe William i księżna Kate udali się do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, którego jednym z patronów jest obecny król Wielkiej Brytanii Karol III. Ostatnim punktem wizyty pary książęcej w Gdańsku było Europejskie Centrum Solidarności. Małżonkowie zwiedzili wtedy wystawę prezentującą historię Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie pobytu w muzeum dołączył do nich Lech Wałęsa. Po wizycie w Gdańsku książęca para wróciła do Warszawy, gdzie spędziła drugą noc. Wizyta zakończyła się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką.

W stolicy para książęca wraz z dziećmi mieszkała w Belwederze, który z tej okazji przeszedł "lifting", by przygotować "pomieszczenia i otoczenie" na obecność dzieci książęcej pary. Dzięki niemu George i Charlotte mogli pobawić się również w ogrodach pałacu.

Jakiś czas po wizycie ogłoszono, że para spodziewa się trzeciego dziecka. Brytyjski "The Sun" zamieścił na pierwszej stronie zdjęcie księcia Williama i księżnej Kate z lipcowej wizyty w Warszawie. Tabloid sugerował, że para mogła postarać się o trzecie dziecko właśnie w czasie pobytu w Polsce. "Akt warszawski" - podsumował dziennik.

ZOBACZ TEŻ: Trzecie royal baby "mogło zostać poczęte w Polsce"

Autor:jdw//am

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości