Trzecie royal baby "mogło zostać poczęte w Polsce"

[object Object]
Brytyjskie media zwróciły także uwagę na żart, jaki w czasie wizyty w Warszawie Kate skierowała do Williama tvn24
wideo 2/21

Brytyjski tabloid "The Sun" zamieścił we wtorek na pierwszej stronie zdjęcie księcia Williama i księżnej Kate z lipcowej wizyty w Warszawie, twierdząc, że para mogła postarać się o trzecie dziecko właśnie w czasie pobytu w Polsce. "Akt warszawski" - podsumował dziennik.

Informacja o tym, że księżna Kate jest w ciąży, została przekazana opinii publicznej w poniedziałek przez służby prasowe rezydencji pary książęcej, Pałacu Kensington.

Jak podkreślono, królowa Elżbieta II i pozostali członkowie rodziny królewskiej są "zachwyceni" informacją o trzecim dziecku Williama i Kate.

"Akt warszawski"

"Kate i William spodziewają się trzeciego dziecka, które mogło zostać poczęte podczas ich niedawnej wizyty w Polsce" - napisał "The Sun".

Dodał, że opiera swoją teorię na podstawie przekazanej przez pałac informacji o tym, że księżna - podobnie jak przy poprzednich ciążach - cierpi na ciężką formę porannych nudności, która dotyka zaledwie około 1 proc. kobiet i wymaga opieki lekarzy.

Dziennik zaznaczył, że to zjawisko, nazywane medycznie niepowściągliwymi wymiotami ciężarnych, ujawnia się zazwyczaj w szóstym lub siódmym tygodniu ciąży, co sugerowałoby, że para postarała się o dziecko w Warszawie.

Szukają znaków

"Sun" przypomniał również, że w trakcie lipcowej wizyty w Polsce księżna Kate żartowała dziękując za prezent - misia wydającego uspokajający dla małych dzieci szum, który pomaga im zasnąć. Kate powiedziała wtedy, iż "wygląda na to, że po prostu będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci".

O słowach księżnej wspomniał także między innymi konserwatywny tabloid "Daily Mail". Obie gazety wskazały również, że Kate unikała w Polsce alkoholu, "ledwie dotykając wina" podczas przyjęcia z okazji urodzin królowej Elżbiety II w Łazienkach Królewskich, a także mocząc jedynie usta w likierze Goldwasser, którym została poczęstowana w Gdańsku.

Według informacji mediów pomimo trudnego początku ciąży księżna Kate planuje w czwartek odprowadzić do szkoły czteroletniego syna George'a w pierwszym dniu roku szkolnego. Rodzice wybrali dla niego prywatną placówkę Thomas's Battersea w południowym Londynie, gdzie czesne wynosi ponad 17 tysięcy funtów rocznie (79 tys. złotych). Trzecie dziecko Williama i Kate będzie piąte w linii do brytyjskiego tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i dwójce dzieci pary. Według bukmacherów najbardziej prawdopodobnymi imionami dla nowego dziecka pary są Alice, Elizabeth i Victoria dla córki oraz Philip, James i Arthur dla syna.

Autor: kg / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości