Wypadek na skrzyżowaniu, dwie osoby w szpitalu. Jeden z kierowców miał nie ustąpić pierwszeństwa

Autor:
bp
Źródło:
tvn24.pl, PAP, OSP KSRG Rymanów, Krosno112
Wypadek pod Krosnem, dwie osoby ranne. Wstępne ustalenia policji: kierowca, skręcając, nie ustąpił pierwszeństwa
Wypadek pod Krosnem, dwie osoby ranne. Wstępne ustalenia policji: kierowca, skręcając, nie ustąpił pierwszeństwa OSP KSRG Rymanów/Krosno112
wideo 2/4
OSP KSRG Rymanów/Krosno112Wypadek pod Krosnem, dwie osoby ranne. Wstępne ustalenia policji: kierowca, skręcając, nie ustąpił pierwszeństwa

Sprawa groźnego wypadku, do którego doszło w czwartek na drodze krajowej numer 28 na Podkarpaciu, zakończy się w sądzie - poinformowała policja. Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu dwóch samochodów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, kierujący osobowym fordem, skręcając, nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi nadjeżdżającemu z naprzeciwka.

Do wypadku doszło na drodze krajowej numer 28 w Sieniawie pod Krosnem (Podkarpacie). Jak poinformowała podkarpacka policja, w czwartek po godzinie 16 zderzyły się na skrzyżowaniu dwa samochody osobowe: ford i skoda.

Wypadek na DK28 pod KrosnemOSP KSRG Rymanów, Krosno112

Policja: skręcał na skrzyżowaniu, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa

Według wstępnych ustaleń policjantów, 42-letni kierujący fordem podczas wykonywania manewru skrętu w lewo prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej z naprzeciwka skodzie.

- Kierujący skodą 61-latek i 67-letnia pasażerka z obrażeniami trafili do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział w piątek dziennikarzowi tvn24.pl podkomisarz Paweł Buczyński z policji w Krośnie. Kierowca forda nie odniósł obrażeń.

Kierowca forda miał nie ustąpić pierwszeństwaOSP KSRG Rymanów, Krosno112
Kierujący skodą 61-latek i 67-letnia pasażerka i z obrażeniami trafili do szpitalaOSP KSRG Rymanów, Krosno112

Kierowca może odpowiedzieć przed sądem

Jak poinformował funkcjonariusz, sprawa znajdzie swój finał w sądzie. - Trudno na razie mówić o konsekwencjach, ponieważ wszystko zależy od odniesionych przez poszkodowanych obrażeń i decyzji sądu. Przesłuchujemy świadków tego wypadku i sprawdzamy monitoring - podkreślił Buczyński.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp

Źródło: tvn24.pl, PAP, OSP KSRG Rymanów, Krosno112

Źródło zdjęcia głównego: OSP KSRG Rymanów, Krosno112

Pozostałe wiadomości