WOŚP funduje łóżka i kardiomonitory dla szpitali zakaźnych. "Pierwsza partia już dzisiaj rozjedzie się po Polsce"

TVN24 | Polska

Autor:
ads/tr
Źródło:
TVN24
Kardiomonitory od WOŚP trafią do szpitali w całej PolsceTVN24
wideo 2/35
TVN24Kardiomonitory od WOŚP trafią do kilkudziesięciu szpitali w całej Polsce

Ufundowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kardiometry trafią do szpitali zakaźnych - przekazał Jerzy Owsiak, szef WOŚP. Poinformował, że pierwsza partia jeszcze w czwartek "rozjedzie się po Polsce". - Kolejnej możemy się spodziewać w przyszłym tygodniu - dodał.

Czytaj raport tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje.

Owsiak w rozmowie z reporterem TVN24 poinformował, że WOŚP przekazuje kardiometry do szpitali, które zmagają się z epidemią. Będą one dołączone do łóżek na oddziałach intensywnej terapii, które również sfinansowała Orkiestra.

- Pierwsza partia - 57 - już dzisiaj rozjedzie się po Polsce. Będą w szpitalach jednoimiennych i tych wytypowanych przez województwa jako szpitale zakaźne. Kolejnych stu kardiometrów spodziewamy się w przyszłym tygodniu - mówił Owsiak.

Kardiometry - tłumaczył - badają wszystkie funkcje życiowe pacjentów. - Wartość tego wszystkiego to ponad 2 miliony 168 tysięcy złotych - przekazał.

WOŚP pomaga szpitalom podczas pandemii TVN24

WOŚP zakupił też maseczki, które przekazuje do potrzebujących placówek. - 132 DPS-y, 330 oddziałów ginekologiczno-położniczych, 234 oddziały szpitalne otrzymały od nas maseczki. W sumie rozdaliśmy ich już ponad półtora miliona - powiedział Owsiak.

Autor:ads/tr

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24