Jedna trasa, jedno popołudnie i aż cztery poważne wypadki - w tym dwa śmiertelne. Wszystko to miało miejsce w piątek, 15 sierpnia, na drodze ekspresowej S8 w województwach łódzkim i mazowieckim.
Pożar samochodu, wypadek motocyklisty
Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej poinformowała o dwóch zdarzeniach drogowych na drodze ekspresowej S8 w kierunku Warszawy.
Jak przekazano w komunikacie, po godzinie 16.30 pomiędzy węzłami Rawa Mazowiecka Północ oraz Julianów, na wysokości miejscowości Konopnica, doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, niestety, kierującego motocyklem nie udało się uratować.
W odległości dwóch kilometrów od tego wypadku, również na drodze S8, doszło z kolei do pożaru samochodu.
Dachowanie pod Piotrkowem
Inne zdarzenie, również na drodze ekspresowej S8, miało miejsce na wysokości miejscowości Polichno nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego - tam na jezdni w stronę Warszawy dachował samochód osobowy.
🚨AKTUALIZACJA🚨 Służby na miejscu zakończyły czynności, jednak z uwagi na duże natężenie, ruch jest spowolniony....
Posted by Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim on Friday, August 15, 2025
Śmierć motocyklisty pod Warszawą
Bardzo poważny wypadek miał miejsce również w pobliżu miejscowości Wypędy pod Warszawą - ponownie na trasie S8, w okolicy zjazdu na Sokołów. Jak poinformował tvn24.pl mł. asp. Paweł Chmura z Komendy Stołecznej Policji, na jezdni w kierunku Katowic motocykl zderzył się z osobową toyotą.
- Kierujący motocyklem był reanimowany przez około godzinę, niestety stwierdzono jego zgon - powiedział Chmura. Kierujący osobową toyotą był trzeźwy i posiadał ważne prawo jazdy. Wiózł troje pasażerów, żaden z nich nie ucierpiał.
- Motocyklista jechał skrajnym prawym pasem i chciał skręcić w prawo. Środkowym pasem jechało auto osobowe, którego kierowca zjechał na prawy pas. Wstępne ustalenia policjantów obecnych na miejscu i świadków wskazują, że kierowca samochodu nie zachował należytej ostrożności, zjeżdżając na prawy pas, potrącił motocyklistę, który zjechał na barierki - przekazała podkom. Monika Orlik z pruszkowskiej policji.
W wyniku wypadku zablokowana została jezdnia w kierunku Wrocławia i Katowic.
Autorka/Autor: bp/gp
Źródło: tvn24.pl, PAP
Źródło zdjęcia głównego: KPP w Rawie Mazowieckiej