TVN24 | Polska

Premier o obostrzeniach: podejmujemy decyzje w oparciu o kilka parametrów równocześnie

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
akr//now
Źródło:
TVN24
Premier Morawiecki: najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia
Premier Morawiecki: najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzeniaTVN24
wideo 2/21
TVN24Premier Morawiecki: najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia

Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorek na konferencji zorganizowanej w Wadowicach. Szef rządu po południu odwiedził firmę działającą w branży spożywczej, a następnie wyszedł do dziennikarzy. Poinformował, że nowe epidemiczne zasady zostaną nałożone na okres dwóch tygodni i obejmą Wielkanoc.

Premier Mateusz Morawiecki według zapowiedzi przekazanych wcześniej przez Centrum Informacyjne Rządu odwiedził we wtorek po południu działającą w branży spożywczej firmę Maspex z siedzibą w Wadowicach. W czasie swojej wizyty w Małopolsce szef rządu wypowiedział się na konferencji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 18:10

  Zakończyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Dziękujemy za uwagę.

 • 18:10

  Czy będą kolejne tarcze finansowe? Premier: Owszem, będzie też kolejna tarcza. Zwłaszcza dla branż takich, jak hotelarstwo, branża restauracyjna, gastronomiczna, turystyczna.

 • 18:07

  Premier: Z punktu widzenia obostrzeń, podejmujemy decyzje w oparciu o kilka parametrów równocześnie. Po pierwsze, tendencja dotycząca wzrostu zakażeń. Liczba osób hospitalizowanych to kolejne kryterium. Kolejne to zgony pacjentów i liczba łóżek respiratorowych. Bierzemy też pod uwagę to, co dzieje się w krajach nas otaczających.

 • 18:05

  Premier Morawiecki: Cały czas wojewodowie otrzymują dodatkowe dyspozycje pozyskiwania łózek w jednostkach szpitalnych.

 • 18:04

  Premier o zapowiadanych obostrzeniach: Będziemy komunikować zestaw dodatkowych obostrzeń najpóźniej pojutrze. Co do zakresu czasowego obowiązywania, to będziemy je prezentować na okres dwóch tygodni – czyli tydzień poprzedzający święta Wielkanocy i tydzień po.

 • 18:02

  Premier o zatrzymaniu przez milicję szefowej Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys: Nasz konsul udaje się w miejsce zatrzymania, będziemy interweniować.

 • 18:00

  Premier odpowiadał także na pytania dziennikarzy.

 • 17:59

  Premier: Wszyscy jesteśmy po roku epidemii zmęczeni.

 • 17:59

  Premier: Z trzecią falą będziemy musieli również walczyć dodatkowymi restrykcjami w okresie okołowielkanocnym.

 • 17:58

  Morawiecki: Do końca kwietnia zaszczepionych będzie, przynajmniej jedną dawką, 7 milionów osób.

 • 17:57

  Premier: W najbliższych 4-5 tygodniach otrzymamy 7 milionów dawkę szczepionek z tego harmonogramu. Oprócz dostępnych szczepionek Pfizera, AstraZeneki i Moderny, od kwietnia będziemy otrzymywać również szczepionkę Johnson & Johnson.

 • 17:54

  Morawiecki: Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia na kolejne dwa tygodnie. Właśnie po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa zwycięża z wirusem.

 • 17:53

  Rozpoczęła się konferencja premiera.

 • 17:48

  Jak wygląda sytuacja epidemiczna na Śląsku? W tym regionie potwierdzono ostatniej doby 2023 kolejne infekcje. Średnia zakażeń z 7 dni to 71 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Do szpitali trafiają też chore na COVID-19 dzieci.

  Zajęte jest blisko 80 procent łóżek w szpitalach przeznaczonych dla chorych na COVID-19 oraz 85,5 procent łóżek respiratorowych – wynika z wtorkowych danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na 644 wyjazdy zespołów ratownictwa medycznego w ostatniej dobie 346 dotyczyło pacjentów "covidowych".

 • 17:45

  W szpitalu tymczasowym w hali Expo w Krakowie dziś jest 50 pacjentów. Placówka została otwarta w piątek. Wówczas trafiło tam czterech pacjentów. W całej Małopolsce jest nieco ponad 1000 wolnych miejsc dla pacjentów z COVID-19.

 • 17:33

  We wtorek około południa premier Mateusz Morawiecki opublikował na Facebooku wpis, w którym napisał, że "szczepienia pomagają i chronią". "Wszystkie - również też przy użyciu preparatu AstraZeneca. Przed nami kolejny trudny czas. Bądźmy odpowiedzialni - zgłaszajmy się na szczepienia i ograniczmy kontakty społeczne" - zaapelował szef rządu.

  "Im więcej osób przestrzega zasad i się zaszczepi, tym szybciej wygaśnie III fala. Wierzę w dyscyplinę, mądrość i solidarność Polaków" - dodał.

 • 17:23

  Czy brany jest pod uwagę scenariusz wprowadzenia całkowitego lockdownu w Polsce? O takiej możliwości, w przypadku przekroczenia poziomu 30 tysięcy nowych zakażeń dziennie, powiedział w poniedziałek główny doradca premiera do spraw COVID-19 profesor Andrzej Horban.

  Rzecznik resortu zdrowia również odniósł się do takiej możliwości. - Jeżeli sytuacja rzeczywiście zaogniłaby się pod kątem liczby zakażeń, jeżeli obserwowalibyśmy bardziej dynamiczne wzrosty, to na pewno będzie to czas do podejmowania działań. Na dzień dzisiejszy tych działań jeszcze nie ma, czekamy na to, co się wydarzy w następstwie podjętych decyzji, które weszły w życie w sobotę - mówił Wojciech Andrusiewicz.

 • 17:20

  Do końca tego tygodnia 70 tysięcy dawek szczepionki AstraZeneca, a w poniedziałek 507 tysięcy dawek preparatu Pfizera. To planowane na najbliższe dni dostawy szczepionek do Polski. Informację w tej sprawie przekazał we wtorek prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

  CZYTAJ WIECEJ >>>

 • 17:16

  We wtorek rozpoczęły się zapisy na szczepienia dla osób z roczników 1957-1961. Zapisu na szczepienie można dokonać na cztery sposoby. Pierwszy to telefon na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Druga droga to elektroniczny zapis przez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl. Można również skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Ostatni sposób, to wysłanie SMS-a na numer 664-908-556 lub 880-333-333 o treści: SzczepimySie.

 • 17:09

  O procesie szczepień w Polsce mówił natomiast szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciw COVID-19 Michał Dworczyk.

  Od wczoraj zgłosiło się ponad milion osób na szczepienia - przekazał. Stwierdził, że "wraca zaufanie" do szczepionki AstraZeneki. Przekazał też, że prawdopodobnie w piątek rząd przedstawi nowe zasady, na których w drugim kwartale będą odbywały się szczepienia.

 • 17:06
 • 17:00

  Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówił na wtorkowej konferencji, że "mimo dzisiejszego niedużego, jak na ostatnie dni, wzrostu (...), to nie jest to jeszcze żadna oznaka, że epidemia w naszym kraju spowalnia". - Najważniejsze są zestawienia tygodniowe, a one dalej budzą nasz niepokój. Jesteśmy na pułapie średnio 22,5 tysiąca zakażeń dziennie - dodał.

  Andrusiewicz mówił że "duży niepokój budzi to, co dzieje się w województwie śląskim i mazowieckim". - Widzimy drastyczny wzrost szczególnie po stronie województwa śląskiego. Nadzieję, że restrykcje przyniosą efekt, budzi sytuacja na Warmii i Mazurach – dodał.

 • 16:55

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 16 741 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też informację o śmierci 396 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2.

  W Polsce koronawirusa potwierdzono dotychczas u 2 089 869 osób, z których 49 761 zmarło. W porównaniu z poniedziałkiem przez pacjentów z COVID-19 zajętych jest prawie 1,5 tysiąca więcej łóżek.

 • 16:54

We wtorek około południa Morawiecki opublikował na Facebooku wpis, w którym napisał, że "szczepienia pomagają i chronią". "Wszystkie - również też przy użyciu preparatu AstraZeneca. Przed nami kolejny trudny czas. Bądźmy odpowiedzialni - zgłaszajmy się na szczepienia i ograniczmy kontakty społeczne" – zaapelował szef rządu.

"Im więcej osób przestrzega zasad i się zaszczepi, tym szybciej wygaśnie III fala. Wierzę w dyscyplinę, mądrość i solidarność Polaków" – dodał Morawiecki.

Autor:akr//now

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości