Blisko 25 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 500 osób

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP
Dr Grzesiowski: te osoby po prostu mówią, że uważały, że szczepienia nie są potrzebne, że pandemia nie jest tak groźna
Dr Grzesiowski: te osoby po prostu mówią, że uważały, że szczepienia nie są potrzebne, że pandemia nie jest tak groźnaTVN24
wideo 2/3
TVN24Dr Grzesiowski: te osoby po prostu mówią, że uważały, że szczepienia nie są potrzebne, że pandemia nie jest tak groźna

Resort zdrowia potwierdził w piątek 24 991 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 500 osób - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Radiu Plus.

Jak powiedział Waldemar Kraska, liczba zakażonych "niestety przekłada się na liczbę osób, które trafiają do szpitali". - Codziennie tych nowych osób przybywa. Ostatnio to są 273 dodatkowe osoby, które musiały być hospitalizowane – powiedział wiceminister zdrowia

OGLĄDJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kraska poinformował o ponad 500 osobach zmarłych. - To jest ta liczba, która zasmuca, ponieważ tych zgonów można było uniknąć. Na 100 zgonów 94 osoby to są osoby niezaszczepione - podkreślił Kraska, apelując o szczepienie.

Kraksa o szczepieniach dzieci i nauce zdalnej

Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla tego specyfiku. EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

- 13 grudnia szczepionki fizycznie mają być w kraju, w następnych dniach chcemy je rozdysponować do punktów - poinformował Kraska. Jak dodał, 16 grudnia mają się rozpocząć szczepienia dzieci, a ich rejestracja - "kilka dni wcześniej".

- To grupa ponad 2 milionów 600 tysięcy dzieci, które są w wieku 5-11 lat - dodał. Wiceszef Ministerstwa Zdrowia był też pytany o to, czy dzieci wrócą do szkół po świątecznej przerwie i co z feriami. - Chcemy, by po przerwie świątecznej wszystkie dzieci wróciły do nauki stacjonarnej. To jest bardzo ważne i o tym dyskutujemy z ministerstwem edukacji. Mamy takie samo stanowisko jak minister Czarnek, dzieci naprawdę powinny się uczyć w szkołach, a nie w sposób zdalny. Żadnych perturbacji, jeśli chodzi o ferie nie będzie, oczywiście na dzień dzisiejszy - zapowiedział Kraska.

Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: eurosport

Pozostałe wiadomości