Ministerstwo Zdrowia: 435 nowych zakażeń we wtorek. Nie żyją 22 osoby

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
akw/pm
Źródło:
tvn24.pl
Jacek Sasin: nikogo nie wyłączamy z możliwości udziału w wyborachTVN24
wideo 2/37
TVN24Jacek Sasin: nikogo nie wykluczamy w wyborach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek po południu o 182 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem na Mazowszu. Chwilę wcześniej resort informował o 134 nowych potwierdzonych przypadkach oraz o śmierci 18 pacjentów w całym kraju. Z kolei rano ministerstwo podało, że mamy 119 nowych zakażeń i cztery kolejne ofiary śmiertelne. Łącznie do tej pory w naszym kraju zdiagnozowano 4848 przypadków, a 129 osób zmarło.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

We wtorek przed godziną 19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o najnowszych danych dotyczących Mazowsza. To 182 nowe przypadki potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Chwilę wcześniej resort podał informację o 134 nowych przypadkach zakażenia w całym kraju. Dotyczą one: 20 osób z województwa dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, dziewięciu osób z woj. zachodniopomorskiego, dziewięciu osób z woj. podkarpackiego, ośmiu osób z woj. małopolskiego, ośmiu osób z woj. pomorskiego, siedmiu osób z woj. śląskiego, sześciu osób z woj. opolskiego, sześciu osób z woj. wielkopolskiego i jednej osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie poinformowano o śmierci 18 osób. Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy, z wyjątkiem ostatniej osoby, mieli choroby współistniejące.

Wcześniej, we wtorek rano resort zdrowia informował o 119 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów.

Dotyczyły one: 32 osób z województwa śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, siedmiu osób z woj. świętokrzyskiego, siedmiu osób z woj. zachodniopomorskiego, pięciu osób z woj. podlaskiego, czterech osób z warmińsko-mazurskiego, trzech osób z woj. podkarpackiego oraz dwóch osób z woj. pomorskiego.

Resort poinformował też we wtorek rano o śmierci czterech kolejnych pacjentów. To: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie, 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie.

Łącznie od początku epidemii liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w naszych kraju wynosi 4848. Nie żyje 129 osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Obostrzenia

Od 1 kwietnia obowiązują dodatkowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią COVID-19. To między innymi ograniczenie liczby osób w sklepach, zamknięcie zakładów fryzjerskich, a także zakaz wychodzenia z domu bez opieki dla nieletnich. Nowe ograniczenia dotyczą także liczby klientów w sklepach, na targach czy na poczcie. W godzinach 10-12 placówki takie są otwarte tylko dla osób powyżej 65. roku życia. Za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych.

Rząd rekomenduje rezygnację z podróży na święta

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w sobotę na konferencji prasowej powiedział, że w związku z epidemią koronawirusa rekomendacja rządu jest jednoznaczna, aby w te Święta Wielkanocne zrezygnować z podróży i pozostać w domach. Minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał, że kontakt przy świątecznym stole jest w tym roku, w tym trudnym okresie epidemii, ogromnym zagrożeniem.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Autor:akw/pm

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: