TVN24 | Polska

Niemiecki instytut: pięć polskich województw w strefie zagrożenia, podróż może grozić kwarantanną

TVN24 | Polska

Autor:
asty,
kab
Źródło:
PAP
15 października: 8099 zakażeń, zmarło 91 osób
15 października: 8099 zakażeń, zmarło 91 osóbTVN24
wideo 2/4
TVN2415 października: 8099 zakażeń, zmarło 91 osób

Polskie województwa zostały objęte strefą zagrożenia koronawirusowego, której odwiedzanie pociąga za sobą konieczność odbycia kwarantanny – poinformował w opublikowanym w czwartek komunikacie odpowiedzialny za zwalczanie chorób zakaźnych w Niemczech Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Województwa kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie zostały objęte przez niemiecki Instytut im. Roberta Kocha (RKI) strefą zagrożenia koronawirusowego, której odwiedzanie pociąga za sobą konieczność odbycia kwarantanny. Takie same restrykcje RKI rozciągnął teraz także między innymi na Włochy, na razie na regiony Kampanii i Ligurii oraz na całą kontynentalną Francję, całą Holandię i całą Słowację. Do uznanych już wcześniej za zagrożone szwajcarskich kantonów Genewa i Vaud dodano obecnie osiem kolejnych, w tym Zurych i Fryburg.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Według RKI na Węgrzech poza terenem wysokiego ryzyka koronawirusowego, obejmującego od czwartku również komitat Veszprem, pozostają już tylko komitaty Bacs-Kiskun, Bekes, Fejer, Heves, Somogy, Tolna i Zala. W przypadku Wielkiej Brytanii za zagrożone uznano teraz także regiony East Midlands i West Midlands. W tym ostatnim położona jest druga co do wielkości brytyjska aglomeracja Birmingham.

Na zaktualizowanej liście znalazły się też po raz pierwszy niektóre jednostki terytorialne Finlandii (region Oesterbotten) oraz Szwecji (regiony Jaemtland, Sztokholm, Uppsala i Oerebro). Jedynym terytorium, wycofanym w czwartek z tej listy, jest Namibia.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Autor:asty, kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości