Sto respiratorów dla służb medycznych. Miliarder włącza się do walki z koronawirusem

Autor:
pqv
Źródło:
tvn24.pl
Mamy 10 tysięcy docelowo miejsc w szpitalach jednoimiennych, tam jest 10 procent miejsc respiratorowych
Mamy 10 tysięcy docelowo miejsc w szpitalach jednoimiennych, tam jest 10 procent miejsc respiratorowych36,6°C
wideo 2/22
36,6°CMamy 10 tysięcy docelowo miejsc w szpitalach jednoimiennych, tam jest 10 procent miejsc respiratorowych

Jerzy Starak, wraz z należącą do niego grupą Polpharma, włączają się do walki z koronawirusem. Jak zapowiedziano w poniedziałkowym komunikacie, aby efektywnie wesprzeć polską służbę zdrowia, zakupionych zostanie i przekazanych służbom medycznym w sumie sto respiratorów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

Jak poinformowano, respiratory, które należą obecnie do najpilniejszych potrzeb polskich szpitali, trafią do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i zostaną przekazane do wskazanych przez resort placówek.

Starak: pomoc tam, gdzie jest to kluczowe

"Naszą pomoc kierujemy tam, gdzie jest to kluczowe - mimo wielkiego zapotrzebowania na świecie, udało nam się zakupić 100 najbardziej potrzebnych dziś urządzeń: respiratorów, które trafią do placówek w całym kraju" - poinformował, cytowany w komunikacie, Jerzy Starak.

"W imieniu sektora biznesu, chciałbym wyrazić ogromny szacunek, podziw i podziękowanie dla wszystkich tych, którzy walczą dziś o bezpieczeństwo pacjentów na pierwszej linii frontu: dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, farmaceutów i pracowników służb medycznych" - dodał.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24>>>

Łączna kwota: około siedmiu milionów

Z komunikatu wynika, że w ramach projektu realizowanego przez Polpharmę, podpisano kontrakty i dokonano zapłaty na dostawę 90 respiratorów. Pierwsze 40 sztuk ma być dostarczone do Polski w połowie kwietnia, kolejne 50 - pod koniec kwietnia. Finalizowane są negocjacje dotyczące dostawy następnych 10 urządzeń. Łączna kwota zakupu ma wynieść ok. 7 mln zł. 

W najnowszym zestawieniu "Forbesa" Jerzy Starak awansował na trzecie miejsce wśród najbogatszych Polaków. Jego majątek szacowany jest na 9,6 mld złotych.

Wcześniej w finansową pomoc w walce z pandemią koronawirusa włączyły się między innymi: Fundacja TVN "Nie Jesteś Sam", Dominika Kulczyk czy Anna i Robert Lewandowscy.

Autor:pqv

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości