Doktor Friediger: nie mamy powodu, by sądzić, że czwarta fala nas ominie

Źródło:
TVN24
Doktor medycyny Jerzy Friediger o konkluzjach Rady Gabinetowej ws. pandemii COVID-19
Doktor medycyny Jerzy Friediger o konkluzjach Rady Gabinetowej ws. pandemii COVID-19TVN24
wideo 2/22
Doktor medycyny Jerzy Friediger o konkluzjach Rady Gabinetowej ws. pandemii COVID-19TVN24

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek przed posiedzeniem Rady Gabinetowej powiedział, że jest "absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia". - Taka jednoznaczna deklaracja ze strony prezydenta jest może trochę przedwczesna. Im więcej osób się zaszczepi, tym bardziej będziemy bezpieczni – ocenił w "Faktach po Faktach" doktor medycyny Jerzy Friediger. Wraz z dziennikarką "Rzeczpospolitej" Karoliną Kowalską odnieśli się również do wypowiedzi marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego dotyczącej zmniejszenia liczby szpitali wzorem Danii.

Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej powiedział, że otrzymał ze strony rządu pełną informację dotyczącą przygotowania szkół do nowego roku szkolnego. - Najważniejszą informacją jest to, że rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się żadnego lockdownu, nie zakłada się nauki w specjalnych systemach hybrydowych czy innych. Dzieci i młodzież idą normalnie do szkoły - oświadczył prezydent.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wcześniej deklarował również, że jest "absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia". - Uważam, że spowoduje to niepokoje społeczne. Uważam, że to kwestia odpowiedzialności ludzi i każdy tę odpowiedzialność powinien ponosić sam - podkreślił Duda.

Duda o szczepieniach i czwartej fali pandemii. Doktor Jerzy Friediger komentuje

O ustalenia Rady Gabinetowej i o słowa Dudy pytany był w poniedziałkowych "Faktach po Faktach" Jerzy Friediger, dyrektor szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie i członek prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. - Taka jednoznaczna deklaracja ze strony prezydenta jest może trochę przedwczesna. Jestem zdania (…), że im więcej osób się zaszczepi, tym bardziej będziemy bezpieczni – mówił.

- Myślę, że to nie jest dobry przykład i że od przedstawicieli najwyższej władzy państwowej powinniśmy słyszeć nieco inne deklaracje, zachęcające Polaków do szczepienia się. To jest jedyny sposób zabezpieczający przed infekcją koronawirusa, a jeżeli nie przed infekcją, to na pewno przed jej ciężkim przebiegiem i zgonami – zwrócił uwagę.

Prezydent po posiedzeniu Rady Gabinetowej: nie zakłada się żadnego lockdownu
Prezydent po posiedzeniu Rady Gabinetowej: nie zakłada się żadnego lockdownuTVN24

Gość TVN24 przytoczył badania, które mówią, że w Europie "prawie 250 tysięcy ludzi umrze z powodu czwartej fali COVID". - Powinniśmy robić wszystko, żeby do tego nie dopuścić – podkreślił

Odnosząc się do optymistycznych zapewnień prezydenta dotyczących powrotu do szkoły i niewprowadzania lockdownu, Friediger przyznał, że ma "przed oczami to, co się działo u nas w szpitalu w czasie trzeciej fali". - Ja bym nie był taki jednoznaczny w tych ocenach, zwłaszcza, że może trzeba trochę wierzyć tym, którzy się na tym znają. (…) Jeżeli oni przewidują taką liczbę zgonów w Europie, to my nie mamy żadnego powodu sądzić, że Polska będzie krajem szczęśliwości i bezpieczeństwa, i że nas to ominie – powiedział.

Komentarze do wypowiedzi marszałka Tomasza Grodzkiego

Goście TVN24 pytani byli także o wypowiedź marszałka Senatu. Tomasz Grodzki w sobotę był gościem Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. Jedno z pytań dotyczyło uzdrowienia systemu ochrony zdrowia – jaki pomysł ma na to Grodzki, prywatnie lekarz. Marszałek odpowiedział, że powinniśmy wziąć przykład z Danii, która – po przeprowadzeniu ankiety społecznej – radykalnie zmniejszyła liczbę szpitali i odbiło się to bardzo korzystnie na jakości usług medycznych w tym kraju. - Zobaczcie: 16 szpitali na 5 milionów (ludności - przyp. red.), to w Polsce powinno być około 130 na 40 milionów. A jest prawie tysiąc - bez ludzi, bez sprzętu i jak tak będzie dalej, to nic z tego nie będzie - podkreślił marszałek.

- Trudno się nie zgodzić z tym, że mamy za dużo szpitali i za dużo łóżek, jeżeli część z tych łóżek stoi pusta. Jeżeli są oddziały operacyjne, które nie wykonują nawet 300 zabiegów w skali roku, czyli nie wykonują nawet jednego zabiegu dziennie, wydaje się, że takie oddziały nie bardzo mają rację bytu – mówił doktor Jerzy Friediger.

Tomasz Grodzki o zmniejszeniu liczby szpitali w Polsce
Tomasz Grodzki o zmniejszeniu liczby szpitali w PolsceTVN24, Zdjęcia organizatora

Według niego należy "oddzielić zdrowie od polityki". - Zdrowie nie lubi polityki i to jest pierwsze założenie. Drugie założenie jest takie, że: zobaczmy, zróbmy rachunek, gdzie te szpitale są niezbędne, gdzie nie są, które szpitale możemy zlikwidować bez szkody dla społeczeństwa, które możemy przekształcić w oddziały dla przewlekle chorych – tłumaczył. - Podejdźmy do tego spokojnie i spokojnie policzmy – dodał.  

- Podstawowym problem jest w tej chwili niedofinansowanie szpitali. Nie da się tego robić w taki sposób, że nie dofinansujemy wszystkich szpitali i zobaczymy, które przetrwają. Większość szpitali, jeżeli nie jest zadłużona, to zadłuża się. Dotyczy to zwłaszcza szpitali publicznych – zauważył.

Zwrócił uwagę, że "jeżeli dopuścimy do tego, że szpitale zaczną nam ginąć w niekontrolowany sposób, to nie tylko tracimy miejsce, gdzie się będą mogli pacjenci leczyć (…), ale stracimy miejsca, gdzie szkoli się cała kadra medyczna". – Nigdzie kadra medyczna nie szkoli się poza szpitalami. W związku z tym, te szpitale muszą być i muszą funkcjonować, a zależy nam na tym, żeby ta kadra była jak najlepiej przygotowana do wykonywania zawodu – powiedział.

Karolina Kowalska o problemach szpitali powiatowych

Dziennikarka "Rzeczpospolitej" Karolina Kowalska zauważyła, że marszałek Grodzki jako profesor medycyny i wieloletni dyrektor szpitala to "człowiek, który ma pełny obraz ochrony zdrowia w Polsce". - On pokazywał, że w dzisiejszych szpitalach powiatowych walczymy z bardzo wieloma rzeczami, przede wszystkim z niedoborem kadry. Ta kadra mimo wszystko wybiera duże ośrodki, ośrodki kliniczne, ośrodki, w których może się uczyć wykonywania zabiegów najbardziej wyspecjalizowanych - zauważyła.

Jako inny problem wskazała fakt, że "lekarze zazwyczaj mieszkają w dużych ośrodkach miejskich i podróżowanie do odległych wsi czy miasteczek nie jest dla nich atrakcyjne". - W związku z tym szpitale powiatowe mają bardzo trudno w walce o tego lekarza. Żeby zatrudnić lekarza, muszą płacić niejednokrotnie nawet 50 procent więcej za godzinę niż szpitale kliniczne w dużych miastach, a jednocześnie te szpitale powiatowe są bardzo zadłużone – powiedziała.

Karolina Kowalska o sytuacji szpitali powiatowych
Karolina Kowalska o sytuacji szpitali powiatowychTVN24

Kowalska zauważyła, że marszałek Grodzki tłumaczył się ze swojej wypowiedzi, podkreślając, że została ona wyjęta z kontekstu. - Zachęcam do wysłuchania całości mojej wypowiedzi, bo ona jest zmanipulowana i wyrwana z kontekstu – powiedział w poniedziałek Grodzki. - Podawałem przykład Danii, gdzie z dołów systemu, gdzie wszyscy byli niezadowoleni, uzyskano najlepszą służbę zdrowia w Europie, między innymi zmniejszając liczbę szpitali i przekształcając je w nowoczesne jednostki - dodał marszałek.

Autorka/Autor:ft, karol

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

- Dochodzą do mnie sygnały, że w niektórych urzędach te procedury znowu stają się barierą dla ludzi. Niektórzy urzędnicy wymagają danych, które nie są potrzebne - powiedział Donald Tusk na zakończeniu posiedzenia sztabu kryzysowego. Premier zwrócił się do urzędników z "uwagą, która może niektórym zepsuć humor". Podkreślił, że na szczegółową weryfikację przyjdzie jeszcze czas.

Tusk do urzędników z "uwagą, która może niektórym zepsuć humor"

Tusk do urzędników z "uwagą, która może niektórym zepsuć humor"

Źródło:
tvn24.pl

Dziś zapowiada się pracowita noc dla naszego lotnictwa, nasze śmigłowce będą zrzucać big bagi - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Wiesław Kukuła. Przekazał, że w środę w akcję niesienia pomocy pokrzywdzonym było zaangażowanych łącznie 12 tysięcy wojskowych, a w czwartek to będzie 16 tysięcy. Poinformował też, że w poniedziałek rusza operacja "Feniks", podczas której wojsko zaangażuje się we wsparcie odbudowy na terenach, które dotknęła powódź.

Dziś "pracowita noc", w poniedziałek rusza "największa operacja w historii"

Dziś "pracowita noc", w poniedziałek rusza "największa operacja w historii"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24., PAP

W ciągu 48 godzin w większości miejsc powinno być po kulminacji - mówił podczas środowych obrad powodziowego sztabu kryzysowego we Wrocławiu premier Donald Tusk. - Pytanie jednak, czy wały wytrzymają. Najważniejsze jest, by dbać o wały - stwierdził szef rządu.

Tusk: to jest teraz najważniejsze

Tusk: to jest teraz najważniejsze

Źródło:
PAP

Zmarł Felicjan Andrzejczak, były wokalista Budki Suflera - potwierdził w rozmowie z tvn24.pl Tomasz Zeliszewski, perkusista zespołu. Andrzejczak śpiewał przeboje takie jak "Jolka, Jolka pamiętasz", "Czas ołowiu" czy "Noc komety". Miał 76 lat.

Nie żyje Felicjan Andrzejczak

Nie żyje Felicjan Andrzejczak

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Przetrwaliśmy. Były chwile trudne, były chwile grozy, ale na szczęście niewiele złego się stało - mówiła w "Tak jest" prezydentka Świdnicy (województwo dolnośląskie) Beata Moskal-Słaniewska. Jak opowiadała, podczas przygotowań zabrakło regularnej dostawy worków. - Wszystkie procedury trzeba zweryfikować, bo taka sytuacja może się powtórzyć - mówiła gościni TVN24.

"Czekanie trwało kilka godzin. Mieszkańcy się niecierpliwili, my także"

"Czekanie trwało kilka godzin. Mieszkańcy się niecierpliwili, my także"

Źródło:
TVN24

Gdzie jest burza? W środę wieczorem 18.09 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Grzmotom i błyskom towarzyszą opady deszczu. W Głuchołazach spadł grad. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi w pięciu województwach, miejscami spadł grad

Gdzie jest burza? Grzmi w pięciu województwach, miejscami spadł grad

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Fala wezbraniowa na Odrze zmierza w kierunku Wrocławia. Jak obecnie wygląda stan rzeki w stolicy Dolnego Śląska - można to śledzić na żywo, dzięki kamerze internetowej z widokiem na rzekę oraz panoramę centrum miasta. Obraz live można oglądać w TVN24 GO.

Wrocław. Fala powodziowa na Odrze - kamera na żywo

Wrocław. Fala powodziowa na Odrze - kamera na żywo

Źródło:
tvn24.pl

Fala wezbraniowa na Odrze przemieszcza się przez Oławę i zbliża do Wrocławia. Z prognozy IMGW wynika, że kulminacji we Wrocławiu należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek.

Tej nocy fala wezbraniowa ma dotrzeć do Wrocławia

Tej nocy fala wezbraniowa ma dotrzeć do Wrocławia

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW, PAP

Według najnowszych prognoz kulminacyjna fala ma dotrzeć do Wrocławia w nocy ze środy na czwartek. W czasie wieczornego sztabu kryzysowego prezeska Wód Polskich Joanna Kopczyńska powiedziała, że przewidywany stan wody w czasie fali kulminacyjnej to 559 cm, „co wynosi 170 cm mniej niż maksimum z 1997 roku". "Czyli to powinno przejść przez Wrocław bez większych szkód" - podkreśliła. Prezydent miasta przyznał, że "największym zmartwieniem będzie utrzymująca się wysoka woda".

"To powinno przejść przez Wrocław bez większych szkód"

"To powinno przejść przez Wrocław bez większych szkód"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

W Nowogrodzie Bobrzańskim poziom wody osiągnął 470 centymetrów. Służby pracują nad umacnianiem wałów. Największy niepokój budzi obecnie sytuacja w Oławie i Brzegu, gdzie w tej chwili jest największy stan wody.

Apogeum fali w Nowogrodzie Bobrzańskim. Groźnie w Oławie i Brzegu

Apogeum fali w Nowogrodzie Bobrzańskim. Groźnie w Oławie i Brzegu

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24

- To miasto nie jest gotowe na zarządzanie kryzysowe, te władze nigdy nie przeżywały czegoś takiego. Służby siedzą na chodniku i nie wiedzą, co mają robić, bo nikt nimi nie zarządza - mówiła na antenie TVN24 pani Katarzyna, mieszkanka Stronia Śląskiego. Zareagował premier Donald Tusk i poinformował o przejęciu zarządzania kryzysowego. Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, który odwiedził miejscowość, powiedział, że na miejscu jest 600 żołnierzy. - Różnego rodzaju sprzęt ciężki dociera i dotarł już - zapewnił wicepremier.

"Siedzą na chodniku i nie wiedzą, co mają robić". Zareagował premier

"Siedzą na chodniku i nie wiedzą, co mają robić". Zareagował premier

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24
"Jaka ewakuacja? Ja nic nie wiem. Przydałaby się szczekaczka, żeby ktoś mówił, co robić"

"Jaka ewakuacja? Ja nic nie wiem. Przydałaby się szczekaczka, żeby ktoś mówił, co robić"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Czeska policja poinformowała w środę, że odnaleziono ciało zaginionej 70-letniej kobiety z miejscowości Kobyla nad Vidnavkou w regionie Jesionika. To już czwarta śmiertelna ofiara powodzi. Po raz pierwszy od czterech dni liczba zagrożonych powodzią terenów jest niższa niż sto. W 23 miejscach obowiązuje najwyższy poziom alarmu powodziowego.

Wróciła do domu z centrum ewakuacyjnego. Jej ciało znaleziono zaplątane w ogrodzenie

Wróciła do domu z centrum ewakuacyjnego. Jej ciało znaleziono zaplątane w ogrodzenie

Źródło:
PAP, Reuters

Hubert Różyk złożył w środę rano rezygnację z funkcji rzecznika prasowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. W ostatnim czasie pojawiły się kontrowersje związane z zapowiedziami programów pomocowych resortu klimatu, w którym zatrudniony był Różyk.

Dymisja w ministerstwie po kontrowersyjnej wypowiedzi

Dymisja w ministerstwie po kontrowersyjnej wypowiedzi

Źródło:
tvn24.pl

Beata Kempa, była europosłanka PiS, ma nowe stanowisko. Będzie doradzać prezydentowi. "Czas trudny, w moim regionie kataklizm powodzi i ogrom cierpienia. Pierwsze sprawy związane z kierunkami działań zostały omówione" - napisała.

Beata Kempa ma nowe stanowisko

Beata Kempa ma nowe stanowisko

Źródło:
tvn24.pl

Salon sukien ślubnych z Kłodzka został kompletnie zniszczony. Anna Gdowik prowadziła go w tym miejscu od ośmiu lat. Udało się uratować tylko kilka sukien i maszyny do szycia. - Nie mogę patrzeć na to, co tam się stało - mówi właścicielka. Ale nie przestaje pracować.

"Była kryzysowa narzeczona, są powodziowe panny młode"

"Była kryzysowa narzeczona, są powodziowe panny młode"

Źródło:
tvn24.pl

Kiedy po ucieczce przed powodzią mieszkańcy wsi pod Kłodzkiem wrócili w końcu do swojego domu, zauważyli na szczycie instalacji fotowoltaicznej budę. W środku był pies. - Dryfował z nurtem gigantycznej fali, po obolałym i poranionym psiaku widać, że w ciągu ostatnich dni przeżył wiele - komentuje Konrad Kuźmiński z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Dryfował w budzie z nurtem fali. "Przeżył wiele"

Dryfował w budzie z nurtem fali. "Przeżył wiele"

Źródło:
TVN24

Tempo przyrostu jest bardzo duże, widać je wręcz gołym. Spodziewamy się, że w weekend będzie około dwóch metrów - mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy do spraw Wisły, pytany o sytuację na stołecznym odcinku rzeki.

Rośnie poziom Wisły w Warszawie. "Tempo przyrostu jest bardzo duże"

Rośnie poziom Wisły w Warszawie. "Tempo przyrostu jest bardzo duże"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trzy osoby zginęły, a setki są ranne w wyniku kolejnych eksplozji w Libanie w środę - podał Reuters, powołując się na źródła. Znów doszło do wybuchów urządzeń elektronicznych, tym razem są to krótkofalówki.

Kolejne eksplozje w Libanie. Tym razem krótkofalówki

Kolejne eksplozje w Libanie. Tym razem krótkofalówki

Źródło:
Reuters, PAP

Nowy podwariant wirusa SARS-CoV-2 o nazwie XEC rozprzestrzenia się na świecie i za kilka tygodni może być dominujący - ostrzega BBC News. Stwierdzono go już między innymi w Norwegii, Ukrainie i Niemczech, w Polsce eksperci na razie nie potwierdzają wykrycia podwariantu. - Pojawienie się XEC być może da się odczuć jeszcze tej zimy - przewiduje w rozmowie z tvn24.pl wirusolog prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

Rozprzestrzenia się nowy podwariant koronawirusa. "Być może da się to odczuć jeszcze tej zimy"

Rozprzestrzenia się nowy podwariant koronawirusa. "Być może da się to odczuć jeszcze tej zimy"

Źródło:
PAP, The Independent, tvn24.pl

W ostatnią sobotę policja zatrzymała dowód rejestracyjny pojazdu, którym podróżował Jarosław Kaczyński. Kierowca samochodu został dodatkowo ukarany mandatem. Powodem interwencji były zbyt ciemne szyby auta. Co przepisy mówią o takich modyfikacjach?  

Modyfikacja, która unieruchomiła samochód wożący Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy jest niedozwolona?

Modyfikacja, która unieruchomiła samochód wożący Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy jest niedozwolona?

Źródło:
tvn24.pl

Na 25 lat pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał Czesława K. oskarżonego o zabójstwo swojej żony w nocy z 3 na 4 stycznia 2019 roku w Borzęcinie. Ciało 35-latki zostało znalezione w rzece Uszwica, ponad miesiąc po jej zaginięciu. Wyrok nie jest prawomocny.

Wróciła z Anglii do Polski i ślad po niej zaginął. Mąż skazany za zabójstwo

Wróciła z Anglii do Polski i ślad po niej zaginął. Mąż skazany za zabójstwo

Źródło:
PAP

Mieszkał na szczycie Pałacu Kultury i Nauki. Sokół Franek nie żyje. Jego szczątki na jednym z dachów Pałacu znalazła grupa FalcoFans. Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół przyjrzy się sprawie.

"Żegnaj Franiu, byłeś wspaniałym ojcem". Sokół z Pałacu Kultury znaleziony martwy

"Żegnaj Franiu, byłeś wspaniałym ojcem". Sokół z Pałacu Kultury znaleziony martwy

Źródło:
PAP

Podczas gdy południowo-zachodnia Polska zmaga się z katastrofalnymi powodziami, wschodnio-centralna część kraju odnotowuje susze. Jednak wątpiących w ocieplenie klimatu nawet to nie przekonuje, że właśnie doświadczamy jego skutków. Eksperci tłumaczą, dlaczego przeciwne zjawiska występują jednocześnie. I przestrzegają, że tak już będzie.

Powódź i susza jednocześnie? "Nienormalność staje się nową normalnością"

Powódź i susza jednocześnie? "Nienormalność staje się nową normalnością"

Źródło:
Konkret24

Południowo-zachodnia Polska mierzy się z powodzią. Na wielu terenach trwa walka z żywiołem, w innych miejscach mieszkańcy przygotowują się do nadejścia wielkiej wody lub usuwają skutki kataklizmu. Są miejscowości niemal doszczętnie zniszczone. Jak o tej dramatycznej sytuacji rozmawiać z dziećmi? O czym pamiętać, by nie wzmagać w nich lęku? Na te pytania odpowiada w rozmowie z tvn24.pl Marta Wojtas, psycholożka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Jak rozmawiać z dziećmi o powodzi? Psycholog wskazuje "kluczowy element"

Jak rozmawiać z dziećmi o powodzi? Psycholog wskazuje "kluczowy element"

Źródło:
tvn24.pl

W oscarowym wyścigu w najbliższych miesiącach Polskę reprezentować będzie "Pod wulkanem" Damiana Kocura. - Ta bardzo autorska wypowiedź jest niezwykle inkluzywna i uniwersalna - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Mikołaj Lizut, producent filmu. Dodał, że jest "przeszczęśliwy" w związku z werdyktem komisji oscarowej. Dyrektorka PISF-u Karolina Rozwód zapewniła, że w budżecie instytutu "są zabezpieczone pieniądze" na kampanię oscarową filmu. Kwoty jednak nie zdradziła.

Film "szalenie delikatny", dotyka "najtrudniejszych tematów"

Film "szalenie delikatny", dotyka "najtrudniejszych tematów"

Źródło:
tvn24.pl

Tony składowanej rosyjskiej amunicji w pobliżu okupowanego Mariupola wyleciały w powietrze w wyniku akcji przeprowadzonej przez siły ukraińskie - podało dowództwo ukraińskiej marynarki wojennej. W środę w nocy Ukraińcy zaatakowali magazyn amunicji w obwodzie twerskim w Rosji.  

Tony rosyjskiej amunicji wyleciały w powietrze

Tony rosyjskiej amunicji wyleciały w powietrze

Źródło:
Ukraińska Prawda, NV, tvn24.pl, PAP

Warren Buffett, zaliczający się do grona najbogatszych ludzi na świecie, odesłał córkę do banku, gdy ta poprosiła go o pieniądze na remont kuchni. Ujawniono to w raporcie firmy Benzinga, zajmującej się publikowaniem informacji finansowych i rynkowych.

Multimiliarder w sprawie pożyczki zaproponował córce wizytę w banku

Multimiliarder w sprawie pożyczki zaproponował córce wizytę w banku

Źródło:
PAP