TVN24 | Polska

Polskie MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych

TVN24 | Polska

Autor:
kb
Źródło:
PAP
15 października: 8099 zakażeń, zmarło 91 osóbTVN24
wideo 2/21
TVN2415 października: 8099 zakażeń, zmarło 91 osób

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że podejmując decyzję o wyjeździe za granicę, należy liczyć się między innymi z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji. Zaapelowało o unikanie podróży zagranicznych, jeśli nie są konieczne.

"Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie, spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań, wywołanych wirusem SARS-CoV-2, MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne" - czytamy w komunikacie.

Jak podkreślono w komunikacie, "podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych".

MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznychShutterstock

Informacje dla podróżujących

Szczegółowe informacje na temat sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw można znaleźć na stronie internetowej resortu w zakładce "Informacje dla podróżujących".

MSZ zachęca także do śledzenia bieżących doniesień na temat zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Autor:kb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: