Jest dokładna data kongresu PiS. Partia ma wybrać władze

Autor:
akr/kg
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Kaczyński w Rzeszowie na wspólnej konferencji z Leniart, kandydatką PiS na prezydenta miasta
Kaczyński w Rzeszowie na wspólnej konferencji z Leniart, kandydatką PiS na prezydenta miastaTVN24
wideo 2/6
TVN24Kaczyński w Rzeszowie na wspólnej konferencji z Leniart, kandydatką PiS na prezydenta miasta

Kongres Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się 3 lipca w Warszawie – przekazała europosłanka tej partii Beata Mazurek. Mają wtedy zostać wybrane nowe władze partii. Jeszcze w maju prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, iż "wszystko wskazuje na to, że będzie kandydował na szefa partii ponownie".

Europosłanka PiS Beata Mazurek przekazała we wtorek na Twitterze, że "VI Kongres Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się 3 lipca w Warszawie".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wybór nowych władz ugrupowania

W ubiegłym tygodniu podczas wizyty w Rzeszowie lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się między innymi z lokalnymi strukturami partii.

Według źródeł Polskiej Agencji Prasowej Kaczyński przedstawił m.in. plany partii na najbliższy miesiąc, czyli na okres poprzedzający zaplanowany na początek lipca kongres statutowo-wyborczy, na którym mają być wybrane nowe władze ugrupowania. Chodziło m.in. o wybór delegatów na kongres w niektórych regionach. Proces ten został przerwany jesienią minionego roku ze względu na pandemię COVID-19.

W maju zaś Kaczyński pytany, czy ma upatrzonego kandydata na swojego następcę, odparł, że nie. - Podczas tego kongresu wszystko wskazuje na to, że będę kandydował na szefa partii ponownie, ale uważam, że odchodzący lider nie powinien wskazywać, przynajmniej tak zupełnie wprost, swojego następcy, bo to raczej następcę obciąży, niż uczyni mocnym – oświadczył wicepremier. Przekazał wówczas też, że pod uwagę branych jest kilka osób, natomiast chce zachować w tej kwestii dyskrecję.

Kaczyński: W sferze społecznej osiągnęliśmy na pewno dużo. W sferze naprawy państwa jest znacznie gorzej >>>

Autor:akr/kg

Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości