TVN24 | Polska

Koncesja dla TVN24. Rzeczniczka KRRiT: na posiedzeniu nie było głosowania

TVN24 | Polska

Autor:
ads,
akr
Źródło:
PAP, TVN24
Rzeczniczka KRRiT: na posiedzeniu była ożywiona dyskusja o koncesji dla TVN24, nie było głosowania
Rzeczniczka KRRiT: na posiedzeniu była ożywiona dyskusja o koncesji dla TVN24, nie było głosowaniaTVN24
wideo 2/6
TVN24Rzeczniczka KRRiT: na posiedzeniu była ożywiona dyskusja o koncesji dla TVN24, nie było głosowania

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na czwartkowym posiedzeniu po raz kolejny nie podjęła decyzji w sprawie przedłużenia koncesji TVN24. Wniosek w tej sprawie został złożony ponad półtora roku temu. Koncesja wygasa za 10 dni.

TVN24 czeka na przedłużenie koncesji od ponad półtora roku. Wniosek trafił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w lutym 2020 roku. KRRiT nadal nie podjęła decyzji w tej sprawie. Tymczasem TVN24 uzyskała holenderską koncesję na nadawanie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

W czwartek rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska przekazała, że Rada na czwartkowym posiedzeniu nie głosowała w sprawie koncesji. Już na wcześniejszych posiedzeniach Rady odbywały się głosowania nad koncesją. Wówczas nie przyniosły one rozstrzygnięcia.

Rzeczniczka KRRiT: ogłoszono przerwę w posiedzeniu

- Jak na każdym posiedzeniu była ożywiona dyskusja, sprawa koncesji TVN24 jest tematem takich dyskusji. Jednakowoż głosowanie się nie odbyło, ogłoszona została przerwa - przekazała. - Zdania były podzielone. Przewodniczący zadecydował o przerwie w posiedzeniu, zrobiło się już późno - dodała.

Przerwa w obradach ma potrwać do wtorku, 21 września. - Każdy z członków ma wypracowaną opinię, dyskusja cały czas trwa. Dyskusja jest aktywna, burzliwa. Myślę, że do wtorku należy się uzbroić w cierpliwość. Mam nadzieję, że we wtorek będę mogła coś konkretnego zakomunikować - powiedziała rzeczniczka.

Brykczyńska odniosła się też do lex TVN, które w zeszłym tygodniu odrzucił Senat. - Sytuacja jest zawieszona, jeśli chodzi o legislację, nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Czekamy, czy coś jeszcze może się wydarzy w Sejmie w tej sprawie - mówiła.

Na uwagę dziennikarza, że w harmonogramie prac Sejmu nie zaplanowano na razie procedowania lex TVN, odparła: - Rzeczywiście, ale pan poseł (Ryszard) Terlecki podkreślił, że sprawa tej ustawy może być w każdym momencie podniesiona na posiedzeniu. To są słowa pana Terleckiego, my ufamy tym słowom.

- Proces nad ewentualną nowelizacją cały czas trwa. Krajowa Rada chce się odnieść również do tego, ewentualnie uchwalonego, nowego prawa - dodała rzeczniczka.

Koncesja TVN24 wygasa za 10 dni.

Rzeczniczka KRRiT o posiedzeniu Rady i o lex TVN
Rzeczniczka KRRiT o posiedzeniu Rady i o lex TVNTVN24

Koncesja dla TVN24

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji twierdzi, że problem z przedłużeniem koncesji dla TVN24 leży w "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN. Zarząd stacji w oświadczeniu przypomniał, że w 2015 roku KRRiT zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do TVN i podkreślił, że "struktura własnościowa Spółki jest zgodna z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji". Dodano, że "do czasu ubiegania się o przedłużenie koncesji dla programu TVN24 struktura własnościowa TVN nie budziła żadnych wątpliwości".

KONKRET 24: Lex TVN i koncesja TVN24: dwie różne sprawy, które połączono w czasie >>>

Od 2016 roku - w takich samych warunkach właścicielskich - KRRiT wydała już koncesje dla kanałów TVN24 BiS, TTV i TVN International West. Według opinii prawników struktura własnościowa TVN S.A. spełnia warunki ustawy i nie powinna być przeszkodą w udzieleniu nowej koncesji. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Przyznanie koncesji TVN24 zgodne z przepisami. Przedstawiamy opinie prawne

Autor:ads, akr

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości