TVN24 | Polska

"Nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz"

TVN24 | Polska

Autor:
akw/pm
Źródło:
tvn24.pl
Donald Tusk o tak zwanej ustawie represyjnej (wypowiedź z 20 grudnia)
Donald Tusk o tak zwanej ustawie represyjnej (wypowiedź z 20 grudnia)TVN 24
wideo 2/18
TVN 24Tusk: los każdego obywatela będzie pośrednio podporządkowany woli partii

"Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim" - napisał w piątek na Twitterze szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk, komentując bieżące wydarzenia związane z wprowadzeniem nowelizacji ustaw sądowych.

Były szef Rady Europejskiej oraz aktualny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL) skomentował na Twitterze sytuację wokół polskiego sądownictwa.

"Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz" - napisał Tusk.

W Senacie czerwone światło

Senat w piątek zdecydował w głosowaniu o odrzuceniu w całości nowelizacji ustaw sądowych, która między innymi rozszerza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów.

Za odrzuceniem ustawy zagłosowało 51 senatorów, 48 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Udziału w głosowaniu nie wziął jeden senator Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej za odrzuceniem noweli opowiedziały się senackie komisje: ustawodawcza oraz praw człowieka, praworządności i petycji. Ustawa wraca teraz do Sejmu.

Senatorowie oraz posłowie PiS przekonują, że Sejm odrzuci uchwałę Senatu i wkrótce skieruje ustawy sądowe na biurko prezydenta.

CZYTAJ KOMENTARZE PO DECYZJI SENATU >>>

Źródło: tvn24.pl

Autor:akw/pm

Pozostałe wiadomości