Waldemar Kraska: w czwartek konferencja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek

Aktualizacja:
Autor:
mart/kg
Źródło:
TVN24, Radio Zet, PAP
Waldemar Kraska: w czwartek konferencja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek
Waldemar Kraska: w czwartek konferencja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczekTVN24
wideo 2/21
TVN24Waldemar Kraska: w czwartek konferencja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska przekazał w środę, że jutro odbędzie się konferencja, na której resort poinformuje, co dalej z noszeniem maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Wcześniej Piotr Mueller, rzecznik rządu, mówił w Radiu Zet, że minister zdrowia Adam Niedzielski we wtorek otrzymał opinię w tej sprawie od Rady ds. COVID-19.

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, został zapytany w środę o to, kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek. - Jutro będzie konferencja - odpowiedział. Dodał, że we wtorek odbyło się spotkanie Rady ds. COVID-19. - Jest taka rekomendacja z pewną modyfikacją, o której powiemy - mówił.

Na pytanie, czy zostanie "wentyl, że maseczki mogą w razie czego wrócić" odpowiedział, że "na pewno tak".

Mueller: Rada ds. COVID zalecała, żeby ograniczyć już obowiązek maseczek

Wcześniej rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział w Radiu Zet, że w środę powinien pojawić się komunikat w sprawie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Wyjaśnił, że we wtorek odbyło się spotkanie Rady ds. COVID-19, która wydała opinię w sprawie maseczek i przekazała ją ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu.

Zapytany, czy data zniesienia obowiązku noszenia maseczek to 1 kwietnia, odpowiedział, że "nie wie", ale myśli, że będą to "najbliższe dni". - Rada ds. COVID zalecała, żeby ograniczyć już obowiązek maseczek, tylko nie wiem, w jakim zakresie, bo ta rekomendacja została przekazana do ministra zdrowia i on ją dzisiaj, jak rozumiem, ogłosi - dodał.

Piotr Mueller: rząd zajmie się rekomendacją dotyczącą zniesienia obowiązku noszenia maseczek
Piotr Mueller: rząd zajmie się rekomendacją dotyczącą zniesienia obowiązku noszenia maseczekRadio Zet

Stwierdził również, że w zakresie kwarantanny oraz izolacji mają nastąpić korekty. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że rekomendacja ministra zdrowia dotycząca zakończenia obowiązku noszenia maseczek przewiduje termin od 1 kwietnia. Według niego izolacja i kwarantanna "też raczej powinny zniknąć z naszego życia". - Ostateczną decyzję podejmie premier - mówił Andrusiewicz.

Autor:mart/kg

Źródło: TVN24, Radio Zet, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości