"Nie patrzcie na mnie tylko jak na chłopaka z siłowni"

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Nawrocki: 130 kilogramów zawsze wyciśnie, ale 152,5 to jego rekord
Nawrocki: 130 kilogramów zawsze wyciśnie, ale 152,5 to jego rekordTVN24
wideo 2/4
Nawrocki: 130 kilogramów zawsze wyciśnie, ale 152,5 to jego rekordTVN24

Całe życie zajmowałem się bardzo poważnymi tematami, a od ostatniego tygodnia mogłem pokazać to, jaki naprawdę - w sensie też sportowym i społecznym - jestem - mówił w Lublinie kandydat PiS na prezydenta Karol Nawrocki. Prezes IPN prosił jednocześnie, by nie patrzeć na niego jak "na chłopaka z siłowni". - Jestem jednak doktorem nauk humanistycznych, trzy lata prezesem Instytutu Pamięci Narodowej - mówił.

W sobotę kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydent i prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki spotkał się z mieszkańcami Lublina. Mówił, że "przez długą część swojego życia publicznego uchodził za, tak niektórzy złośliwie mówili, historycznego nudziarza". Według niego z perspektywy życia publicznego nie zauważano tego, co jeszcze robił w przeszłości i obecnie.

- Często musimy walczyć o to, aby poznać samego siebie w odbiciu życia publicznego. Bo ten historyczny nudziarz, jak mówili złośliwi, który szedł ze mną przez całe życie, wynikał z tego, że zajmowałem się sprawami bardzo ważnymi dla naszej historii, dla naszej tożsamości, dla nas, jako dla wspólnoty narodowej - mówił dalej. Wspominał, że obejmowało to czytanie setek książek. - Więc to nie jest schemat chłopaka w takim generalnym publicznym wydaniu, który może chodzić na siłownię i wyciskać na klatę poważne ciężary - ocenił.

"Proszę was, nie patrzcie na mnie tylko jak na chłopaka z siłowni"

Odpowiadał na pytania o luźnej tematyce. Jedno z nich dotyczyło tego, jaki ciężar wyciska na ławce płaskiej. - Mój rekord to jest 152,5 kilograma. Ale muszę coś powiedzieć, ważyłem wtedy 110-108 kilogramów, teraz ważę 93-94 kilogramy. Więc 130 kilogramów zawsze wycisnę, ale 152,5 to mój rekord - powiedział.

- Tylko proszę was, nie patrzcie na mnie tylko jak - chociaż nim jestem - na chłopaka z siłowni. Bo jestem jednak doktorem nauk humanistycznych, trzy lata prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, wiele lat pracowałem dla państwa polskiego, reprezentując naszą wrażliwość historyczną na całym świecie, od Nowej Zelandii do Stanów Zjednoczonych. Całe życie zajmowałem się bardzo poważnymi tematami, a po prostu od ostatniego tygodnia mogłem pokazać to, jaki naprawdę - w sensie też sportowym i społecznym - jestem - dodał.

Nawrocki: 130 kilogramów zawsze wyciśnie, ale 152,5 to jego rekord
Nawrocki: 130 kilogramów zawsze wyciśnie, ale 152,5 to jego rekordTVN24

"Poboksować nie za bardzo się mogę, bo ten mój kontrkandydat taki ładny jest"

Padło też pytanie, jaka jest jego ulubiona dyscyplina sportowa. - To jest boks i piłka nożna na pewno. Bo całe życie mi towarzyszyła. Grałem już jako siedmiolatek - wspominał.

Zaznaczył, że obie dyscypliny "bardzo lubi". - Niestety boksować teraz nie za bardzo mogę. Cztery razy w tygodniu cały czas trenuję, mimo napiętego kalendarza, czasami w nocy, czasami o 6 rano, ale poboksować nie za bardzo mogę, bo ten mój kontrkandydat taki ładny jest, piękny, więc ja nie mogę za bardzo - kontynuował. Nie sprecyzował, o którym kontrkandydacie mówi.

Nawrocki: poboksować nie za bardzo się mogę, bo ten mój kontrkandydat taki ładny jest
Nawrocki: poboksować nie za bardzo się mogę, bo ten mój kontrkandydat taki ładny jestTVN24

Nawrocki przyznał, że "chciałby być pierwszym, który odwiedzi rzeczywiście wszystkie powiaty" jako kandydat na prezydenta w czasie objazdu po Polsce. - W jakich będę powiatach, w którym terminie - nie potrafię na to odpowiedzieć - zastrzegł.

- Ja też wiele do tej pory, tylko z nieco innymi tematami, jeździłem po Polsce - oznajmił. Jak zaznaczył, "to nie były wydarzenia medialne, to nie były wydarzenia transmitowane przez telewizję". Przekazał, że jego współpracownicy "obliczyli, że w ciągu trzech lat jako prezes Instytutu Pamięci Narodowej trzykrotnie okrążyłem kulę ziemską". - W Polsce, żeby była jasność, nie na świecie. W Polsce trzykrotnie okrążyłem kulę ziemską, odwiedzając wiele powiatów, gmin, mówiąc oczywiście o sprawach historycznych, a jeszcze nie o sprawach społecznych czy o sprawach politycznych - dodał.

Nawrocki: w Polsce trzy razy okrążyłem kulę ziemską
Nawrocki: w Polsce trzy razy okrążyłem kulę ziemskąTVN24

"Jak wyszedł 'Rafał z ratusza', to zacząłem szukać swojego różańca w kieszeni"

Zapytany o ocenę sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Gliwicach, Nawrocki odparł, że obejrzał ją w samochodzie w drodze do Lublina. Początek wystąpienie premiera Donalda Tuska określił jako "stand up". Z kolei kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego nazwał "Rafałem z ratusza".

- Jak wyszedł 'Rafał z ratusza', to zacząłem szukać swojego różańca w kieszeni. Ja po prostu prezydenta stolicy nie poznałem. Ten sam gość, który kazał ściągać krzyże z warszawskich urzędów, mówi, że będzie bronił tradycji. Coś tu jest nie tak - mówił szef IPN.

Ekshumacje na terenach rzezi wołyńskiej. "Jesteśmy przygotowani od wielu lat"

Z publiczności padło pytanie o to, czy jeśli otrzymalibyśmy zgodę od władz ukraińskich na rozpoczęcie prac ekshumacyjnych na terenach rzezi wołyńskiej, to jaka jest gotowość IPN do rozpoczęcia takich prac. - To okazja do tego, aby powiedzieć kilka słów o tym, jak w Instytucie Pamięci Narodowej podchodzimy do tej sprawy - ocenił Nawrocki. - Oczywiście z pełną emocją i solidarnością - takim jesteśmy narodem - do narodu ukraińskiego, z otwartością, ale też z zachowaniem naszych spraw. A naszym obowiązkiem jest pochowanie ofiar ludobójstwa wołyńskiego dokonanego przez Ukraińców - mówił.

- Zachowanie Ukrainy w tym względzie dla mnie jest nieprzyzwoite i nie ma żadnego przełomu - powiedział szef IPN, dodając, że "naprawdę zrobiliśmy dużo i naprawdę jesteśmy otwarci". - Daliśmy ponad 150 miliardów na wsparcie państwa ukraińskiego, przyjęliśmy Ukraińców, jesteśmy gotowi do tego, aby oddawać swoje mieszkania, swoje domy, często swój czas na to, aby pomagać Ukraińcom, ale ja nie zgadzam się na to, aby w relacji z jakimkolwiek państwem na świecie, czy to jest Ukraina, czy to jest Izrael, czy to są Niemcy, czy to jest inne państwo na świecie, abyśmy my wchodzili w rolę przedmiotu, a nie w rolę podmiotu - kontynuował kandydat PiS.

Według niego "z partnerami rozmawia się o zadaniach i o celach". - My swoje zadanie wykonaliśmy i każdego dnia je wykonujemy. A czy my chcemy wiele? My chcemy pochować, postawić krzyż (dla - red.) 120 tysięcy polskich obywateli, kobiet i dzieci - powiedział.

Ekshumacje na terenach rzezi wołyńskiej. Nawrocki: jesteśmy przygotowani od wielu lat
Ekshumacje na terenach rzezi wołyńskiej. Nawrocki: jesteśmy przygotowani od wielu lat

- Jesteśmy zobowiązani do tego, aby to wykonać i niestety Ukraina w tym względzie nie daje nam takiej możliwości - mówił Nawrocki, podkreślając, że "bez zgody Ukrainy i bez zgody pana prezydenta Zełenskiego to się po prostu nie uda".

- A my w Instytucie Pamięci Narodowej jesteśmy przygotowani od wielu lat, żeby podjąć te ekshumację w ciągu 24 godzin od dostania takiej decyzji. Pojadą tam archeologowie, pojadą tam specjaliści, użyjemy naszej bazy genetycznej. Jesteśmy do tego w pełni przygotowani - oznajmił.

"Mógłbym przekonać tych, którzy rozważają pomiędzy Konfederacją a mną"

Jeden z uczestników deklarujący się jako sympatyk Konfederacji zapytał Nawrockiego, w jaki sposób zamierza przekonać wyborców tej partii do oddania na siebie głosu już w pierwszej turze wyborów. - Myślę, że mógłbym przekonać tych, którzy rozważają pomiędzy Konfederacją a mną, swoim autentyzmem, swoim pielęgnowaniem wartości patriotycznych niezależnie od tego czy odnoszą się do lewicowych patriotów, czy do narodowej demokracji – przekonywał kandydat. Mówił też o swojej "intelektualnej miłości do Romana Dmowskiego", który był jednym z ojców polskiej niepodległości.

Przypomniał, że gdy zostawał prezesem IPN, to wszystkich 12 posłów Konfederacji zagłosowało na niego, dając mu swoje poparcie.

Deklarował, że jest świadom, iż wyborcy Konfederacji oczekują prostych i klarownych podatków, które dadzą firmom możliwość rozwoju. - Szczególnie mali przedsiębiorcy zostali w ostatniej kampanii wyborczej oszukani przez obecną koalicję – stwierdził Nawrocki, podając za przykład kwotę wolną od podatku. Według niego nie dość, że państwo polskie nie pomaga swoim systemem podatkowym, to – jak ocenił - jeszcze zaczyna przeszkadzać. - A gdy przychodzi kryzys, to już zupełnie nie pomaga i o drobnych przedsiębiorcach zapomina - dodał.

Autorka/Autor:akr/ft

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Wojtek Jargiło

Pozostałe wiadomości

Donald Trump został zaprzysiężony na 47. prezydenta USA, a J.D. Vance na wiceprezydenta. Później Trump wygłosił przemówienie, któremu przysłuchiwała się między innymi ustępująca para prezydencka Joe i Jill Bidenowie. Po uroczystości Bidenowie udali się do śmigłowca, który czekał na nich przed Kongresem. Przed wejściem na pokład uściskali się z Donaldem i Melanią Trump, po czym odlecieli, żegnając się z Białym Domem. Trump z kolei zwrócił się do swoich sympatyków, którzy zgromadzili się w innych częściach Kapitolu. Relacja na żywo w tvn24.pl.

"Chciałbym, żeby to nie trafiło do protokołu". Trump przemówił do "piękniejszej publiczności"

"Chciałbym, żeby to nie trafiło do protokołu". Trump przemówił do "piękniejszej publiczności"

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Joe Biden prewencyjnie ułaskawił pięcioro członków swojej rodziny. Były już prezydent zrobił to w ostatnich godzinach urzędowania. Swoją decyzję uzasadnił wcześniejszymi "atakami i groźbami" na rodzinę. Polityk zaznaczył też, że jego ruch nie powinien być postrzegany jako dowód na popełnienie przez objętych prawem łaski jakichkolwiek występków.  

Biden ułaskawił prewencyjnie pięcioro członków swojej rodziny. Wskazał powód

Biden ułaskawił prewencyjnie pięcioro członków swojej rodziny. Wskazał powód

Źródło:
PAP, Reuters

Donald Trump został 47. prezydentem USA. Podczas przemówienia po zaprzysiężeniu Trump przedstawił najważniejsze punkty swojego planu, który zamierza zrealizować podczas swojej drugiej kadencji. Zapowiedział też, które decyzje podejmie tuż po inauguracji.

Najważniejsze zapowiedzi prezydenta USA Donalda Trumpa

Najważniejsze zapowiedzi prezydenta USA Donalda Trumpa

Źródło:
tvn24.pl

Zmarł Klemens Haselsteiner, szef firmy Strabag - poinformowała spółka w komunikacie. Według informacji przekazanych przez austriackie media przyczyną śmierci 44-letniego miliardera miał być tętniak mózgu.

Nie żyje szef firmy Strabag. "Zmarł nagle i niespodziewanie"

Nie żyje szef firmy Strabag. "Zmarł nagle i niespodziewanie"

Źródło:
strabag.pl, "Kleine Zeitung"

Alvin Gajadhur, doradca społeczny prezydenta RP, a także były główny inspektor transportu drogowego usłyszał zarzuty bezprawnego udostępnienia wiadomości służbowych - przekazał prokuratur Piotr Antoni Skiba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Prokuratura: były główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur usłyszał zarzuty

Prokuratura: były główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur usłyszał zarzuty

Źródło:
PAP

Ustępujący ze stanowiska prezydent USA Joe Biden w ostatnich godzinach swojego urzędowania ułaskawił Anthony’ego Fauciego, generała Marka Milleya oraz członków komisji badającej atak na Kapitol z 6 stycznia 2021 roku. Decyzja ma ochronić ich przed potencjalnym odwetem ze strony administracji Donalda Trumpa. Sam Trump ocenił ruch Bidena jako "haniebny".

Bezprecedensowy ruch Bidena. Trump: haniebny

Bezprecedensowy ruch Bidena. Trump: haniebny

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Podczas prezydenckiej inauguracji Donalda Trumpa na Kapitolu piosenkarka Carrie Underwood zaśpiewała patriotyczną pieśń "America the Beautiful". Nie obyło się jednak bez problemów technicznych. Po zaledwie kilku sekundach muzyka urwała się, zapadła krępująca cisza, po czym Underwood wykonała utwór a cappella.

Krępująca cisza i występ a cappella

Krępująca cisza i występ a cappella

Źródło:
TVN24, PAP

Donald i Melania Trumpowie są już w Białym Domu. Media przyglądają się założonej przez małżonkę 47. prezydenta USA kreacji i zwracają uwagę na jej znaczenie. To, podobnie jak w przypadku poprzednich pierwszych dam, nie jest przypadkowe. Co kryje się za strojem Melanii?

Wymowny strój Melanii Trump. Co pierwsza dama włożyła na zaprzysiężenie

Wymowny strój Melanii Trump. Co pierwsza dama włożyła na zaprzysiężenie

Źródło:
Vogue, CNN, Women's Wear Daily, tvn24.pl

W niedzielę kilka osób awanturowało się w centrum Szczecina. Powodem miał być spór o pierwszeństwo przejazdu na jednej z uliczek. Zaczęło się od gróźb i wyzwisk, a skończyło się na bójce, w której ucierpiał taksówkarz. Nagranie, na który widać przebieg zdarzenia, pojawiło się w internecie. Na razie w sprawie zatrzymano jedną osobę. 29-latek wkrótce usłyszy zarzuty.

Najpierw wyzwiska, potem rękoczyny. Awantura w centrum Szczecina

Najpierw wyzwiska, potem rękoczyny. Awantura w centrum Szczecina

Źródło:
TVN24

Właściciel wypożyczalni quadów i skuterów śnieżnych usłyszał zarzuty spowodowania uszczerbku na ciele i kierowania gróźb karalnych, po tym jak zaatakował nożem zakopiańskich rolników, którzy przyszli porozmawiać o działalności niszczącej ich uprawy. Nagranie z ataku trafiło do internetu. - Celował w klatkę piersiową, na szczęście zasłoniłem się ręką. Przeciął mi palec i przedramię - powiedział nam pan Tomasz. Przedsiębiorca, który go napadł, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

Bójka z nożem o skutery śnieżne na polach górali. Zarzuty dla właściciela wypożyczalni quadów

Bójka z nożem o skutery śnieżne na polach górali. Zarzuty dla właściciela wypożyczalni quadów

Źródło:
TVN24, PAP

Były premier Mateusz Morawiecki rzekomo nie został wpuszczony na inaugurację prezydentury Donalda Trumpa. "Nie został wpuszczony z powodu braku dokumentów, próbował potwierdzić swoją tożsamość na Wikipedii ze swojego telefonu" - komentowali internauci. Wyjaśniamy, co widać na popularnym nagraniu.

"Morawiecki pojechał na inaugurację Trumpa z Wikipedią". Co widać na nagraniu

"Morawiecki pojechał na inaugurację Trumpa z Wikipedią". Co widać na nagraniu

Źródło:
Konkret24

Donald Trump został zaprzysiężony na 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. - Złoty wiek Ameryki zaczyna się dziś, od tej chwili upadek Ameryki dobiega końca - przekonywał w przemówieniu inauguracyjnym. Niewiele miejsca poświęcił polityce zagranicznej. Podkreślił między innymi, że sukces Ameryki będzie mierzony nie tylko wygranymi wojnami, ale także tymi, w które Stany Zjednoczone się "nie zaangażują".

Donald Trump 47. prezydentem USA. Zaprzysiężenie i przemówienie inauguracyjne

Donald Trump 47. prezydentem USA. Zaprzysiężenie i przemówienie inauguracyjne

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Zaprzysiężenie Donalda Trumpa na żywo ogląda kilkaset osób. Wśród gości ze świata są między innymi prezydent Argentyny Javier Milei, premier Włoch Giorgia Meloni i wiceprezydent Chin Han Zheng.  

Kto przybył na zaprzysiężenie Donalda Trumpa

Kto przybył na zaprzysiężenie Donalda Trumpa

Źródło:
tvn24.pl

W czasie kampanii wyborczej Donald Trump złożył wiele deklaracji, które obiecywał spełnić już pierwszego dnia swojej prezydentury. Amerykańskie media przypominają niektóre z nich.

Dziesięć rzeczy, które Donald Trump obiecał zrobić pierwszego dnia prezydentury

Dziesięć rzeczy, które Donald Trump obiecał zrobić pierwszego dnia prezydentury

Źródło:
NBC, ABC, CNN, PAP

Władimir Putin w poniedziałek pogratulował Donaldowi Trumpowi objęcia urzędu prezydenta USA. Wypowiedź padła podczas transmitowanego w rosyjskiej telewizji posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Prezydent Rosji podkreślił, że "jesteśmy otwarci na dialog" i wskazał "najważniejszą rzecz".

Putin pogratulował Trumpowi. Wskazał "najważniejszą rzecz"

Putin pogratulował Trumpowi. Wskazał "najważniejszą rzecz"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Donald Trump został zaprzysiężony na prezydenta USA. Na ceremonii pojawili się byli prezydenci, politycy, a także najbogatsi ludzi na świecie: Elon Musk, Jeff Bezos i Mark Zuckerberg.

Najbogatsi ludzie świata na zaprzysiężeniu Trumpa

Najbogatsi ludzie świata na zaprzysiężeniu Trumpa

Źródło:
Bloomberg, tvn24.pl, PAP

Nagranie, które w niedzielę po południu na swoim profilu opublikował poseł Nowej Lewicy Łukasz Litewka, przedstawia księdza, który kopie w ogrodzenie, za którym znajduje się pies, zamachuje się na niego torbą, a następnie wymierza przedmiotem podniesionym z ziemi. Do zdarzenia doszło na terenie parafii św. Marcina w Tolkowcu (woj. warmińsko-mazurskie). Jest reakcja Archidiecezji Warmińskiej.

Ksiądz kopał psa przez ogrodzenie. Jest reakcja kurii

Ksiądz kopał psa przez ogrodzenie. Jest reakcja kurii

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Jest akt oskarżenia w sprawie Jakuba B. - byłego już policjanta złotoryjskiej policji. 37-latek usłyszał cztery zarzuty m.in. przekroczenia uprawnień oraz działanie na szkodę interesu publicznego. "Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień" - informuje prokuratura.

Akt oskarżenia przeciwko policjantowi

Akt oskarżenia przeciwko policjantowi

Źródło:
tvn24.pl

Na rozpoczynającej się w poniedziałek sesji Parlamentu Europejskiego wszczęto procedurę odebrania immunitetu Danielowi Obajtkowi. Sprawa dotyczy niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej.

Europarlament zaczął procedowanie wniosku o uchylenie immunitetu Danielowi Obajtkowi

Europarlament zaczął procedowanie wniosku o uchylenie immunitetu Danielowi Obajtkowi

Źródło:
PAP

Do 31 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą na mniejszą skalę mają możliwość zgłoszenia się do Małego ZUS plus, co pozwoli im na opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Z ulgi korzystało w ubiegłych latach blisko 200 tysięcy osób.

200 tysięcy osób zapłaci mniej. Trzeba się pospieszyć

200 tysięcy osób zapłaci mniej. Trzeba się pospieszyć

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Nie reagował na polecenia wydawane przez strażników granicznych na lotnisku w Modlinie. Jednego z nich obrażał i popychał. Został obezwładniony, założyli mu kajdanki. 31-latek był pijany, grozi mu do trzech lat więzienia.

Incydent na lotnisku. Obezwładnili pijanego pasażera i zakuli go w kajdanki

Incydent na lotnisku. Obezwładnili pijanego pasażera i zakuli go w kajdanki

Źródło:
tvnwarszawa.pl/NOSG

Lina Nassiri, która niedawno wypoczywała na wakacjach w Tulum w Meksyku, całkowicie przypadkowo nagrała fascynujący film. Materiał stał się hitem mediów społecznościowych.

Telefon wpadł jej do wody. To, co nagrał, stało się hitem sieci

Telefon wpadł jej do wody. To, co nagrał, stało się hitem sieci

Źródło:
CNN

Policja w Massachusetts (USA) poinformowała o śmierci poszukiwanej sześcioletniej dziewczynki. Znaleziono ją w lodowatej wodzie, w pobliżu domu. W poszukiwania dziecka, poza policją i strażą pożarną, zaangażowali się sąsiedzi.

Zaginiona sześciolatka znaleziona w częściowo zamarzniętym stawie. Dziewczynka nie żyje

Zaginiona sześciolatka znaleziona w częściowo zamarzniętym stawie. Dziewczynka nie żyje

Źródło:
CBS News, tvn24.pl

Irański sąd skazał gwiazdę muzyki pop Amira Hosseina Maghsoudloo na karę śmierci za bluźnierstwo - informują media. Kontrowersyjny muzyk, znany pod pseudonimem Tataloo, mieszkał w Turcji, jednak w 2023 roku został na wniosek Teheranu zatrzymany i sprowadzony do ojczyzny. Irański wymiar sprawiedliwości odniósł się do tych informacji, stwierdzając, że wobec 37-latka "nie zapadł jeszcze ostateczny wyrok".

Gwiazdor muzyki pop skazany na śmierć

Gwiazdor muzyki pop skazany na śmierć

Źródło:
Guardian, Iran International
Trzaskowski może przegrać, jeśli popełni błędy Kamali Harris

Trzaskowski może przegrać, jeśli popełni błędy Kamali Harris

Źródło:
tvn24.pl
Premium

- Nowa administracja Donalda Trumpa będzie o wiele lepiej przygotowana, niż była podczas pierwszej kadencji - uważa Heather Nauert, rzeczniczka amerykańskiej dyplomacji w czasie pierwszej kadencji prezydenta Trumpa. W rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN w USA Marcinem Wroną przyznała zarazem, że zakończenie wojny w Ukrainie może nie udać się pierwszego dnia i "zajmie trochę czasu".

"Ta administracja Donalda Trumpa będzie bardzo dobrze przygotowana"

"Ta administracja Donalda Trumpa będzie bardzo dobrze przygotowana"

Źródło:
TVN24, PAP

Donald Trump został zaprzysiężony na 47. prezydenta USA. Na Kapitolu, gdzie odbyła się ceremonia, zgromadzili się zaproszeni goście. Nie zabrakło także członków najbliższej rodziny republikanina.

Dzieci, wnuki i teść Donalda Trumpa na zaprzysiężeniu

Dzieci, wnuki i teść Donalda Trumpa na zaprzysiężeniu

Źródło:
tvn24.pl, USA Today

- Są słuszne obawy, ale z drugiej strony pierwsze sygnały, dotyczące szczególnie wojny przeciwko Ukrainie, są raczej pozytywne - komentuje powrót Donalda Trumpa do Białego Domu Daniel Fried. Były ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN w USA Marcinem Wroną ocenił również, że "załoga Trumpa patrzy na Polskę jak na dobrego Europejczyka".

"Załoga Trumpa patrzy na Polskę jak na dobrego Europejczyka"

"Załoga Trumpa patrzy na Polskę jak na dobrego Europejczyka"

Źródło:
TVN24, PAP

- Obawiam się tego, jak Donald Trump podejdzie do kwestii Ukrainy i jak spróbuje zakończyć tę wojnę - powiedział w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną Ian Brzezinski, amerykański analityk i ekspert do spraw międzynarodowych i wojskowych think tanku Atlantic Council. Według telewizji CNN Trump polecił swoim współpracownikom zorganizowanie rozmowy telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w najbliższych dniach po zaprzysiężeniu.

"To zdefiniuje jego prezydenturę"

"To zdefiniuje jego prezydenturę"

Źródło:
tvn24.pl, CNN
Wiedza o zdrowiu i seksie tylko dla chętnych? Już możemy zgadywać, jak to się skończy

Wiedza o zdrowiu i seksie tylko dla chętnych? Już możemy zgadywać, jak to się skończy

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Będziemy bronić Meksykanów mieszkających w Stanach Zjednoczonych – zapewniła w niedzielę prezydent Meksyku Claudia Sheinbaum, dzień przed inauguracją rządów Donalda Trumpa, który zapowiedział masową deportację migrantów z USA.

Prezydentka Meksyku reaguje na słowa Donalda Trumpa

Prezydentka Meksyku reaguje na słowa Donalda Trumpa

Źródło:
PAP

Na dzień przed inauguracją swojej prezydentury Donald Trump stanął na jednej scenie z zespołem Village People, by wspólnie zaśpiewać hit "YMCA". Jak to się stało, że przebojowy utwór stał się nieodłącznym elementem wieców Trumpa?

Piosenka "YMCA" stała się hymnem Trumpa, dotąd kojarzono ją inaczej. O czym opowiada?

Piosenka "YMCA" stała się hymnem Trumpa, dotąd kojarzono ją inaczej. O czym opowiada?

Źródło:
BBC, LGBTQ Nation, NPR

Przyszła pierwsza dama Melania Trump w przeddzień zaprzysiężenia jej męża na prezydenta USA uruchomiła własną kryptowalutę - informuje BBC. Nastąpiło to dwa dni po tym, jak prezydent elekt uruchomił kryptowalutę $Trump.

Melania idzie w ślady męża

Melania idzie w ślady męża

Źródło:
tvn24.pl