"Jedna z najczęstszych przyczyn śmierci w Bałtyku". Gdzie są najbardziej niebezpieczne miejsca?

Źródło:
tvn24.pl
Czarna seria utonięć w całej Polsce. Im cieplej, tym gorzej
Czarna seria utonięć w całej Polsce. Im cieplej, tym gorzejMarzanna Zielińska/Fakty TVN
wideo 2/6
Czarna seria utonięć w całej Polsce. Im cieplej, tym gorzejMarzanna Zielińska/Fakty TVN

Nad Bałtykiem sezon plażowy w pełni. Tymczasem nie wszyscy zdają sobie sprawę, że pozornie bezpieczna kąpiel w kilka chwil może zamienić się w horror. Szef Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa pokazał w mediach społecznościowych wymowny film. Ostrzega też, w których miejscach jest wyjątkowo niebezpiecznie.

Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR), na swoim profilu na platformie X (dawniej Twitter) regularnie ostrzega przed niebezpieczeństwami związanymi z wodą i pokazuje skutki niewłaściwego zachowania. W ostatnich dniach pokazał, jaka jest jedna z najczęstszych przyczyn utonięć nad polskim morzem.

ZOBACZ TEŻ: Kolejny tragiczny weekend nad wodą. Utonęło 13 osób

Bezpieczeństwo na wodzie. Falochrony, rafy i ostrogi brzegowe

Dyrektor SAR i zarazem specjalista zarządzania bezpieczeństwem pokazał wideo z krótkim eksperymentem, który przeprowadził z jednym z ratowników. Widzimy na nim ratownika, jak idzie przy brzegu w stronę tzw. ostrogi brzegowej. Trzymający nad głową bojkę ratowniczą (tzw. pamelkę) ratownik ma wodę poniżej kolan, jednak w miarę zbliżania się do budowli poziom wody gwałtownie rośnie, zakrywając w końcu całego mężczyznę.

Sebastian Kluska zauważa, że takie budowle jak falochrony, rafy i ostrogi brzegowe "to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci w Bałtyku". Wzdłuż nich - poza dużą różnicą głębokości - powstaje też prąd skierowany do morza oraz wiry, które wciągają pod powierzchnię. "Kilka kroków w bok lub w głąb morza powoduje, że woda może nagle przykryć człowieka – kąpiący się wpada w rów o głębokości 2-3 metrów i zachłystuje się wodą lub tonie, blisko plaży" - ostrzega szef SAR.

Opisuje też, w jak krytycznym położeniu może znaleźć się kąpiący w pobliżu takich konstrukcji, szczególnie wtedy, gdy są fale. "Mechanizm jest prosty - fala rzuca pływaka na pale ostróg. Człowiek myśli, że jak złapie się pali, to trochę odpocznie. Jednak, po pierwsze, złapać się tego nie jest łatwo, a po drugie, one są pokryte drobnymi pąklami, które tną jak żyletki i papier ścierny. Po trzecie, boczny wiatr i fala przyklejają człowieka do tych ostróg, a prąd, który się wytwarza właśnie wskutek bocznych kierunków wiatru, wyrzuca go w morze. Powstaje błędne koło. Dopóki człowiek się utrzyma, jest szansa na ratunek, jeśli się nie utrzyma, to idzie pod wodę i umiera" - pisze Kluska.

ZOBACZ TEŻ: Zobaczyli siedmiolatka dryfującego w wodzie. Chłopca reanimowali ratownicy

Niebezpieczne prądy wsteczne - prąd strugowy. Co robić

Jednym z większych niebezpieczeństw, jakie czeka na kąpiących się w morzu, są również prądy wsteczne, nazywane też prądami strugowymi, porywającymi czy zwrotnymi. Powstają w miejscu, gdzie masy wody, niesione z falami do brzegu, zawracają w kierunku otwartego morza. Często właśnie przy przeszkodach - jak falochrony czy ostrogi.

Niebezpieczeństwa często nie widać. Sebastian Kluska zwraca uwagę, że o ile większość publikacji na temat prądów wstecznych zawiera prawidłowe instrukcje postępowania dla osób, która się znalazła pod ich wpływem, o tyle obrazki je ilustrujące pochodzą często z innych krajów i nie dotyczą Bałtyku. "Efekty tego są takie, że turyści (...) obserwują powierzchnię wody i nie widząc 'rzeki' płynącej w przeciwnym kierunku niż fale, uznają, że zjawiska nie ma. A ono jest zawsze, różni je tylko siła wyciągania w morze" - pisze szef SAR.

O tym, co robić w razie porwania przez prąd wsteczny, po jednej z tragedii spowodowanej przez takie zjawisko pisał profil "Bezpieczne Katowice". "Absolutnie nie wolno płynąć w kierunku plaży! Należy płynąć równolegle do brzegu, koniecznie w tym samym kierunku, co wiatr (o ile wiatr wieje równolegle lub prawie równolegle do plaży). W momencie, w którym wypłyniemy poza prąd, który wynosił nas w kierunku otwartego morza, płyniemy najkrótszą drogą do brzegu" - czytamy w tamtym wpisie.

ZOBACZ TEŻ: Wynosi kąpiącego się na otwarte morze. Co robić, gdy porywa nas prąd strugowy? Nie wolno z nim walczyć

Groźne prądy przybrzeżne na Bałtyku - prąd strugowy, prądy wstecznePAP

Upwelling. Groźna zimna woda w środku lata

Kolejnym groźnym zjawiskiem, na które zwraca uwagę dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, jest lodowata woda, nawet przy panujących wokół upałach. Przypomina, że kiedy woda ma temperaturę niższą niż 14 stopni Celsjusza, ratownicy wywieszają czerwoną flagę, gdyż kąpiel w niej niesie ryzyko wstrząsu termicznego. A ten finalnie może zakończyć się nawet zatrzymaniem akcji serca.

Sebastian Kluska tłumaczy, jak powstaje takie zjawisko. "Upwelling występuje, gdy wieje wiatr ze wschodu lub północnego wschodu - powstaje prąd, który wynosi na powierzchnię morza zimną wodę zalegającą na większych głębokościach. Cieplejsza woda na powierzchni jest odpychana od brzegu, w jej miejsce napływa chłodna woda znad dna morza z głębokości 15-30 (metrów - red.), gdzie różnica temperatury między warstwami wody może sięgać 10 stopni". Jak dodaje, zjawisko to występuje głównie na środkowym wybrzeżu - czyli w okolicach Ustki, Kołobrzegu, Łeby i Półwyspu Helskiego.

Autorka/Autor:am

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, X.com/@KluskaSebastian

Pozostałe wiadomości

Od dziś od godz. trzeciej w nocy obowiązuje w Opolu alarm przeciwpowodziowy. Ogłosił go prezydent miasta po tym, jak poziom wody w Odrze osiągnął sześć metrów. Uruchomiony został Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Stan Odry przekroczył sześć metrów. Prezydent Opola ogłosił alarm przeciwpowodziowy

Stan Odry przekroczył sześć metrów. Prezydent Opola ogłosił alarm przeciwpowodziowy

Źródło:
tvn24.pl

Pozalewane domy, sklepy, mnóstwo błota i szlamu na ulicach i wszechobecna ciemność przez całą noc z powodu braku prądu - tak wygląda Kłodzko po przejściu fali powodziowej. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, stan wody na Nysie Kłodzkiej w tym mieście wyniósł nawet 798 centymetrów - to ponad 550 centymetrów powyżej stanu alarmowego i prawie 150 centymetrów więcej niż rekord z 1997 roku.

Ciemności, błoto na ulicach, powybijane szyby w witrynach. Rekord z 1997 roku pobity

Ciemności, błoto na ulicach, powybijane szyby w witrynach. Rekord z 1997 roku pobity

Źródło:
tvn24.pl

Burmistrz Wlenia (woj. dolnośląskie) poinformował rano, że woda przelewa się przez wały, ale "w niedużym tempie". - Za wałami jest jeszcze półtora metra wody więcej. Na rynku mamy około 20 cm wody - powiedział na antenie TVN24 Artur Zych. W wielu mniejszych miejscowościach gminy domy zalane są do pierwszego piętra.

"Na rynku mamy około 20 cm wody". Kolejne miasto zalane

"Na rynku mamy około 20 cm wody". Kolejne miasto zalane

Źródło:
tvn24.pl, PAP

IMGW ostrzega przed silnym deszczem z burzami. W województwach położonych na południu Polski obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Silny deszcz z burzami. Oto regiony, które ostrzega IMGW

Silny deszcz z burzami. Oto regiony, które ostrzega IMGW

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Ze względu na sytuację powodziową zawieszono zajęcia w ponad 350 szkołach i innych placówkach edukacyjnych na terenie kraju. Najwięcej w województwie dolnośląskim, ale obostrzenia objęły też części województw: opolskiego, śląskiego i lubuskiego.  

Powódź 2024. Zamknięte szkoły i przedszkola. "Bezpieczeństwo dzieci priorytetem" 

Powódź 2024. Zamknięte szkoły i przedszkola. "Bezpieczeństwo dzieci priorytetem" 

Źródło:
tvn24.pl

W Czechach opady nie ustępują, wiele miast jest zalanych. W niektórych miejscach woda porwała budynki i samochody. W całym kraju do tej pory ewakuowano ponad 12 tysięcy osób.

Dramatyczna sytuacja w Czechach. "Musieliśmy skakać przez okna, by wydostać się z domu"

Dramatyczna sytuacja w Czechach. "Musieliśmy skakać przez okna, by wydostać się z domu"

Źródło:
PAP, Reuters

- Mam informacje o dwóch ofiarach śmiertelnych - przekazał w TVN24 minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Zaznaczył, że "sytuacja jest dynamiczna", a dane "ciągle spływają i są aktualizowane". - Mam nadzieję, że więcej tych ofiar nie będzie - dodał.

Klimczak: mam informacje o dwóch ofiarach śmiertelnych 

Klimczak: mam informacje o dwóch ofiarach śmiertelnych 

Źródło:
TVN24

Sytuacja w wielu miejscowościach na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie jest wciąż niezwykle trudna. Mieszkańcy z niepokojem patrzą w niebo oraz na wodowskazy. Ciężka sytuacja panuje między innymi w gminie Wleń, Nysie, Kłodzku, Lądku Zdroju, Stroniu Śląskim, Kamiennej Górze, Lwówku Śląskim czy Prudniku. - Mamy już duże straty, bo hala szkolna jest mocno zalana. (...) Dzieci na pewno szybko nie pójdą do szkoły - mówił burmistrz Wlenia Artur Zych. W Opolu od godziny 3 w nocy obowiązuje alarm powodziowy.

Gdzie jest najtrudniejsza sytuacja? "Mamy już duże straty"

Gdzie jest najtrudniejsza sytuacja? "Mamy już duże straty"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Burmistrz Kuźni Raciborskiej (woj. śląskie) Wojciech Gdesz poinformował o ewakuacji mieszkańców trzech miejscowości: Rud, Rudy Kozielskiej i Kuźni Raciborskiej.

Ewakuacja mieszkańców Kuźni Raciborskiej, obowiązuje do odwołania

Ewakuacja mieszkańców Kuźni Raciborskiej, obowiązuje do odwołania

Źródło:
tvn24.pl

Gdzie pada deszcz w Polsce? Nad Polską przemieszcza się strefa opadów. Pada wciąż w najbardziej newralgicznych rejonach, czyli na terenie Kotliny Kłodzkiej i Opolszczyzny oraz w dorzeczu Odry, po czeskiej stronie gór. Sprawdź, gdzie prognozowane są najobfitsze opady deszczu.

Ulewy nad Polską. Gdzie pada, gdzie prognozowane są największe opady

Ulewy nad Polską. Gdzie pada, gdzie prognozowane są największe opady

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW-PIB

Stan wody w rzekach w Polsce. Poziom wody w rzekach w związku z ulewnymi opadami deszczu ciągle rośnie. Najtrudniejsza sytuacja jest na południowym zachodzie. Obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne najwyższego stopnia.

Prawie 100 rzek w Polsce jest niebezpiecznie wezbranych

Prawie 100 rzek w Polsce jest niebezpiecznie wezbranych

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Alarm przeciwpowodziowy dla Wrocławia, zalany szpital w Nysie, nadzwyczajne posiedzenie rządu, dramatyczna sytuacja w Lądku Zdroju i zbiórki dla powodzian. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 16 września.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 16 września

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 16 września

Źródło:
tvn24.pl, PAP, TVN24

Polska walczy z powodziami i jej skutkami. Za częścią kraju trudna noc, tysiące osób zostało ewakuowanych. W Opolu i Wrocławiu obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. O 9 odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie rządu. Wczoraj premier Donald Tusk przekazał, że zlecił przygotowanie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.

Powódź w Polsce. Relacja

Powódź w Polsce. Relacja

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta nałożył łącznie ponad 238 milionów złotych na spółkę Iveco Poland oraz 10 dystrybutorów samochodów ciężarowych - podał UOKiK w komunikacie prasowym. Jak podano, przedsiębiorcy w niedozwolony sposób podzielili rynek, ustalali również ceny sprzedawanych pojazdów.

"Kartel przy sprzedaży ciężarówek". Mieli dzielić rynek i ustalać między sobą ceny

"Kartel przy sprzedaży ciężarówek". Mieli dzielić rynek i ustalać między sobą ceny

Źródło:
PAP

Powódź w Polsce doprowadziła do uruchomienia w niedzielę nad ranem suchego zbiornika Racibórz Dolny, który jest w stanie przyjąć do 185 milionów metrów sześciennych wód wezbraniowych Odry. Zbiornik ma chronić przed powodzią Wrocław, Opole, Kędzierzyn-Koźle oraz mniejsze miejscowości. O bezpieczeństwie miast tego regionu mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 starszy brygadier Karol Kierzkowski, rzecznik Komendanta Głównego PSP.

Ten zbiornik ma ochronić przed powodzią Wrocław, Opole i Kędzierzyn-Koźle. Zaczął przejmować wodę z Odry

Ten zbiornik ma ochronić przed powodzią Wrocław, Opole i Kędzierzyn-Koźle. Zaczął przejmować wodę z Odry

Źródło:
TVN24

Powódź w Polsce dotyka kolejnych terenów. Dramatyczna sytuacja panuje w Lądku-Zdroju (woj. dolnośląskie), który został odcięty od świata. Po tym jak wały przy tamie w Stroniu Śląskim nie wytrzymały, przez miasto przeszła niszczycielska fala. - Niosła samochody i wszystko, co mogła ze sobą wziąć - drzewa, kubły, szereg śmieci, odpadów i oczywiście też mnóstwo błota - zrelacjonowała w rozmowie z tvn24.pl mieszkanka. Dodała, że obecna sytuacja jest dużo gorsza niż podczas powodzi w 1997 roku. Reporter "Faktów" TVN Jacek Tacik przekazał wieczorem, że trwa ewakuacja mieszkańców oddalonego od Lądka-Zdroju o 23 kilometry Paczkowa.

Powódź. Lądek-Zdrój odcięty od świata. Katastrofalne zniszczenia po przejściu fali powodziowej

Powódź. Lądek-Zdrój odcięty od świata. Katastrofalne zniszczenia po przejściu fali powodziowej

Źródło:
tvn24.pl, TVN24

Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do mieszkańców dotkniętych powodzią o korzystanie z wody butelkowanej. Ma to związek z problemami z wodą pitną, jakie mogą wystąpić na zalanych terenach. Do mieszkańców województw opolskiego i dolnośląskiego wysłano alert RCB.

"Na zalanym terenie pij tylko wodę butelkowaną". Alert RCB

"Na zalanym terenie pij tylko wodę butelkowaną". Alert RCB

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Policja na Florydzie zatrzymała mężczyznę, który miał przy sobie karabin AK-47. Pojawił się on w pobliżu Donalda Trumpa, na polu golfowym w Palm Beach. Ukrył się w krzakach. Dzieliło ich około 400 metrów. Agenci Secret Service oddali w jego kierunku strzały. FBI traktuje zatrzymanego jako potencjalnego zamachowca.

Lufa wystawała z krzaków. Człowiek z karabinem na polu golfowym. FBI: wygląda to na próbę dokonania zamachu na Donalda Trumpa

Lufa wystawała z krzaków. Człowiek z karabinem na polu golfowym. FBI: wygląda to na próbę dokonania zamachu na Donalda Trumpa

Źródło:
PAP, Reuters

Warszawscy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że w parku w zbiegu Kobielskiej i Podskarbińskiej przebywa mężczyzna z niepełnosprawnością, który nie ma jak wrócić do domu, ponieważ zniknął jego wózek inwalidzki. Pomogli i odnaleźli wózek - stał przed drzwiami mieszkania mężczyzny.

Tajemnica znikającego wózka

Tajemnica znikającego wózka

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jedna ofiara śmiertelna i cztery ranne osoby, w tym dwoje dzieci. W nocy z soboty na niedzielę doszło do zderzenia dwóch aut przy Torwarze, z czego jedno uderzyło jeszcze w bariery energochłonne. W samochodzie, który najechał na tył innego auta, podróżowało troje nietrzeźwych mężczyzn. Śledczy ustalają, który z nich prowadził.

Pijani jechali we trzech, uderzyli w tył auta. Jedna osoba zginęła, cztery ranne. Nie wiadomo, kto prowadził

Pijani jechali we trzech, uderzyli w tył auta. Jedna osoba zginęła, cztery ranne. Nie wiadomo, kto prowadził

Źródło:
tvnwarszawa.pl

IMGW ostrzega przed silnym deszczem z burzami. W województwach położonych na południu Polski obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Silny deszcz z burzami. Oto regiony, które ostrzega IMGW

Silny deszcz z burzami. Oto regiony, które ostrzega IMGW

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Zasiłki dla poszkodowanych, usprawiedliwienie absencji w pracy, mobilizacja wojska, a w ostateczności stan nadzwyczajny – takie rozwiązania prawne przewidziano na wypadek powodzi - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Powódź i specjalne procedury. Jakie rozwiązania przewiduje prawo

Powódź i specjalne procedury. Jakie rozwiązania przewiduje prawo

Źródło:
PAP

W walce ze skutkami powodzi oprócz strażaków pomagają również żołnierze. Chronią nie tylko ludzi, ale także zwierzęta. Na nagraniu widać, jak na pokład śmigłowca ewakuowany jest jeden z mieszkańców wraz ze swoim psem.

Uratowali psa z powodzi. "Na pokładzie jest też miejsce dla naszych mniejszych braci"

Uratowali psa z powodzi. "Na pokładzie jest też miejsce dla naszych mniejszych braci"

Źródło:
tvn24.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało instrukcję, jak należy zachować się, gdy utkniemy w domu w trakcie powodzi. Nasze życie mogą nam uratować konkretne gesty i kolory, które pomogą przekazać cenne informacje ratownikom.

Jak wezwać pomoc w trakcie powodzi

Jak wezwać pomoc w trakcie powodzi

Źródło:
MSWiA, TVN24

Ruszyły zbiórki pieniędzy i przedmiotów dla powodzian. W akcję pomocy włączyły się między innymi: Polski Czerwony Krzyż, Caritas Polska, fundacja siepomaga.pl, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski czy Polski Związek Piłki Nożnej.

Powódź w Polsce. Ruszyły zbiórki dla powodzian. Pomagają Caritas, PCK, Warszawa i PZPN

Powódź w Polsce. Ruszyły zbiórki dla powodzian. Pomagają Caritas, PCK, Warszawa i PZPN

Źródło:
PAP

Sytuacja powodziowa na południu Polski wciąż jest bardzo trudna. W tej publikacji pokazujemy, jak wyglądało miasto Kłodzko w województwie dolnośląskim przed zalaniem i jak wygląda po przejściu żywiołu. Pokazujemy także Głuchołazy w województwie opolskim, gdzie woda przerwała wały.

Tak powódź zmieniła te miasta. Zobacz na zdjęciach

Tak powódź zmieniła te miasta. Zobacz na zdjęciach

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Nagrody Primetime Emmy 2024 rozdane. Podczas 76. ceremonii wręczenia telewizyjnych odpowiedników Oscara nie zabrakło zaskoczeń. Najlepszym serialem komediowym został "Hacks", najlepszym serialem dramatycznym "Szogun", a miniserialem - "Reniferek". Pierwszą Emmy w karierze otrzymała Jodie Foster.

"Hacks", "Szogun" i "Reniferek" najlepszymi serialami. Pierwsza Emmy w karierze dla Jodie Foster

"Hacks", "Szogun" i "Reniferek" najlepszymi serialami. Pierwsza Emmy w karierze dla Jodie Foster

Źródło:
tvn24.pl

Donald Tusk wciąż nie zdecydował, co z nowelizacją przepisów o obligatoryjnej konfiskacie aut. Tymczasem sądy mają wątpliwości co do ich konstytucyjności, a policjanci zajęli już ponad 4,3 tysiąca pojazdów - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

Konfiskata aut w zawieszeniu. Wciąż nie wiadomo, co z przepisami

Konfiskata aut w zawieszeniu. Wciąż nie wiadomo, co z przepisami

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk przekazał we wpisie na platformie X, że Ukraina zadeklarowała Polsce pomoc w walce z powodzią. Media w Kijowie poświęcają uwagę walce z żywiołem w województwach dolnośląskim i opolskim.

"Poruszające". Tusk pisze o wiadomości z Kijowa

"Poruszające". Tusk pisze o wiadomości z Kijowa

Źródło:
tvn24.pl

Po ulewnych deszczach woda zalewa kolejne miejscowości i miasta na południu Polski - w województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim. W mediach społecznościowych krążą nagrania, które mają pokazywać aktualną sytuację w regionie. Część z nich wprowadza w błąd i nie ma nic wspólnego z trwającą powodzią. Zweryfikowaliśmy trzy popularne przekazy.

"To nie jest Wrocław i most Piaskowy". Uwaga na fałszywe przekazy o powodzi na południu Polski

"To nie jest Wrocław i most Piaskowy". Uwaga na fałszywe przekazy o powodzi na południu Polski

Źródło:
Konkret24
Wychowanie patriotyczne? PSL o wycieczce na Wawel, młodzi o fact-checkingu

Wychowanie patriotyczne? PSL o wycieczce na Wawel, młodzi o fact-checkingu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najbliższych dniach uwaga krajowych inwestorów skupi się na danych makroekonomicznych za sierpień, rynek pozna odczyty dotyczące wynagrodzeń, zatrudnienia, produkcji przemysłowej, PPI i inflacji bazowej. Rozpoczynający się tydzień na światowych rynkach finansowych zdominowany zostanie przez decyzje banków centralnych - ogłoszą je amerykańska Rezerwa Federalna, Bank Japonii, Bank Anglii.

Najważniejsze wydarzenia tygodnia w gospodarce

Najważniejsze wydarzenia tygodnia w gospodarce

Źródło:
PAP
Miała pięć lat. Gdy wróciła do domu, chowała chleb w ubraniach. "A co ja będę jeść jutro?"

Miała pięć lat. Gdy wróciła do domu, chowała chleb w ubraniach. "A co ja będę jeść jutro?"

Źródło:
tvn24.pl
Premium