TVN24 | Polska

Nagranie i mandat za stłuczkę w Jaworznie. "Pan zaczął trąbić, gonić mnie, zajechał mi drogę i zahamował"

TVN24 | Polska

Autor:
est,
ek,
mag/
tam
Źródło:
Kontakt 24, TVN24 Katowice
Stłuczka w Jaworznie, ukarany mandatem wcześniej miał grozić innemu kierowcy
Stłuczka w Jaworznie, ukarany mandatem wcześniej miał grozić innemu kierowcyKontakt 24/ igores
wideo 2/10
Kontakt 24/ igoresDo zdarzenia doszło w Mysłowicach

Pan Igor powoli pokonywał skrzyżowanie, bo jechał ciężarówką. W trakcie tego przejazdu światła zmieniły się na czerwone. To według mężczyzny rozeźliło kierowcę auta osobowego, który zaczął go gonić, w końcu wyprzedził i zahamował tuż przed ciężarówką pana Igora. Efekt widać na nagraniu przesłanym nam na Kontakt 24. Do zdarzenia doszło w Jaworznie (woj. śląskie).

Pan Igor przesłał na Kontakt 24 nagranie ze swojej kamerki samochodowej. Do sytuacji, która zarejestrował, doszło w poniedziałek w Jaworznie.

- Staliśmy na skrzyżowaniu na światłach do skrętu w lewo. Ja byłem pierwszy, to auto [z nagrania - red.] drugie i kiedy sygnalizacja się zmieniła, ruszyłem na zielonym - opowiada. Wyjaśnia, że wykonywał ten manewr powoli, z powodu naczepy i dużej wielkości swojego auta, "a światła w tym miejscu są krótkie". - Zmieniły się na czerwone, gdy byłem mniej więcej w połowie skrzyżowania i wtedy ten pan [kierowca nagranego samochodu - red.] zaczął na mnie trąbić i wymachiwać rękami. Nic nie odpowiedziałem, spojrzałem na niego tylko z kabiny i pojechałem dalej - relacjonuje pan Igor.

"Zajechał mi drogę i zaczął hamować"

- Ten kierowca wpadł w jakąś furię, przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym i zaczął mnie gonić, a kiedy mu się to udało, zrobił to, co widać na nagraniu: zajechał mi drogę i zaczął hamować - opowiada mężczyzna. Efekt? Stłuczka, po której kierowca samochodu osobowego zjechał na pobocze drogi. - Zatrzymał się, spisywał chyba moje dane, robił zdjęcia - relacjonuje autor nagrania.

Sprawa została zgłoszona na policję. Pan Igor pamięta, że patrol przyjechał w ciągu 10 minut.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Mandat dla kierowcy

Zdarzenie potwierdził aspirant sztabowy Michał Nowak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. - W poniedziałek rano patrol udał się na miejsce stłuczki samochodu osobowego i ciężarówki na trasie DK79, na ulicy Wojska Polskiego, za skrzyżowaniem z ulicą Energetyków w kierunku Katowic - poinformował.

- Kierowca osobowego volvo przyznał się do spowodowania kolizji i został ukarany mandatem karnym za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Obaj kierujący byli trzeźwi - dodał policjant.

Autor:est, ek, mag/ tam

Źródło: Kontakt 24, TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/ igores

Pozostałe wiadomości