Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk obrzucony jajkami w czasie wystąpienia w Jasionce. Były okrzyki "Judasze"

Autor:
ft/kab
Źródło:
TVN24, TVN24 Biznes
Wystąpienie ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka zakłócone
Wystąpienie ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka zakłóconeTVN24
wideo 2/6
TVN24Wystąpienie ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka zakłócone

Protestujący zakłócili wystąpienie wicepremiera i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka, który bierze udział w forum rolniczym w Jasionce. Na sali wznoszono okrzyki, wśród których padało hasło "Judasze" - relacjonował reporter TVN24. Niektórzy z protestujących rzucali jajkami w stronę ministra. To kolejny przypadek, gdy manifestujący rolnicy zakłócili wydarzenie z udziałem Kowalczyka.

W środę w Jasionce na Podkarpaciu rozpoczęło się V Europejskie Forum Rolnicze, podczas którego politycy i eksperci będą rozmawiali o przyszłości polskiego i europejskiego rolnictwa. W dwudniowej imprezie udział bierze między innymi wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

W trakcie jednego z paneli, na którym jednym z uczestników dyskusji był minister Kowalczyk, grupa kilkunastu osób zakłóciła jego wystąpienie. Wśród wznoszonych okrzyków padało hasło "Judasze" - relacjonował reporter TVN24 Mateusz Półchłopek. Po kilku minutach interweniowała policja. W stronę ministra poleciały także jajka.

W stronę wicepremiera Kowalczyka poleciały jajkaTVN24

Wcześniej minister rolnictwa został ewakuowany z targów rolniczych

Środowa sytuacja to kolejna, gdy niezadowoleni rolnicy zakłócają wydarzenie z udziałem ministra Kowalczyka. Wcześniej, 18 marca, szef resortu rolnictwa został ewakuowany z Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach.

Wicepremier ewakuowany z targów rolniczych w Kielcach

Wówczas to przedstawiciele rządu zostali otoczeni przez rolników, którzy gwizdali i krzyczeli "Judasze" oraz skandowali inne wulgarne hasła. Następnie wicepremier w asyście ochrony został ewakuowany z obiektu, ale protestujący podążali za nim. Doszło do przepychanek między rolnikami a ochroną.

Ewakuacja ministra rolnictwa z targów w Kielcach
Ewakuacja ministra rolnictwa z targów w KielcachKontakt 24/ Adam Barman

Kowalczyk: opozycja również podejmowała tę decyzję o otwarciu granic

W trakcie swojego środowego wystąpienia w Jasionce Kowalczyk został poproszony o komentarz do zapowiedzi ze strony prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, dotyczącej złożenia wniosku o odwołanie go z funkcji ministra rolnictwa. Lider ludowców zapowiedział to podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Buska-Zdroju.

- Myślę, że opozycja pamięta, że również ona zgodziła się na otwarcie granic z Ukrainą. I jeśli opozycja chce mnie rozliczać z tego, że z Ukrainy przyjeżdża zboże, to jestem otwarty na tę debatę. Opozycja również podejmowała tę decyzję o otwarciu granic - stwierdził Kowalczyk. Wicepremier ocenił, że debata będzie też znakomitą okazją, żeby pokazać jego dokonania. - To będzie też okazja, żeby przypomnieć, jak wnioskodawca Władysław Kosiniak-Kamysz podnosił wiek emerytalny rolnikom. Niektórzy może zapomnieli, to będzie okazja, żeby przypomnieć - zapowiedział Kowalczyk.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab

Źródło: TVN24, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości