TVN24 | Polska

"Były korki". Terlecki tłumaczy Kaczyńskiego

TVN24 | Polska

Autor:
mart//now
Źródło:
TVN24
"Były korki". Terlecki tłumaczy, czemu Kaczyński spóźnił się na uroczystość odebrania uchwały PKW przez prezydenta
"Były korki". Terlecki tłumaczy, czemu Kaczyński spóźnił się na uroczystość odebrania uchwały PKW przez prezydentaTVN24
wideo 2/5
TVN24"Były korki". Terlecki tłumaczy, czemu Kaczyński spóźnił się na uroczystość odebrania uchwały PKW przez prezydenta

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się spóźniony we wtorek na uroczystości odebrania przez Andrzeja Dudę uchwały Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na prezydenta. O przyczyny tego spóźnienia pytany był przez dziennikarzy wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

We wtorek po południu Andrzej Duda odebrał uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze go na prezydenta. 6 sierpnia złoży przed Zgromadzeniem Narodowym w Sejmie przysięgę i obejmie urząd prezydenta RP na drugą kadencję. W uroczystości uczestniczyli między innymi członkowie rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska i prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego Marek Zirk-Sadowski.

Kamera zarejestrowała moment, kiedy na uroczystość wchodzi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Wszedł on w trakcie przemówienia prezydenta, powodując chwilowe zawieszenie jego głosu. Było to pod koniec kilkunastominutowego wystąpienia Andrzeja Dudy.

Prezes PiS wchodzi na uroczystość wręczenia Andrzejowi Dudzie uchwały PKW w sprawie wyboru na prezydenta
Prezes PiS wchodzi na uroczystość wręczenia Andrzejowi Dudzie uchwały PKW w sprawie wyboru na prezydentaZdjęcia organizatora

"My byśmy przyszli"

Wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS Ryszard Terlecki został zapytany w środę o to, dlaczego prezes PiS spóźnił się na uroczystość. - Bo były korki - odparł dziennikarzom.

Terlecki odniósł się również do nieobecności przedstawicieli opozycji na tej uroczystości. - Gdyby wynik [wyborów prezydenckich - przyp. red.] był inny, my byśmy przyszli na tę uroczystość - odpowiedział, wzruszając ramionami.

Autor:mart//now

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości