Polska

Auto SOP zderzyło się z ciężarówką. Gowin: nie było żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia

Polska

Aktualizacja:
[object Object]
Kolizja z udziałem samochodu SOP z wicepremierem GowinemKurier Mławski
wideo 2/8

Na szczęście nikomu nic się nie stało, nie było żadnego zagrożenia ani dla życia, ani dla zdrowia - powiedział w środę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, odnosząc się do kolizji samochodu SOP, w którym jechał do Gdańska.

Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do kolizji z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa i samochodu ciężarowego doszło w środę po godzinie 8 na trasie S7 w Kuklinie (województwo mazowieckie). Rzecznik SOP ppłk Bogusław Piórkowski powiedział, że samochód miał włączoną sygnalizację świetlną i dźwiękową, a więc był uprzywilejowany.

Rzecznik SOP Bogusław Piórkowski powiedział tvn24.pl, że "na pokładzie była osoba ochraniana". Informację o tym, że był to wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin potwierdziła rzeczniczka resortu Katarzyna Zawada.

"Potwierdzam informację, że w zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 7 wziął udział samochód SOP przewożący wicepremiera Jarosława Gowina. Nikomu nic się nie stało" - napisała Zawada.

"Nie było żadnego zagrożenia"

Do kolizji doszło w drodze do Gdańska, gdzie Jarosław Gowin wziął udział w uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Gdańskiej.

- Na szczęście nikomu nic się nie stało, nie było żadnego zagrożenia ani dla życia, ani dla zdrowia. Byłem informowany potem, że kierowca nie naruszył żadnych przepisów - powiedział dziennikarzom wicepremier.

Na stwierdzenie jednego z dziennikarzy, że ostatnio często dochodzi do wypadków i kolizji z udziałem samochodów SOP, Gowin odparł: - Wnioski muszą być wyciągnięte przez policję i kierownictwo Służby Ochrony Państwa.

Podkreślił, że czuje się całkowicie bezpiecznie, podróżując autami SOP.

Gowin o kolizji auta SOP: nie było zagrożenia ani dla życia, ani dla zdrowia
Gowin o kolizji auta SOP: nie było zagrożenia ani dla życia, ani dla zdrowiatvn24

Mandat i sześć punktów karnych

Rzecznik Służby Ochrony Państwa ppłk Bogusław Piórkowski powiedział w rozmowie telefonicznej z TVN24, że do kolizji doszło w trakcie wyprzedzania. Dodał, że kierowca SOP został ukarany mandatem w wysokości 250 zł - który przyjął - oraz dostał sześć punków karnych.

Rzecznik poinformował, że wszczęta zostanie wewnętrzna procedura wyjaśniająca, a kierowca zostanie przeniesiony do innego działu. Nie podał, jakie miał doświadczenie.

Jak przekazał dyżurny z mazowieckiej komendy, obaj kierowcy byli trzeźwi.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYPADKACH VIP-ÓW NA KONKRET24 >

UKRYWANE STŁUCZKI SOP >

Do zdarzenia w miejscowości Kuklin koło Mławy Mapy Google, tvn24.pl

Zdjęcia otrzymaliśmy od Kuriera Mławskiego

Autor: KB/adso / Źródło: Kontakt 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: kuriermlawski.pl

Pozostałe wiadomości