Polska

Ile kosztował premier? Hofman: Rozliczyć Donalda Tuska

Polska

Ile kosztował premier? Hofman: Rozliczyć Donalda Tuska
tvn24Adam Hofman był gościem "Kropki nad i"

Jeżeli Donald Tusk porzuca sprawy polskie i wyjeżdża do Brukseli, to trzeba go rozliczyć - stwierdził w "Kropce nad i" Adam Hofman (PiS). Z takiego podsumowania kadencji zwolniony był były premier Jarosław Kaczyński, "bo nigdzie nie wyjechał". - Zły czy dobry podsumować - trzeba. Przeprosić, jak się zrobiło błędy - trzeba. Pochwalić się, jak zrobił coś dobrego - wyliczał Hofman.

Hofman powiedział, że Tusk przed wyjazdem powinien dokonać rachunku sumienia i podsumować swoje błędy. Jako niepowodzenia Hofman wyliczył służbę zdrowia, rynek pracy, emigrację Polaków i demografię. Stwierdził także, że chciałby wiedzieć, ile kosztowało premierostwo Tuska.

"Bardzo zły premier"

Hofman stwierdził także, że Ewa Kopacz będzie "bardzo złym premierem". Jego zdaniem na tym stanowisku przydałby się ktoś "zdecydowany", a nie ktoś, kto jako minister doprowadził do obecnych problemów w służbie zdrowia. Zapowiedział jednak, że PiS nie będzie stosował taryfy ulgowej przy ocenianiu Kopacz.

- Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana władzy - oświadczył jednak.

Hofman tłumaczył także słowa prezesa Kaczyńskiego, który stwierdził, że prezydent Komorowski nic nie znaczy w polskiej polityce, bo PO przeforsowała kandydaturę Kopacz na premiera bez jego poparcia. - Pan prezydent Komorowski zasiadł pod tym żyrandolem, pod który wysłał go Donald Tusk - stwierdził Hofman.

Zapytany o wtorkowe posiedzenie BBN, w którym nie weźmie udziału prezes PiS. Decyzję szefa Hofman tłumaczył tym, że nie chce on brać udziału w "propagandowej szopce". Rzecznik partii tłumaczył, że Kaczyński nie dostał zaproszenia, a poza tym nie jest członkiem RBN.

[object Object]
Co trzeci pytany Polak chce Kopacz dalej na stanowisku premieratvn24
wideo 2/34

Autor: pk / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości