W szkole źle się poczuł, niedługo później 14-latek zmarł. Śledztwo prokuratury

Autor:
bp/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Gniewoszów (województwo mazowieckie)
Gniewoszów (województwo mazowieckie)
google earth
google earthGniewoszów (województwo mazowieckie)

14-letni Patryk - uczeń ósmej klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie na Mazowszu - zasłabł po skończonych lekcjach. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, ale chłopcu nie udało się pomóc. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Do tragedii doszło w środę po południu na terenie szkoły w miejscowości Gniewoszów (woj. mazowieckie). Po zajęciach 14-letni Patryk - uczeń ósmej klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - źle się poczuł. Jego stan się pogarszał, dlatego wezwano pogotowie.

Śmierć 14-latka. "Zapamiętamy Patryka jako uśmiechniętego, pogodnego chłopca"

Po tym, jak na miejsce dotarła karetka, do pomocy wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy podjęli reanimację.

Jak dowiedzieliśmy się od kozienickiej prokuratury, mimo akcji reanimacyjnej życia 14-latka nie udało się uratować. Około godziny 17 lekarz stwierdził zgon.

"Jesteśmy bardzo poruszeni i wstrząśnięci tą tragedią, która spotkała rodzinę i całą naszą społeczność. Zapamiętamy Patryka jako uśmiechniętego, pogodnego chłopca" - czytamy we wpisie na facebookowej stronie szkoły.

Śledztwo prokuratury

W czwartek po południu przeprowadzona zostanie sekcja zwłok chłopca. Ma ona dać odpowiedź na to, co było powodem nagłej śmierci dziecka.

- Wszczęliśmy śledztwo z artykułu 155 Kodeksu karnego, który mówi o nieumyślnym spowodowaniu śmierci - poinformowała nas prokurator Joanna Żak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kozienicach. Dodaje, że badania odpowiedzą między innymi na pytanie, czy chłopiec był pod wpływem jakichkolwiek leków, środków odurzających czy alkoholu.

- Wstępnie rodzice dziecka poinformowali nas, że chłopiec nie miał żadnych problemów zdrowotnych, nie przyjmował żadnych leków. Według relacji świadków 14-latek nie stwarzał żadnych problemów wychowawczych, był dobrym uczniem - dodaje Żak.

14-letni Patryk był między innymi członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewoszowie. "Pogrążeni w smutku druhny i druhowie zapamiętają go jako uśmiechniętego i pełnego pasji, aktywnego w szeregach MDP młodego człowieka" - napisali w mediach społecznościowych strażacy z OSP w Gniewoszowie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości