Czterej mężczyźni próbowali rozbroić niewybuch wiertarką, czym doprowadzili do eksplozji. Dwaj z nich z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Wszyscy byli nietrzeźwi - informuje policja.
O eksplozji niewybuchu w jednym z budynków gospodarczych w Gajewie w województwie warmińsko-mazurskim policjanci z Giżycka dostali telefoniczny sygnał w czwartek wieczorem.
Poważne obrażenia
- W pomieszczeniu było czterech mężczyzn, którzy chcieli rozbroić jakiś niewybuch. Jeden z nich nawiercał go wiertarką i wtedy doszło do eksplozji – przekazała w rozmowie z tvn24.pl oficer prasowa giżyckiej policji, Iwona Chruścińska.
W wyniku eksplozji, dwóch z czterech mężczyzn odniosło poważne obrażenia. 44-latek ma rany brzucha i klatki piersiowej. - Drugi to 40-latek, który ma poważne obrażenia lewej ręki, najprawdopodobniej od odłamków. Obaj przebywają w szpitalu - dodała Chruścińska.
Dwaj pozostali mężczyźni odnieśli niegroźne obrażenia. Według policji wszyscy byli nietrzeźwi.
Pocisk artyleryjski i napęd rakietowy
- Policjanci przebadali dwóch lżej rannych mężczyzn, mieli ponad promil alkoholu w organizmach. Od dwóch, którzy są w szpitalu pobrano krew do badań - wyjaśniła oficer prasowa.
Do czasu przyjazdu saperów, posesję w Gajewie zabezpieczali policjanci. W obrębie około 20 metrów od budynku patrol saperski ujawnił i zabezpieczył pocisk artyleryjski oraz napęd rakietowy.
Policjanci czekają, aż mężczyźni wytrzeźwieją, żeby można było ich przesłuchać i ustalić, skąd mieli niewybuchy. Policja ustala okoliczności wypadku. I przestrzega:
Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policję bądź inne służby. Policja w Giżycku
Autor: nina/ks / Źródło: TVN24 Białystok
Źródło zdjęcia głównego: KPP Giżycko