TVN24 | Polska

"Przywiązanie i miłość do Polski nie przeminą, zamierzam więc Polskę często odwiedzać"

TVN24 | Polska

Autor:
asty//now
Źródło:
TVN24
"Przywiązanie i miłość do Polski nie przeminą, zamierzam więc Polskę często odwiedzać"
"Przywiązanie i miłość do Polski nie przeminą, zamierzam więc Polskę często odwiedzać"TVN24
wideo 2/4
TVN24"Przywiązanie i miłość do Polski nie przeminą, zamierzam więc Polskę często odwiedzać"

Misja ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher dobiega końca. Amerykańska ambasada z tej okazji przygotowała film, w którym ustępująca ambasador podsumowuje czas spędzony w Polsce. Ma też specjalne przesłanie dla Polaków.

Pod koniec grudnia ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher poinformowała, że złożyła rezygnację ze swojej funkcji z dniem 20 stycznia - w dniu, w którym odbędzie się inauguracja 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena.

Ambasada USA przygotowała nagranie, w którym Georgette Mosbacher podsumowuje swój czas w Polsce. - Jednym z najbardziej zaszczytnych momentów mojego życia był dzień, gdy prezydent Trump poprosił mnie o przyjęcie stanowiska ambasador USA w Polsce - podkreśliła. - Minęły ponad dwa lata, jestem niesłychanie dumna z naszych wspólnych dokonań na rzecz umacniania relacji między Polską i USA - dodała.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Ambasador USA w Polsce Georgette MosbacherTVN24

"Przyjęliście mnie z otwartymi ramionami"

Georgette Mosbacher powiedziała, że każda minuta w Polsce była dla niej prawdziwą radością, a Polaków darzy szczerym uczuciem. - Przyjęliście mnie z otwartymi ramionami. Poczytuję sobie za zaszczyt, że mogłam reprezentować Stany Zjednoczone Ameryki w waszym wspaniałym kraju - mówiła.

WYWIAD Z GEORGETTE MOSBACHER: "Wracam do USA, ale to nie znaczy, że zostawiam Polskę" >>>

- Przez te kilka lat odnotowaliśmy wiele wspaniałych osiągnięć dzięki niewiarygodnej pracy mojego zespołu w ambasadzie. Ze szczególną dumą odnotowuję, że w czasie mojego urzędowania Polska przystąpiła do Programu Ruchu Bezwizowego - zauważyła Mosbacher. - To historyczny kamień milowy, który będzie się przyczyniać do umacniania relacji międzyludzkich przez kolejne dziesięciolecia - dodała.

Ambasador zwróciła uwagę, że Stany Zjednoczone spełniły obietnicę w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, podpisując międzyrządową umowę o rozwoju polskiego programu energetyki jądrowej, dzięki czemu - zdaniem Mosbacher - Polska poczyni zdecydowany postęp w budowie elektrowni jądrowych z wykorzystaniem amerykańskiej technologii.

Georgette MosbacherJakub Szymczyk/KPRP

"Przywiązanie i miłość do Polski nie przeminą, zamierzam więc Polskę często odwiedzać"

- Przez okres mojego urzędowania wspierałam konsekwentnie i skutecznie Inicjatywę Trójmorza jako sposób na pobudzenie wzrostu gospodarczego w regionie i umocnienie więzi transatlantyckich - powiedziała ambasador. - Umocniliśmy wschodnią flankę NATO, podpisując umowę o wzmocnionej współpracy obronnej i ustanawiając wysunięte dowództwo V Korpusu U.S. Army w Poznaniu - dodała.

Ambasador uważa, że "wszystkie te osiągnięcia przetrwają długo" po jej wyjeździe, "odciskając niezatarty ślad na trwałej przyjaźni, partnerstwie i sojuszu między Stanami Zjednoczonymi a Polską".

- W głębi mego serca będę tęskniła za czasem spędzonym w Polsce, nie wyjeżdżam jednak na zawsze – podkreśliła. - Będę wracać, bo moje przywiązanie i miłość do Polski nie przeminą, zamierzam więc Polskę często odwiedzać - zapewniła Georgette Mosbacher.

Mosbacher: wracam do Stanów Zjednoczonych, ale to nie znaczy, że zostawiam Polskę
Mosbacher: wracam do Stanów Zjednoczonych, ale to nie znaczy, że zostawiam Polskę TVN24

Autor:asty//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości