Polska

Europosłowie pokazują oświadczenia majątkowe. W niektórych - kwoty co do grosza. Jednym z najbogatszych: Korwin-Mikke

Polska

Aktualizacja:
PAP/Marek ZimnyCzym się chwalą europosłowie w swoich oświadczeniach?

Około 9,7 mln złotych. Tyle warte są nieruchomości posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Korwin-Mikkego. Na stronie Sejmu pojawiły się oświadczenia majątkowe niemal wszystkich europosłów.

Zgodnie z oświadczeniem majątkowym Janusz Korwin-Mikke jest właścicielem siedmiu działek i współwłaścicielem jednej. Najtańsza z działek jest warta 100 tys. złotych. Ponadto Korwin-Mikke posiada 40-metrowe mieszkanie warte 350 tys. złotych oraz dom o powierzchni 130 metrów kwadratowych wart 800 tys. złotych.

Nieruchomości i kredyty

Na stronie Sejmu możemy znaleźć też oświadczenie majątkowe Anny Fotygi, byłej szefowej polskiej dyplomacji. Zgodnie z oświadczeniem nie posiada ona oszczędności, ale wraz z mężem jest właścicielką nieruchomości o powierzchni 152 metrów kwadratowych. Anna Fotyga wzięła też 15 tys. złotych kredytu w jednym z banków. Były minister spraw zagranicznych Dariusz Rosati posiada 550 tys. złotych oszczędności. Posiada także gospodarstwo rolne o powierzchni 1,5 ha i wartości 550 tys. złotych. Rosati jest też właścicielem dwóch samochodów BMW X5 z 2007 roku i Audi A4 z 2003 roku.

Z kolei Ryszard Czarnecki ma zgromadzonych 7365,5 zł i 300 633 euro oszczędności. Jest także współwłaścicielem 80-metrowego mieszkania o wartości 850 tys. złotych oraz właścicielem 120-metrowego mieszkania wartego 210 tys. euro.

Z kolei Julia Pitera z PO ma ponad 62 tys. złotych oszczędności, a także warte 500 tys. zł 66-metrowe mieszkanie. Jej partyjny kolega Janusz Lewandowski ma 300 tys. zł i 207 tys. euro oszczędności. Posiada ponad 107-metrowe mieszkanie o wartości 900 tys. zł.

OŚWIADCZENIE JANUSZA KORWIN-MIKKEGO

OŚWIADCZENIE ANNY FOTYGI

OŚWIADCZENIE DARIUSZA ROSATIEGO

OŚWIADCZENIE JULII PITERY

OŚWIADCZENIE RYSZARDA CZARNECKIEGO

Wciąż nieopublikowane

Na stronie Sejmu nie ukazały się do jeszcze oświadczenia Michała Boniego, Jerzego Buzka, Danuty Jazłowieckiej (europosłanka PO) i Adama Gierka z SLD.

Autor: kło/kka/zp / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Marek Zimny

Raporty:
Pozostałe wiadomości