TVN24 | Polska

Ogłoszono wezwanie modlitwy powszechnej na Wielki Piątek. Modlitwa za Ukrainę

TVN24 | Polska

Autor:
mart/
tam
Źródło:
PAP

Biuro prasowe Episkopatu Polski poinformowało, że Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP przygotowała tekst wezwania modlitwy powszechnej na Wielki Piątek tego roku. Wezwanie dotyczyć będzie wojny w Ukrainie i modlitwy za uchodźców, ofiary i o pokój.

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski przygotowała tekst wezwania modlitwy powszechnej "Za Ukrainę" na Wielki Piątek 2022 r.

Modlitwa za naród ukraiński i o pokój

"Módlmy się za naród ukraiński, doświadczający rosyjskiej napaści wojennej, za uchodźców i ofiary śmiercionośnych ataków, niech nasz Bóg i Pan powstrzyma przemoc, gwałt i zniszczenie, aby zapanował upragniony pokój" - brzmi wezwanie opublikowane na stronie internetowej KEP.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Po wezwaniu następuje modlitwa w ciszy, po czym kapłan śpiewa: "Wszechmogący, wieczny Boże, Ty uśmierzasz wojny i poniżasz pysznych, uwolnij naród ukraiński od okrucieństw i cierpień, wejrzyj łaskawie na uchodźców i wygnańców, na rozdzielone rodziny i osierocone dzieci, a nam daj serca czułe na potrzeby przybyszów. Przez Chrystusa, Pana naszego".

Czytaj też: Papież apeluje o wielkanocny rozejm w Ukrainie

Wezwanie należy zamieścić po wezwaniu w "Modlitwie wiernych" za rządzących państwami, a przed wezwaniem za strapionych i cierpiących - podała Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości