TVN24 | Polska

Effie Awards rozdane. Przyznano nagrody najskuteczniejszym kampaniom marketingowym

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24
W Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się gala Effie Awards
Effie AwardsW Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się gala Effie Awards

W czasie gali w Teatrze Wielkim w Warszawie przyznano Effie Awards, nagrody dla najskuteczniejszych kampanii marketingowych w 24 kategoriach. Galę poprowadził dziennikarz TVN 24 Mateusz Walczak, a rozdanie nagród umilił występ Wojtka Mazolewskiego z nowym projektem Yugen.

Effie Awards zostały przyznane już po raz 22. W tym roku jury pod przewodnictwem Macieja Hermana z firmy Wedel przyznało 58 statuetek - 6 złotych, 25 srebrnych i 27 brązowych. - Nagroda Effie to jedna z najważniejszych nagród przyznawanych branży reklamowej na świecie. W Polsce organizatorem konkursu Effie jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR – wyjaśnił prezes SKM SAR Dariusz Andrian.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się gala Effie AwardsEffie Awards

- Ta nagroda nagradza skuteczność w działaniach marketingowych, w prowadzeniu kampanii reklamowych, ale nie wyłącznie w celu wzmacniania marki, ale przede wszystkim w wymiarze biznesowym. Te działania muszą przynieść konkretny zwrot i właśnie tego typu kampanie, marki i wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody - dodał.

Rozdano Effie Awards 2021

- Marketing jest szerokim pojęciem. Patrząc wprost, to komunikacja treści, które niesie za sobą marka, ale ja na to patrzę dużo szerzej - przyznał Dariusz Andrian.

Gala Effie AwardsTVN24

- Przede wszystkim marketing to jest narzędzie, które wpływa na świat, który jest dookoła nas i społeczeństwo. Wyzwań mamy bardzo dużo: ekologia czy wyzwania społeczne, w jaki sposób my marketerzy tworzymy tak zwany content marketingowy. Jesteśmy między innymi odpowiedzialni za to, w jakim społeczeństwie żyjemy, na przykład w jaki sposób pokazujemy w reklamach role kobiety i mężczyzny, wpływa na wiedzę i świadomość społeczeństwa – zwrócił uwagę przewodniczący Effie Awards Maciej Herman.

Laureaci

Dwie złote statuetki Effie Awards 2021 w kategoriach Branded Content oraz Kultura i Rozrywka otrzymali autorzy kampanii Storytel. InPost został wyróżniony złotą statuetką w kategorii Marketing & Business Solutions. W kategorii Non-Profit & Public Service wygrało Centrum Praw Kobiet. BBC Earth zostało wyróżnione w kategorii Smart Budget, a McDonald's w kategorii Usługi.

Autor:asty/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Effie Awards

Pozostałe wiadomości