Polska

Prezydent Duda: program PiS "nie zostanie zatrzymany przez żaden jazgot"

Polska

Duda: program PiS "nie zostanie zatrzymany przez żaden jazgot"
tvn24Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Żagania

Program Prawa i Sprawiedliwości będzie zrealizowany z żelazną konsekwencją - mówił w Żaganiu prezydent Andrzej Duda. - I nie zostanie zatrzymany przez żaden jazgot, przez żadne demonstracje nie zostanie zatrzymany - stwierdził.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda w Żaganiu (woj. lubuskie) spotkał się z mieszkańcami miasta.

Wyraził satysfakcję z wprowadzenia programu Rodzina 500 plus, który - jak zaznaczył - dotyczy także mieszkańców dużych miast, ale najbardziej odczuwalny i najbardziej namacalne efekty ma właśnie w małych miejscowościach.

Prezydent dodał, że zarzuty wobec programu 500+, że zniechęca on zwłaszcza kobiety do podejmowania pracy, są nietrafione. - Moja propozycja jest jedna: podwyższcie państwo wynagrodzenia. Mówię to do pracodawców. Zachęćcie państwo te panie, żeby one chciały pracować - mówił Duda.

Prezydent przekonywał, że program 500+ to także "element dążenia do tego, żeby w Polsce wzrastały wynagrodzenia". - Bo nie chcę, żebyśmy byli krajem, który konkuruje z państwami Europy Zachodniej tanią siłą roboczą. Chcę, żebyśmy konkurowali jakością, wydajnością pracy, innowacyjnością, wszystkim tym, co jest naszą wielką szansą - podkreślił . Jak zaznaczył, tą wielka szansą "jest polski obywatel, polski pracownik, który najczęściej jest dobrze przygotowany, bardzo często jest wysoko wykształcony, ma bardzo często wysokie umiejętności, który jest inteligentny, który jest sprytny". Prezydent podkreślił, że właśnie dlatego bardzo zależy mu na wspieraniu młodych polskich przedsiębiorców i polskich innowacyjnych przedsiębiorstw tzw. start-upów.

Program PiS "nie zostanie zatrzymany przez żaden jazgot"

Prezydent podkreślił, że rządzący chcą prowadzić i prowadzą politykę, która jest ukierunkowana na zwykłego człowieka. - Oczywiście, jest tak, i państwo to widzicie, że bardzo często ten program, te pomysły, te rozwiązania, które wprowadzamy, są wprowadzane ku niezadowoleniu wielu elit, może niejasno artykułowanych, ale właśnie za to jesteśmy atakowani - mówił Duda.

- Ale chcę państwu powiedzieć jedno: ten program będzie zrealizowany z żelazną konsekwencją. I nie zostanie zatrzymany przez żaden jazgot, przez żadne demonstracje nie zostanie zatrzymany. A jeżeli trzeba to, mam nadzieję, że państwo przyjedziecie, albo zbierzecie i pokażecie swoją postawą, że właśnie takich rozwiązań i takiej polityki, która jest proobywatelska i prospołeczna, a nie powoduje rozwarstwienia społecznego, że właśnie takiej polityki chcecie - powiedział prezydent.

Autor: pk//rzw / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości