Polska

Bp Pieronek się cieszy, abp Głódź nie komentuje

Polska

TVN24Sprzeczne reakcje hierarchów Kościoła

- Bardzo dobrze się stało, że takie stanowisko zostało zajęte, bo prosiło się o to już dawno - tak bp Tadeusz Pieronek skomentował przemówienie kard. Stanisława Dziwisza. Abp Sławoj Leszek Głódź komentarza odmawia.

- Wychodzi coś prawdziwe, czy nieprawdziwe i my mamy komentować drugiego biskupa? - powiedział abp Głódź, który pełni funkcję przewodniczącego Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu. Hierarcha dodał, że ważne jest tylko to, co jest zawarte w końcowym komunikacie, który został przyjęty przez biskupów: - Ja tego nie komentuję, czy to jest przeciek, czy też nie, i czy to kogoś zadawala, czy też nie.

Trudno zaakceptować w Kościele rządy i ustawianie całego duszpasterstwa przez radiostację, czy przez telewizję, która jest narzędziem polityki państwa Bp Tadeusz Pieronek o Radiu Maryja i TV Trwam

Komentując opublikowanie przemówienia przez media, biskup powiedział, że "wierni mają prawo do tego, by wiedzieć o ważnych sprawach dotyczących Kościoła": - I dlatego sądzę, że i wierni powinni być o tym poinformowani. I jeżeli to się stało, to się bardzo z tego cieszę.

Kardynał Stanisław Dziwisz w przemówieniu skierowanym do biskupów diecezjalnych podczas obrad na Jasnej Górze podkreślił, że jedność jest racją stanu Kościoła, a Radio Maryja jej nie buduje lecz przeciwnie, jest elementem rozgrywek politycznych i społecznych, wywołuje problemy narodowościowe. Opowiedział się za zmianą zarządów: Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Po częstochowskiej konferencji w Episkopacie powstał zespół, który ma przygotować list do generała zakonu redemptorystów.


Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości