"Jezus narodził się na peryferiach miasta, peryferiach biedy, ubóstwa, brudu"

Źródło:
PAP
Gądecki: przegrana w walce duchowej jest o wiele groźniejsza niż porażka w zmaganiach z koronawirusem
Gądecki: przegrana w walce duchowej jest o wiele groźniejsza niż porażka w zmaganiach z koronawirusemTVN24
wideo 2/5
Gądecki: przegrana w walce duchowej jest o wiele groźniejsza niż porażka w zmaganiach z koronawirusemTVN24

Najwyżsi hierarchowie polskiego Kościoła katolickiego odprawiali tej nocy Pasterki. Poruszali między innymi temat pandemii COVID-19. Prymas arcybiskup Wojciech Polak mówił, że w ostatnich miesiącach "żyjemy jakby pogrążeni w mroku", ale "Bóg ma moc, by rozjaśnić te ciemności". Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki stwierdził, że "przegrana w walce duchowej jest o wiele groźniejsza niż porażka w zmaganiach z koronawirusem".

W noc Bożego Narodzenia metropolita warszawski arcybiskup kardynał Kazimierz Nycz przewodniczył o północy mszy świętej w sanktuarium świętej siostry Faustyny na stołecznej Woli.

Mówił między innymi, że pandemia COVID-19 zrodziła w ludziach wiele pytań natury egzystencjalnej, w tym pytanie: gdzie jest Pan Bóg? Wyjaśnił, że "Bóg stał się człowiekiem, żeby być 'Emmanuelem' - 'Bogiem z nami'". - On jest z nami nie przez trzydzieści trzy lata, ale przyjął ludzkie ciało, żeby pozostać w tym przybliżeniu do człowieka, w tej solidarności z człowiekiem. Jezus towarzyszy ludziom ucząc ich dźwigania wraz z nim tego, co jest trudne - przekonywał.

Kardynał Nycz nawiązał także do słów papieża Franciszka, który przyrównał współczesny świat w czasie pandemii, do tego, co się wydarzyło w betlejemską noc - mówiąc, że "Jezus narodził się na peryferiach miasta, peryferiach biedy, ubóstwa, brudu, tam gdzie mieszkały zwierzęta". Wyjaśnił, że współczesne peryferia to dziś "ludzie zasmucenie odejściem kogoś bliskiego, ludzie chorujący w samotności, niemogący spotkać się z rodziną - zalęknieni, bo sprawa jest poważna, ponieważ dotyczy kwestii życia i śmierci".

Kardynał Kazimierz NyczTVN24

Nycz: Bóg się rodzi tam, gdzie jest bieda i skromność, ale też tak, gdzie jest miłosierdzie

Metropolita warszawski powiedział, że nic po pandemii nie będzie już takie samo - zarówno na płaszczyźnie życia gospodarczego, społecznego, jak i życia Kościoła. Podkreślił, że "Kościół zawsze będzie głosić te samą Ewangelię". - Pytanie - czy wystarczy ją głosić tak, jak robiliśmy to dotychczas - czy nie trzeba będzie szukać nowych dróg, na których znajdziemy na peryferiach tych ludzi, którzy przez pandemię oddalili się od Kościoła, od Pana Jezusa, którzy może za mało byli zmotywowani żeby być przy Chrystusie i z Chrystusem - zwrócił uwagę kardynał Nycz. Mówiąc o peryferiach dzisiejszego świata hierarcha wymienił miejsca, gdzie są "ludzie ubodzy, potrzebujący pomocy, ludzie, za których powinniśmy się modlić, ludzie niemający gdzie mieszkać". - Pandemia nie rozwiązała wielu problemów, ale je jedynie przykryła - zauważył. - Bóg się rodzi na peryferiach, to znaczy, że Bóg się rodzi tam, gdzie jest bieda, skromność, ale Bóg się rodzi także tam, gdzie są ludzie miłosierni, gdzie jest miłosierdzie - podkreślił Nycz apelując o wrażliwość na sytuację osób potrzebujących wsparcia - zwłaszcza bezdomnych.

Nycz: pandemia nie rozwiązała wielu problemów, ale je jedynie przykryła
Nycz: pandemia nie rozwiązała wielu problemów, ale je jedynie przykryłaTVN24

"Pandemia wyzwoliła w ludziach ogromne pokłady dobra, miłości i miłosierdzia"

- W te święta Bożego Narodzenia modlimy się za ludzi dotkniętych chorobą COVID-19, za tych, którzy zmarli, za lekarzy, pielęgniarki - tych wszystkich, którzy tworzą ziemskie struktury, żebyśmy mogli być bardziej bezpieczni. Otwórzmy wszyscy szeroko nasze serca i naszą wrażliwość na innych" - zachęcał kardynał Nycz. Stwierdził, że "pandemia wyzwoliła w ludziach ogromne pokłady dobra, miłości i miłosierdzia, jednak trudne sytuacje często zamykają jednostkę w jej własnych problemach". - Wchodzi człowiek w tę swoją skorupę - czasem egoizmu i przestaje widzieć ludzi potrzebujących pomocy, ludzi, którzy są obok. Dlatego trzeba w tę skorupkę naszej ludzkiej słabości pukać, żeby się otworzył człowiek dobry i miłosierny - zaapelował metropolita warszawski.

Prymas: Żyjemy pogrążeni w mroku. Bóg ma moc, by rozjaśnić te ciemności

W katedrze gnieźnieńskiej Pasterkę odprawił prymas arcybiskup Wojciech Polak. - Zamiast trwać w sporach i generować kolejne konflikty, poczujmy się dziś pielgrzymami, bądźmy jak ci pasterze, którzy nie w hałasie i dyskusjach, ale w ciszy i z pokorą stanęli przed nowonarodzonym - zaapelował hierarcha.

Przywołując słowa papieża Franciszka, określił konflikt jako fałszywą drogę. - Jest (konflikt - red.) błąkaniem się bez przyczyny i bez celu, jest trwaniem w labiryncie, jest jedynie marnowaniem energii i okazją do złego. Jest ślepą uliczką. Unikając go, nauczymy się, jak mówił nam święty Paweł, rozumnie, sprawiedliwie i pobożnie żyć na tym świecie, oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa - wskazał prymas.

- Choć to prawda, że przez pandemię żyliśmy w ostatnich miesiącach i nadal żyjemy jakby pogrążeni w mroku, nękani lękiem, różnorakimi obawami, ale właśnie dziś, w noc Bożego Narodzenia, mamy prawo i chcemy wierzyć, że Bóg, przychodząc do nas w Jezusie Chrystusie, ma moc rozjaśnić te ciemności - powiedział metropolita.

Gądecki: przegrana w walce duchowej jest o wiele groźniejsza niż porażka w zmaganiach z koronawirusem

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki w poznańskiej katedrze móił, że "Syn Boży po to stał się człowiekiem, aby skłonić nas nie tylko do porzucenia nieprawego życia, ale także do kształtowania naszego życia według Ewangelii - do życia rozsądnego, sprawiedliwego i pobożnego". - Niestety dzisiaj takie życie rozumne, sprawiedliwe i pobożne napotyka na różne przeszkody. Pierwszą z nich jest lęk przed przyszłością. Wyraża ją pytanie, czy moralnie dopuszczalne, aby bez pytania przekazywać komuś dar życia skazując go na niebezpieczną przyszłość? Czy życie godne człowieka będzie jeszcze w przyszłości możliwe? Za tą obawą ukrywa się lęk świata bez Boga, w którym nie mieszka już żaden sens trwalszy niż nieuniknione cierpienie. Tymczasem największą siłą niszczącą pokój jest dzisiaj zbrodnia przeciwko niewinnemu dziecku, które jeszcze się nie narodziło. 'Jeśli matka może zabić własne dziecko, to co nas powstrzyma żebyśmy nie pozabijali siebie nawzajem?' - powtarzała Matka Teresa z Kalkuty - mówił Gądecki.

Arcybiskup Stanisław GądeckiTVN24

Podkreślał, że "Kościół traktuje każde życie jako dar i błogosławieństwo i wierzy, że również słabe i cierpiące życie jest darem dobrego Boga".

Dodał, że inną przeszkodą do życia rozumnego, sprawiedliwego i pobożnego jest pandemia. Jak mówił, "z pewnością utrudnia ona życie pobożne, poprzez nakładane restrykcje z nią związane". - Przypomniała ona całej ludzkości, że wszyscy jesteśmy śmiertelni, że wirus ten jest groźny, że trzeba się przed nim chronić i zapobiegać zarażeniom. Ochrona przed nim jest najpierw zadaniem każdego poszczególnego obywatela, ale jest również zadaniem władz cywilnych, całego świata medycznego, ponieważ zadaniem instytucji świeckich jest służyć wszystkiemu, co wchodzi w zakres doczesnego dobra wspólnego obywateli - zaznaczył abp Gądecki.

Jego zdaniem jednak "przegrana w walce duchowej jest dziś o wiele groźniejsza niż porażka w zmaganiach z koronawirusem, bo przegranie walki duchowej prowadzi nieodzownie do przegrania wszystkich innych bitew, również tych toczących się o zdrowie i życie doczesne".

Jędraszewski: prośby Boga o dar męstwa i mocy w obronie każdego życia poczętego

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski odprawiał mszę w katedrze na Wawelu. Powiedział, że należy pozwolić na to, by "blask bijący od Zbawiciela przepełnił nasze myśli i uczucia", tak jak wypełnił serca Maryi, Józefa oraz pasterzy obecnych ponad dwa tysiące lat temu w betlejemskiej grocie. - Wszyscy oni, adorując Dzieciątko, wskazują na pierwsze podstawowe kryterium autentycznego humanizmu: ogromny szacunek wobec każdego życia, życia każdego dziecka - i to od chwili jego poczęcia - mówił arcybiskup.

- Klęcząc dzisiejszej Świętej Nocy przed żłóbkiem, w który została położona Boża Dziecina, adorując Ją i wysławiając, za przyczyną aniołów z Betlejem z żarliwością wielką prośmy Boga, naszego najlepszego Ojca, o łaskę autentycznego humanizmu - o dar męstwa i mocy w obronie życia każdego poczętego dziecka i o dar dobrego słowa, które niesie prawdziwy pokój i dobro - zaapelował metropolita krakowski.

Generał zakonu paulinów na Jasnej Górze: widzimy brutalną pogardę dla życia, w szczególności nienarodzonych dzieci, osób starszych i chorych

Na Jasnej Górze w Częstochowie homilię wygłosił o. Arnold Chrapkowski, generał zakonu paulinów. Jak mówił, "w tę świętą noc nie potrzeba wielu słów". - Ona przemawia w znakach, głośniej niż słowa. Może budzi ona nadzieję. Rodzi się Bóg, to nie zwykle narodzenie, to Boże Narodzenie - mówił.

Pasterka w klasztorze na Jasnej GórzeTVN24

- Światłość i ciemność, wrogość i życie są treścią dzisiejszej mszy. Na pierwszym planie dzieciątko Jezus. Bóg stał się człowiekiem, jednym z głównych symboli jest ciemność. Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość. Siła wyzwalająca Boga przerywa noc. Pomiędzy ludzkimi ruinami pojawia się światłość i pokój, tak przychodzi Bóg - głosił o. Chrapkowski.

Jak powiedział, "kiedy patrzymy na minione lata, a zwłaszcza na 2020 rok możemy być przekonani, że ciemność wciąż rządzi światem". - Widzimy brutalną pogardę dla życia, w szczególności nienarodzonych dzieci, osób starszych i chorych. Widzimy ludzi, którzy żyją w cieniu śmierci, którą wyznają - mówił generał zakonu paulinów. - Żyjemy w kulturze oburzenia, wulgaryzmu - ocenił.

Autorka/Autor:ads/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Wybory w USA, w których o prezydenturę rywalizują Kamala Harris i Donald Trump, trwają. Spływają pierwsze, cząstkowe wyniki i sondaże. Według stacji CNN Kamala Harris zdobyła stan Vermont, Massachusetts, Maryland i Dystrykt Kolumbia, co daje jej 27 głosów elektorskich. Donald Trump zdobył Kentucky, Indianę, Wirginię Zachodnią, Florydę, Tennessee, Alabamę, Missouri i Oklahomę i ma w tej chwili 90 głosów elektorskich. W TVN24 i w TVN24 GO trwa całonocny program "Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydarzenia z USA relacjonujemy również w tvn24.pl.

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. CNN: 90 głosów elektorskich dla Trumpa, 27 dla Harris

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. CNN: 90 głosów elektorskich dla Trumpa, 27 dla Harris

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, CNN, Reuters

O rezultacie tegorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych rozstrzygną prawdopodobnie wyniki z siedmiu swing states, czyli stanów wahających się. To Pensylwania, Michigan, Wisconsin, Karolina Północna, Georgia, Arizona i Nevada. Łącznie do zgarnięcia w nich są 93 głosy elektorskie. Na bieżąco będziemy tu prezentowali spływające z tych stanów sondażowe wyniki.

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Źródło:
TVN24, CNN

Ostrożny optymizm – takie nastroje panują w sztabach wyborczych republikanów i demokratów, wynika z relacji reporterek CNN Pauli Newton i Karin Caify, które połączyły się ze studiem TVN24 po godzinie 23, by widzom w Polsce opisać sytuację w USA w ostatnich godzinach głosowania.

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Źródło:
TVN24

Kamala Harris zaapelowała do Amerykanów o udział w wyborach prezydenckich. - Zachęcam wszystkich do wyjścia z domu - powiedziała w wywiadzie dla stacji radiowej z Georgii. To jeden z wahających się i kluczowych dla wyniku wyborów stanów.

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Źródło:
PAP

110-letnia Viola Ford Fletcher oddała w Oklahomie swój głos na Kamalę Harris - poinformowało CNN. Kobieta jest najstarszą znaną osobą, która przeżyła masakrę rasową w Tulsie w 1921 roku.

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Źródło:
CNN

Miliarder Elon Musk przekazał, że spędzi wieczór wyborczy w Mar-a-Lago na Florydzie, gdzie Donald Trump i jego sztab będą oczekiwać na wyniki wyborów. Właściciel Tesli, SpaceX i platformy X bardzo aktywnie wspierał republikanina w jego kampanii.

Musk spędzi wieczór wyborczy w sztabie Trumpa

Musk spędzi wieczór wyborczy w sztabie Trumpa

Źródło:
PAP

Andrzej Morozowski rozmawiał w "Tak jest" w TVN24 ze swoimi gośćmi na temat wyborów w Stanach Zjednoczonych. Profesor Roman Kuźniar, politolog, przyznał, że "nie da się absolutnie powiedzieć, kto ma większe szanse na zwycięstwo". Wybory z Pensylwanii relacjonowała reporterka Katrzyna Kolenda-Zaleska.

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Źródło:
TVN24

Policja zatrzymała przy Kapitolu mężczyznę, który miał pochodnię i rakietnicę. "Śmierdział benzyną" - podały służby. W Georgii tymczasowo wstrzymano głosowanie w związku z groźbami zamachów bombowych pochodzącymi z rosyjskich domen. Podobne groźby odnotowano też w innych stanach.

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Źródło:
PAP, Reuters

Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich w USA. Języczkiem u wagi może okazać się Pensylwania, w której do zdobycia jest 19 głosów elektorskich. Sondażowe różnice między Kamalą Harris a Donaldem Trumpem mieściły się tu w granicach błędu statystycznego. Według modelu statystycznego analityka Nate'a Silvera, kandydat, który wygra Pensylwanię, ma 98 procent szans na zwycięstwo w wyborach.

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump zagłosował w jednym z lokali w miejscowości West Palm Beach na Florydzie. - Mamy cudowny kraj, ale jest to kraj, który ma kłopoty, duże kłopoty. Na wiele różnych sposobów. Musimy to wszystko ogarnąć - mówił później w rozmowie z dziennikarzami. Wieczorem w centrum kongresowym niedaleko swojej posiadłości w tym stanie Trump organizuje wieczór wyborczy.

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Źródło:
tvn24.pl

- Demokratyczna administracja byłaby dla Europy i dla świata, jak sądzę, o niebo lepsza - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Patrycja Sasnal, amerykanistka. Wraz z innymi gośćmi programu komentowała wyścig po fotel prezydenta USA i towarzyszącą mu kampanię. Jak stwierdził Maciej Czarnecki z "Gazety Wyborczej", "smutne jest trochę to, że o ile jest wielka mobilizacja, to głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś, przeciwko temu drugiemu obozowi".

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Źródło:
TVN24

Grupa Mulliez, do której należy sieć sklepów wielkopowierzchniowych Auchan, przedstawiła we wtorek przedstawicielom pracowników proponowany plan zwolnień, który obejmuje łącznie 2389 miejsc pracy we Francji. Spółka uzasadniła swoje plany problemami finansowymi - poinformowała agencja AFP.

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Źródło:
PAP

W dotkniętej przez powodzie miejscowości Paiporta, która położona jest w prowincji Walencja, utworzono cmentarzysko zniszczonych samochodów. Codziennie przybywa na nim pokrytych błotem aut.

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które mogą ograniczać widzialność. Alarmy obowiązują w 16 województwach. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana, co oznacza, że kumulacja rośnie do 400 milionów złotych. W Polsce odnotowano jedną wygraną IV stopnia. Oto liczby, które wylosowano 5 listopada 2024 roku.

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

- Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać. Uważam, że każdy prezydent Stanów Zjednoczonych, ktokolwiek by nim nie był, musi szanować Polskę i jej pozycję w Europie - powiedział w TVN24 senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu. Gość "Kropki nad i" mówił też o potencjalnym kandydacie KO w wyborach prezydenckich.

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Źródło:
TVN24

W czternastu stanach USA wyborcy nie muszą okazywać dokumentu tożsamości w lokalu wyborczym. Brak tego wymogu jest wykorzystywany do podważania rzetelności procesu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Autorzy dezinformacji uderzają głównie w Kalifornię, gdzie szansę na wygraną ma Kamala Harris. Tłumaczymy, jak wygląda tam weryfikacja wyborców.

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

Źródło:
Konkret24
Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Północne regiony Indii od tygodni zmagają się z ekstremalnym smogiem. W stolicy kraju - Nowym Delhi - poziom zanieczyszczenia kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Z powodu skali problemu rozważany jest scenariusz wywołania sztucznego deszczu w celu poprawy jakości powietrza.

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

Źródło:
Reuters

Na jednej z grup facebookowych mieszkańców Bemowa pojawiło się nagranie, na którym widać, jak podczas spaceru kobieta bije dziecko w wózku. Sprawą zajmuje się policja, która zdążyła już zidentyfikować rodzinę dziecka i zapukać do jej drzwi.

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poznańscy policjanci poszukiwali dwóch osób, które mogą mieć związek z pożarem, do którego doszło na molo na Jeziorze Strzeszyńskim. Wizerunki nastolatków uchwyciły kamery monitoringu. Funkcjonariusze apelowali o pomoc w ich identyfikacji. Już po kilku godzinach się to udało.

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, KMP Poznań
Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, z którego wynika, że 11 listopada w Warszawie miałby obowiązywać zakaz noszenia broni. Tego dnia w stolicy zaplanowane są uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Źródło:
PAP

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Trzy nominacje trafiły do filmu polsko-szwedzkiego twórcy Magnusa von Horna "Dziewczyna z igłą", a polska produkcja "W zawieszeniu" Ukrainki Aliny Maksimenko znalazła się wśród nominowanych w kategorii Europejski Film oraz Europejski Film Dokumentalny.

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Źródło:
tvn24.pl

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Uroczystą premierę najnowszej odsłony "Listów do M." można podsumować jednym hasłem: niemożliwe nie istnieje, bo przecież nierealne wydawało się, aby szósta część popularnej serii bardziej podobała się widzom niż wszystkie poprzednie. Recenzje po pokazie okazały się jednak wyjątkowo entuzjastyczne.

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Źródło:
TVN24