Premier Beata Szydło spotkała się w niedzielę z dziećmi z placówki oświatowo-wychowawczej w Kętach (woj. małopolskie). Ofiarowała im prezenty mikołajkowe, a dzieci zrewanżowały się laurkami. Wspólnie śpiewali kolędy, a z chłopcami premier zagrała w „piłkarzyki”.
- Spotkanie było super. Pani premier przywiozła nam prezenty, które są nie do opisania. Z początku myślałam, że będziemy stali na baczność i śpiewali hymn, ale było na luzie. Dużo rozmawialiśmy, robiliśmy zdjęcia. Mile spędziliśmy czas – opowiadała Magda, jedna z wychowanek. Dzieci przygotowały program artystyczny. - Grałam na keyboardzie kolędy "Wśród nocnej ciszy" i "Lulajże Jezuniu" - powiedziała jedna z dziewczynek. - Pani premier była bardzo zadowolona - podkreśliła.
- Mnie też się podobało. Chcielibyśmy, aby była u nas jak najczęściej – dodała Sara, również wychowanka placówki. Premier pytała dzieci m.in. czy wiedzą, kim był św. Mikołaj. - W ubiegłym roku był nim nasz wychowawca pan Leszek – odpowiedziała Oliwia.
Prezenty od premier
W mikołajowych paczkach znalazły się m.in. konsole do gier i słodycze. Premier Beata Szydło ofiarowała dzieciom też wspólne zdjęcie, które zostało zrobione podczas zorganizowanego przez nią wyjazdu wychowanków na mecz piłkarski między Polską i Irlandią w Warszawie. Jak podkreśliła dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kętach Renata Fijałkowska, dzieci zaprosiły Beatę Szydło podczas jej wcześniejszej wizyty. - Napisały także listy z gratulacjami po wyborze na premiera. Dzieci pokazały, że ich serca są otwarte. Mamy nadzieję, że pozostaniemy w myślach pani premier – powiedziała.
Kolejne spotkanie dzieci z Szydło
Przyjaźń kęckich dzieci z Beatą Szydło rozpoczęła się od wyjazdu do stolicy na obchody rocznicy powstania warszawskiego. - Potem była wizyta u nas w placówce, a następnie wyjazd na mecz. Mam nadzieję, że spotkania będą kontynuowane. 20 grudnia najprawdopodobniej spotkamy się w Warszawie. Będziemy wspólnie śpiewać kolędy - powiedziała dyrektor. Placówka wychowuje 24 dzieci z powiatu oświęcimskiego. Zapewnia im stały dostęp do pomocy psychologiczno-pedagogicznej i medycznej. Podopieczni uczestniczą w organizacji życia społeczności: robią zakupy, sprzątają, pomagają w przygotowaniu posiłków, nabywają praktyczne umiejętności niezbędne do samodzielnego życia.
Autor: PM//rzw / Źródło: PAP/TVN24