PODCAST POLITYCZNY

"Awantura" na posiedzeniu rządu. "Dawno takiej nie widziałem"

Posiedzenie rządu
W "Podcaście politycznym" o kulisach ostatniego posiedzenia rządu
Źródło wideo: TVN24+
Źródło zdj. gł.: PAP/Marcin Obara
Nieobecność Polski w czasie szczytu w Waszyngtonie nie przeszła bez echa. Mimo przerzucania się odpowiedzialnością przez Pałac Prezydencki i rząd panuje przekonanie, że coś poszło nie tak. Rozczarowanie znalazło swoje odbicie podczas wtorkowego posiedzenia rządu, na którym doszło do spięcia. O tym i nie tylko dyskutowaliśmy w "Podcaście politycznym" w TVN24+.
Artykuł dostępny w subskrypcji

Ludzie prezydenta i sam Karol Nawrocki twierdzą, że to rząd powinien reprezentować Polskę w formule tak zwanej koalicji chętnych. Z kolei zdaniem rządu Polskę powinien reprezentować prezydent, którego otoczenie chwali się bliskimi relacjami z amerykańską administracją. To właśnie Nawrocki wziął w ubiegłym tygodniu udział w wideokonferencji z Trumpem i europejskimi liderami, chociaż wstępnie - jak informował rzecznik rządu Adam Szłapka - na jego miejscu miał być premier. Do zamiany miało dojść na prośbę strony amerykańskiej.

Pozostało 81% artykułu
Czytaj także: