Polska

Podkomisja smoleńska zmieniła adres

Polska

Antoni Macierewicz jest przewodniczym podkomisji smoleńskiej (nagranie archiwalne)tvn24
wideo 2/10

Kierowana przez Antoniego Macierewicza podkomisja smoleńska opuściła budynek MON przy ulicy Klonowej w Warszawie. "Dotychczasowa siedziba podkomisji będzie wykorzystywana na potrzeby Ministerstwa Obrony Narodowej" - poinformowało w poniedziałek Centrum Operacyjne MON.

Macierewicz jako szef MON urzędował w tradycyjnej siedzibie ministrów tego resortu - w pałacyku przy ulicy Klonowej. Jego następca Mariusz Błaszczak zdecydował, że będzie miał gabinet w warszawskim gmachu MON przy alei Niepodległości 218, gdzie mieści się większość departamentów.

Minister Błaszczak pod koniec stycznia poinformował, że z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeniósł swoją siedzibę do budynku przy alei Niepodległości w Warszawie. Ulokowano tam też Centrum Operacyjne szefa MON.

Macierewicz po odwołaniu z funkcji szefa MON został przewodniczącym podkomisji ds. zbadania katastrofy TU-152M w Smoleńsku. Jako przewodniczący pracował w sąsiednim budynku przy ulicy Klonowej - nie w tym, w którym jako szef resortu miał gabinet.

MON: siedziba podkomisji znajduje się na ul. Kolskiej 13

"Podkomisja do spraw Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego zmieniła swoją siedzibę i obecnie znajduje się na ulicy Kolskiej 13" - poinformowało Centrum Operacyjne MON. "Dotychczasowa siedziba podkomisji będzie wykorzystywana na potrzeby Ministerstwa Obrony Narodowej" - zapewniono.

Na Kolskiej 13 znajduje się jeden z oddziałów Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych - stąd nowa siedziba podkomisji. Kancelaria komisji będzie mieściła się przy Puławskiej 4a w Warszawie.

Mariusz Błaszczak zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisko ministra obrony wraz z powołaniem rządu Mateusza Morawieckiego - 9 stycznia 2018 roku. Kilka dni później Macierewicz został powołany na przewodniczącego podkomisji.

Autor: tmw//kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty: