Zandberg i Biejat współprzewodniczącymi partii Razem

Autor:
tas/tr
Źródło:
PAP
Zandberg: partia Razem jest sercem polskiej Lewicy
Zandberg: partia Razem jest sercem polskiej Lewicy TVN24
wideo 2/4
TVN24 Zandberg: partia Razem jest sercem polskiej Lewicy

Adrian Zandberg i Magdalena Biejat zostali wybrani współprzewodniczącymi partii Razem. Wyniki głosowania w ugrupowaniu zostały ogłoszone podczas niedzielnej konwencji, która odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. To pierwsze takie wybory tej formacji, którą dotąd kolektywnie kierował Zarząd Krajowy.

Po ogłoszeniu wyników posłanka Magdalena Biejat dziękowała za głosy i zaufanie. - To zaszczyt, wielka rzecz zostać współprzewodniczącą partii Razem - mówiła.

Magdalena Biejat i Adrian Zandberg Materiały organizatora

Biejat: zaczynaliśmy bez wielkich nazwisk

- Przez ostatnie lata pokazaliśmy, że można zbudować od zera ruch, który ma realny wpływ na krajową politykę. Zaczynaliśmy bez wielkich nazwisk, bez pieniędzy, bez wpływów. Dziś jesteśmy w Sejmie i jesteśmy gotowi zmieniać Polskę na lepsze - przekonywała.

Adrian Zandberg natomiast podkreślał, że kierowanie partią Razem będzie wielką odpowiedzialnością. - Razem jest dzisiaj sercem Lewicy - dowodził.

Nowi współprzewodniczący przedstawili także priorytety programowe Razem i przekonywali, że inna polityka jest możliwa. Zandberg mówił, że po wyborach w 2023 roku będzie spór o to, kto ma zapłacić rachunek za kryzys - zwykli pracownicy czy wielkie korporacje i banki. - Co zrobić z płacami, które każdego miesiąca w sklepie są warte coraz mniej? Przed nami jest wyzwanie mieszkań, które stały się tak drogie, że dla milionów ludzi w większości miast w Polsce po prostu niedostępne. To są sprawy, o których powinny być kolejne wybory. To są sprawy, które bolą miliony Polek i Polaków i to są sprawy, którymi zajmie się Razem - zapewnił Zandberg.

Biedroń: mam prośbę, żebyśmy razem zrobili przewrót kopernikański w polityce

Wśród gości konwencji byli politycy, którzy współtworzą z Razem w Sejmie koalicyjny klub Lewicy, a wśród nich między innymi współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń.

- Nie wyobrażałem sobie tego, żeby startować w wyborach parlamentarnych bądź samorządowych z partią Razem. W tej chwili nie wyobrażam sobie tego, żeby startować w wyborach parlamentarnych i samorządowych bez partii Razem - mówił Czarzasty.

Włodzimierz Czarzasty na konwencji Lewicy
Włodzimierz Czarzasty na konwencji LewicyTVN24

Robert Biedroń mówił, że "Lewicy jest dobrze z Razem". - Nie jesteście tylko sercem Lewicy, ale także rozumem. Spotykamy się w sali wyjątkowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w sali imienia Mikołaja Kopernika, więc mam taką prośbę, żebyśmy ten przewrót w polityce kopernikański w najbliższych wyborach zrobili razem - powiedział.

Robert Biedroń na konwencji Lewicy
Robert Biedroń na konwencji LewicyTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Materiały organizatora

Pozostałe wiadomości