Sejm wybrał w środę wieczorem członków Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. W trakcie głosowania prowadząca obrady marszałek Elżbieta Witek miała problemy z zachowaniem powagi - kilkukrotnie z powodu ataku śmiechu musiała wyłączać mikrofon. W czwartek tłumaczyła dlaczego.

Materiały, z którymi się mogłem zapoznać, wskazują na to, że mogło dojść do zaniedbań - powiedział w "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia szef resortu spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, który komentował rozmowę rosyjskiego youtubera z prezydentem Andrzejem Dudą. Szef dyplomacji zaznaczył, że MSZ ocenia te działania jako dezinformację ze strony Rosji, "mającą na celu być może nawet pewne poróżnienie Polski i Ukrainy".

Urszula Nowogórska i Zbigniew Ziejewski wstrzymali się od głosu przy głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministrów Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry. Przy głosowaniu wniosku w sprawie szefa MSWiA wstrzymał się też Paweł Kukiz. Nowogórska podkreśliła, że przy jednym głosowaniu pomyliła się, Ziejewski tłumaczył z kolei, że ocenił, że "obaj ministrowie nie pracują źle".