- Jak to możliwe, że przez tyle czasu nic się nie działo, a teraz jak przyjechał pan premier, to nagle wszystko ruszyło? Nagle są pracownicy, wzięli się do pracy - pytała Jarosława Kaczyńskiego zbulwersowana mieszkanka Łodzi.

Jeśli Ryszard Krauze nie przybędzie jutro na przesłuchanie, niewykluczony jest wniosek o Europejski Nakaz Aresztowania dla niego - uważa minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ale - jak dodał - ta decyzja należy już do prokuratury.

Inspekcja Transportu Drogowego przedstawiła wyniki kontroli w zamojskiej firmie przewozowej, której autokar 8 sierpnia we Francji uległ wypadkowi. Zginęły w nim trzy osoby. Przedstawiciele Polonii Transport nie komentują wyników kontroli.

Jedno z państw ościennych Polski zostaje zaatakowane, a wojska sojusznicze (NATO) tworzą na polskiej granicy punkt oporu - to na szczęście tylko scenariusz wojskowych działań taktycznych "Opal 2007" w Grudziądzu.

- Miejsce lekarzy jest w szpitalu, apeluję do moich kolegów - wasze miejsce jest w szpitalu. Jeśli chodzi o możliwości ministra zdrowia, perspektywa wzrostu płac jest w przyszłym roku - w tym nie ma - apeluje Zbigniew Religa do protestujących medyków.

Temperatura konfliktu w wielu szpitalach jest coraz wyższa. Lekarze czują się zastraszani, decydują się na rozpoczęcie strajków głodowych. A od 1 października mogą już wcale nie przyjść do pracy - grozi to aż 71 placówkom.

W okolicach miejscowości Piątek Mały w woj. wielkopolskim, na krajowej drodze nr 25 łączącej Kalisz z Bydgoszczą doszło dziś do wypadku - samochód ciężarowy zderzył się z busem.

- Żądanie przez Polskę poważnych zmian w Traktacie Reformującym Unię Europejską budzi wśród pozostałych krajów UE obawę, że zbliżający się unijny szczyt może ponieść fiasko - pisze "Financial Times".

Na czas kampanii wyborczej premier powinien odsunąć Antoniego Macierewicza od kierowania kontrwywiadem wojskowym - powiedział w TVN24 Janusz Zemke z SLD. - Dziś zaproponuję komisji ds. służb specjalnych, by wystąpiła w tej sprawie na piśmie do szefa rządu.

Przy zbieraniu podpisów na listach poparcia kandydatów PiS mogło dojść do nadużyć - uważa senator tej partii Jarosław Chmielewski - donosi "Nowa Trybuna Opolska". Polityk sprawę zgłosił już policji.

- Godząc się na debatę z Aleksandrem Kwaśniewskim Jarosław Kaczyński staje się kolejnym politykiem, który "wspiera lewą nogę" - powiedział w "Sygnałach Dnia" Bogdan Borusewicz. PiS oskarża Platformę o dążenie do koalicji z LiD, a sam wspiera lewicę - dodał.

Andrzej Sośnierz, prezes NFZ, promuje w największej lokalnej gazecie na Śląsku swoje nowe pomysły dla szpitali i pacjentów - donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita". - To polityczna agitacja - twierdzi Tomasz Tomczykiewicz z PO.

Pięciu lekarzy ze Specjalistycznego Szpitala w Końskich rozpoczęło głodówkę. Decyzja o takiej formie strajku zapadła po tym, jak dyrektor placówki odmówił kolejnych rozmów o podwyżkach wynagrodzeń, na które jego zdaniem nie ma już funduszy.

Wybory za niecały miesiąc, ale premier Jarosław Kaczyński powołuje coraz to nowych wiceministrów. Od początku sierpnia przyszło ich do rządu już 11 - pisze "Gazeta Wyborcza". Nowi ludzie trafiają do resortu skarbu, MSZ, resortu rolnictwa, rozwoju regionalnego, sportu, gospodarki, edukacji oraz Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej.

Reklamy fajek do palenia marihuany i nasion konopi indyjskich, przepisy na dania z trawką, polemiki z obowiązującym prawem - to wszystko można znaleźć w piśmie rozdawanym w Kędzierzynie-Koźlu - pisze "Nowa Trybuna Opolska".

Z materiałów komunistycznej bezpieki wynika, że obecny lider lewicy był zarejestrowany jako tajny współpracownik "Alek" - podaje "Fakt". Gazeta podaje, że Aleksander Kwaśniewski oszukiwał nawet SB, że jest magistrem.

Do końca września każdy policjant, który pracuje za biurkiem i ma nową broń, musi ją oddać koledze, który w terenie ściga bandytów - podaje dzisiejsze "Życie Warszawy". Pierwszy przykład dał sam szef policji Tadeusz Budzik.

Sygnatariusze porozumień okrągłostołowych podpisali list poparcia dla protestów w Birmie. Pod inicjatywą Lecha Wałęsy, oprócz byłych opozycjonistów, podpisali się m.in. Czesław Kiszczak i Wojciech Jaruzelski.