Leszek Miller zaprzecza, jakoby Samoobrona zaproponowała mu start w wyborach z ich list. Informacje o tym, że były premier miałby zostać lokomotywą łódzkiej listy Samoobrony, przekazał wcześniej Polskiemu Radiu Szczecin rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski.

Jarosław Kaczyński ma zalety, których nie ma Donald Tusk. - Jest ciepły i słowny - mówi minister Zyta Gilowska, uzasadniając swoją współpracę z PiS. - Obaj całują kobiety w rękę, ale Donald chciał mi odgryźć palec - dodała.

Kilkanascie stłuczek i kilkusetmetrowy korek - tak po godzinie 17 wyglądały ulice Szczecina. Prawie godzinny paraliż komunikacyjny okazał się skutkiem wycieku oleju z jednego z aut.

Niedzielny wieczór należał do "Tańca z Gwiazdami". Programu obejrzało 5,4 mln widzów. A politycy, tańczący w programie - Sandra Lewandowska (Samoobrona) i Krzysztof Bosak (LPR) - deklarują: będziemy na siebie głosować!

Zyta Gilowska, Zbigniew Religa i Aleksander Szczygło ponownie powołani przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na swoje stare stanowiska ministerialne. Wszyscy troje zostali odwołani w piątek.

- Wracam do polityki z tego samego powodu, z którego z niej odszedłem, żeby zaprotestować przeciw politycznym metodom - mówi w Magazynie 24 Godziny w TVN24 kandydat na senatora Włodzimierz Cimoszewicz.

Roman Giertych rzuca rękawicę Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jest gotów na pojedynek "w każdej telewizji, w każdym miejscu Polski". Wyzywa premiera, bo nie chce walczyć z Jackiem Kurskim.

Opady ustają, poziom wody w wezbranych rzekach powoli spada i odwoływane są alarmy przeciwpowodziowe w kolejnych powiatach. Zagrożenie spada w Małopolsce, na Śląsku, powódź prawdopodobnie nie grozi już mieszkańcom Podkarpacia, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego. Fala wezbraniowa zbliża się jednak do dolnośląskiego.

Kampania wyborcza nabiera rozpędu. Partie polityczne puszczają "oko" do wyborców. Niektóre zwracają się głównie do swojego stałego elektoratu. Inne szukają zupełnie nowych, czasem zaskakujących możliwości pozyskania głosów.

Dofinansowanie z unijnych środków dla szkoły o. Rydzyka może być sprzeczne z prawem UE - ostrzega komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Huebner. Komisja Europejska bada sprawę.

Blisko 2 promile alkoholu miała we krwi dziewczynka, która urodziła się nad ranem w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej. 29 letnia matka dziecka pięć godzin po porodzie miała 1,5 promila.

Liga Prawicy Rzeczypospolitej - pod taką nazwą porozumienie wyborcze utworzyły LPR, UPR i Prawica Rzeczypospolitej. Roman Giertych namawia Marka Jurka, by startował z pierwszego miejsca w Warszawie, a on sam walczyłby o poselski mandat w Lublinie - dowiedział się portal tvn24.pl

Partie oddają pierwsze miejsca na wyborczych listach znanym politykom. Z "jedynki" w Krakowie wystartuje do Sejmu Jan Rokita. Będzie tam rywalizował z ministrami PiS: Zbigniewem Ziobro i Zbigniewem Wassermannem. "Jedynkę" w okręgu katowickim Platforma chce oddać europosłowi Jerzemu Buzkowi.

- Dlaczego billboardy PO są niepodpisane? Platforma się wstydzi, czy chodzi o finanse? - pyta PiS. To reakcja na serię plakatów, gdzie wśród zasad, które obowiązują w PiS, PO wymieniła m.in agresję i pogardę.

Minister Spraw Zagranicznych Anna Fotyga odebrała już swoją nominację na to stanowisko z rąk prezydenta Lecha Kaczynskiego. Otrzymała ją już po raz drugi. Jej odwołanie i ponowna nominacja budzą kontrowersje.

Ukradli już co najmniej kilka tysięcy złotych włamując się do bankomatów, w planach mieli już kolejne "skoki". Śląska policja zatrzymała na gorącym uczynku czterech członków gangu złodziei.

- Tygodnik "Wprost" przez kilkanaście lat zajmował bezapelacyjnie pierwsze miejsce w podważaniu polskości i patriotyzmu wśród popularnych tygodników - to riposta prof. Jerzego Roberta Nowaka na oskarżenia o współpracę z SB. Według tygodnika, główny ideolog Radia Maryja i bliski współpracownik o. Tadeusza Rydzyka, miał ją podjąć w latach 70.

Lepiej późno niż wcale – uznał zapewne Jacek Kurski i po trzech dniach zdecydował się dać druzgocącą odpowiedź na piątkowe zarzuty Romana Giertycha. Podczas debaty o samorozwiązaniu Sejmu lider LPR wytknął posłowi PiS podpisywanie się pod ustawami, przeciw którym głosowało.

- Nie zapominajcie, że organy wewnętrzne pobrane od waszych zmarłych bliskich mogą pozwolić cieszyć się życiem osobom oczekującym na przeszczepy - zwracają się do wiernych polscy biskupi w liście pasterskim, który ma być odczytany we wszystkich kościołach w przyszłą niedzielę.